Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Woody Allen składa hołd „Bardzo szczęśliwemu życiu”, prezentując swój 50. film;  Japoński Hamaguchi odradza się filmem o mrocznej naturze i nie tylko

Woody Allen składa hołd „Bardzo szczęśliwemu życiu”, prezentując swój 50. film; Japoński Hamaguchi odradza się filmem o mrocznej naturze i nie tylko

Oto podsumowanie bieżących wiadomości rozrywkowych.

Elvis był „miłością mojego życia”, jak Priscilla powiedziała Vanessie

Była żona Elvisa Presleya, Priscilla, powiedziała, że ​​legendarna gwiazda rocka była miłością jej życia, choć ostatecznie go zostawił, a film o ich burzliwym związku został pokazany na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Wyreżyserowany przez Sofię Coppolę film Priscilla powstał na podstawie jej autobiografii Elvis and Me z 1985 roku, która przedstawia jej burzliwe życie z jedną z najsłynniejszych postaci XX wieku.

Japoński Hamaguchi odradza się filmem o mrocznej naturze

Reżyser Ryosuke Hamaguchi poczuł, że potrzebuje przerwy po promowaniu dwóch następujących po sobie piosenek, więc zniknął na wiejskich terenach Japonii, aby wyprodukować nowy film „Evil Does Not Exist”, którego premiera odbyła się w poniedziałek w Wenecji. Hamaguchi zdobył Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego za „Prowadź mój samochód” w 2022 r. i otrzymał Wielką Nagrodę Jury na Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2021 r. za dramat romantyczny „Koło fortuny i fantazji”, co znacznie poprawiło jego międzynarodową pozycję.

Wstrząsający dramat imigrantów uwydatnia okrucieństwo na europejskich granicach

Po tym, jak media odmówiono dostępu do migrantów desperacko próbujących przekroczyć granicę polsko-białoruską, reżyserka Agnieszka Holland postanawia wkroczyć i nakręcić wstrząsający film o ich losie. Film „Zielone granice”, którego premiera odbędzie się we wtorek na Festiwalu Filmowym w Wenecji, opowiada historię uchodźców, filantropów, aktywistów i funkcjonariuszy straży granicznej, których losy krzyżują się w zimnych lasach i bagnach pomiędzy obydwoma krajami Europy Wschodniej.

Woody Allen składa hołd „Bardzo szczęśliwemu życiu”, prezentując swój 50. film

Amerykański reżyser Woody Allen zaprezentował w poniedziałek na Festiwalu Filmowym w Wenecji swój 50. film fabularny i powiedział reporterom, że miał „bardzo szczęśliwe życie”, nie wspominając o skandalach, które nękały jego późniejsze lata. „Nie pozostało mi nic innego, jak tylko mieć szczęście i mam nadzieję, że tak się stanie, mimo że jest oczywiście wczesne popołudnie” – powiedział reporterom przed premierą swojego francuskojęzycznego debiutu „Coup de Chance”.

READ  Kennywood jest teraz otwarte codziennie | Wiadomości, sport, praca

The Rolling Stones ogłaszają swój nowy album „Hackney Diamonds”

The Rolling Stones zamierzają wydać „Hackney Diamonds”, swój pierwszy album z oryginalną muzyką od 18 lat. Zespół, który powstał ponad sześćdziesiąt lat temu, ogłosił na X, dawniej Twitterze, „nowy album, nową muzykę, nową erę”, a szczegóły ujawniono w środę.

Strajki w Hollywood będą ograniczać przychody Warner Bros. przez resztę roku

Warner Bros Discovery ma zamiar opublikować solidne zyski za cały rok, ponieważ trwający strajk hollywoodzkich aktorów i pisarzy nie wykazuje oznak słabnięcia. Hollywood po raz pierwszy od 63 lat doświadcza podwójnego zawieszenia pracy scenarzystów i aktorów, wstrzymując produkcję w całej branży i kosztując kalifornijską gospodarkę miliardy dolarów.

Droga Burning Man Festival Road zostaje ponownie otwarta, umożliwiając tysiącom ucieczkę z błotnistej pułapki

Organizatorzy festiwalu Burning Man ponownie otworzyli w poniedziałek drogę do odległego festiwalu na pustyni w Nevadzie, umożliwiając dziesiątkom tysięcy uczestników ucieczkę po wielodniowych uwięzieniach w błocie. Jednak wiele z 64 000 osób, które pozostały na miejscu do poniedziałku, może zdecydować się zostać na kolejną noc i zobaczyć, jak gigantyczny festiwalowy wizerunek o tej samej nazwie staje w płomieniach w poniedziałkowy wieczór, dwa dni później niż planowano.

(Przy udziale agencji.)