Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

World Athletics przyznaje nagrody Turcji i Polsce |  Oświadczenia prasowe

World Athletics przyznaje nagrody Turcji i Polsce | Oświadczenia prasowe

Światowa Rada Lekkoatletyczna przyznała dziś (22) halowe mistrzostwa świata IAAF 2024 Antalyi w Turcji oraz halowe mistrzostwa świata IAAF 2026 Toruniu w województwie kujawsko-pomorskim w Polsce.

Prezydent Świata w lekkoatletyce Sebastian Coe powiedział: „Zarówno Turcja, jak i Polska osiągnęły dobre wyniki jako gospodarze międzynarodowych wydarzeń lekkoatletycznych. Turcja była niedawno w tym miesiącu gospodarzem Halowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Stambule, pomimo trudności spowodowanych niedawnym trzęsieniem ziemi, a Polska jest gospodarzem. Regularnie organizuje Organizatorzy World Athletics Series, organizując Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce na Śląsku w 2021 r. i Mistrzostwa Świata w Półmaratonie lekkoatletycznym w Gdyni w 2020 r., potwierdzają swoje zaangażowanie w nasz sport na światowym poziomie.

Będzie to drugi raz, kiedy Turcja będzie gospodarzem zawodów World Athletics Series, po Halowych Mistrzostwach Świata IAAF 2012, które odbyły się w Stambule. Oczekuje się, że w przyszłym roku w Antalyi około 500 sportowców z 50 krajów będzie rywalizować w zawodach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Fatih Sentimar, prezes Tureckiej Federacji Lekkoatletycznej, powiedział: „Fakt, że Mistrzostwa Świata IAAF odbywają się w Antalyi, jest bardzo ważny z punktu widzenia zwiększania świadomości na temat lekkoatletyki w Turcji, zdobywania nowych fanów lekkoatletyki i zwiększania popularności lekkoatletyki. Mamy nadzieję, że nasz sport nabierze wielkiego rozmachu, organizując Mistrzostwa Świata w Chodzeniu Zespołowym.

Toruń w województwie kujawsko-pomorskim to dobrze znany cel podróży czołowych międzynarodowych sportowców, ponieważ jest gospodarzem Pucharu Kopernika, popularnego corocznego przystanku World Indoor Athletics Tour, podczas którego Mundo Duplantis ustanowił swój pierwszy rekord świata w skoku o tyczce w 2020 oraz Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce halowej w 2021 roku.

„Jesteśmy bardzo dumni, że województwo kujawsko-pomorskie zostało wybrane na gospodarza Halowych Mistrzostw Świata IAAF 2026” – powiedział Piotr Kalbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które wraz z Toruniem będzie współgospodarzem turnieju. zwieńczeniem naszej wieloletniej współpracy z samorządami Torunia, Bydgoszczyzny i Kujawsko-Pomorskim Związkiem Lekkoatletycznym. Dla nas najlepsze będą Halowe Mistrzostwa Świata. Halowe Mistrzostwa Świata 2026, które odbędą się w Arenie Toruń, będzie doskonałą okazją do promocji naszego regionu na niespotykaną dotychczas skalę.

READ  Strzał 16-1 Reincarnate wygrywa Sham Stakes dla Bafferta

Henryk Olszewski, Prezes PZL, dodał: „Jestem zachwycony, że Polska doczekała się kolejnej wspaniałej imprezy lekkoatletycznej. Jestem przekonany, że województwo kojawsko-pomorskie będzie idealnym gospodarzem i w 2026 roku w Arenie Toruń będzie gościć zorganizować najlepsze w historii Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce”.

Rada otrzymywała także aktualne informacje na temat innych nadchodzących wydarzeń w ramach Mistrzostw Świata w lekkoatletyce. Lokalny Komitet Organizacyjny Mistrzostw Świata w lekkoatletyce Budapeszt 23 poinformował, że przygotowania do sierpniowych mistrzostw są na dobrej drodze.

Światowa lekkoatletyka