Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wolontariusze spotykają się na polskim obozie letnim, aby odnowić się na nadchodzący sezon

Stacy Willis Dont i Keane ze Scarborough, NH Wheeler of NH, ścięli zarośla w sobotę nad brzegiem jeziora Thomson w Polsce. Oboje uczestniczyli w weekendowym obozie wolontariuszy na obozie letnim Agassis Village. Spotkali się w 1997 roku, kiedy byli konsultantami obozowymi i od tamtej pory przyjaźnią się. Syn Wheelera, Jack, bawi się w wodzie za nimi. Andrei Ken / Dziennik Słońca

Polska- Byli menedżerowie i konsultanci przypomnieli swoje doświadczenia w sobotnie popołudnie i zgłosili się na ochotnika do remontu i przygotowania obiektów na letnim obozie Akasis Village na nadchodzące lato.

Małe grupy o powierzchni 330 akrów z widokiem na jezioro Thompson zebrały się, aby pomalować, odkurzyć, wyczyścić i odnowić kempingi, gdy sezon rozpoczął się 4 lipca. Latem na obozie odbywają się trzy 12-dniowe sesje. Przyjmie dzieci ze społeczności znajdujących się w niekorzystnej sytuacji w Massachusetts i Maine. Połączenia nawiązane na obozie letnim będą trwały długo, ponieważ 50% obecnego personelu wsi Akasis to byli obozowicze.

Przed domkiem Serenity na letnim obozie Agassis Village w Polsce, w weekend wolontariuszy, John Boston z Bostonu czyści krzesła w sobotę. Kevin Santos kosi trawnik za nią. Andrei Ken / Dziennik Słońca

Spycharki i sprzęt ogrodniczy Przemierzające trawę pickupy przecinały zalesione pasy w poszukiwaniu nowych toalet i doków, a wolontariusze korygowali każdy wzrost. Tłum nastoletnich obozowiczów i wychowawców machał między naprawami a zajęciami na świeżym powietrzu.

„Wielu z nas było małymi dziećmi w latach osiemdziesiątych. Niektórzy z moich najlepszych przyjaciół to ci, których poznałem w wiosce Acacia. Jednym z powodów, dla których nadal trzymamy się razem, jest to, że przeżyliśmy transformacyjne doświadczenie, kiedy tu byliśmy, i razem nauczyliśmy się brać odpowiedzialność pod kierunkiem i nauczyliśmy się robić rzeczy, o których nigdy nie myśleliśmy, że możemy zrobić, a to zmieniło naszą ścieżkę. Kiedy masz tak fascynujące przeżycie, wrócisz do niego. Theresa O’Brien, przewodnicząca rady dyrektorów obozu, powiedziała, że ​​po raz pierwszy przybyła do obozu w 1975 roku w wieku 13 lat.

READ  Polski lider: „Fałszywe wiadomości” mówią o „Polexicie”

„Dziś ludzie pracują przy szczotkowaniu i pielęgnacji gruntu. To oni malują. Pracujemy nad utrzymaniem sklepu z używanymi rzeczami. Dla dzieci, które przychodzą bez ubrania, jest to na pewno bezpłatne. Zapewniamy im ubrania, śpiwory i inne przedmioty. O’Brien, dziekan ds. sukcesu i zaangażowania studentów w Massachusetts Liberal Arts College, powiedział.

Nancy Clin Santos i jej synowa Laura Clin założyły sobotnią bibliotekę dla wolontariuszy w kabinie Serenity na obozie letnim Akasis Village w Polsce. Obie kobiety były doradcami obozowymi, a Santos uczestniczył w obozie. Domek Serenity to miejsce, do którego dzieci mogą się udać, jeśli potrzebują spokojnego miejsca do wypoczynku. Andrei Ken / Dziennik Słońca

Założony w 1935 roku obóz non-profit jest pomysłem Harry’ego Burroughsa, rosyjskiego imigranta, który w wieku 12 lat wylądował w Portland, zanim przeniósł się do Bostonu, gdzie pracował jako redaktor wiadomości, zanim otrzymał stypendium na Uniwersytecie Harvarda. Burroughs chciał stworzyć przestrzeń, w której dzieci mogą nauczyć się umiejętności odnoszenia sukcesów w życiu, jednocześnie uciekając przed życiem na ulicę. Stypendia są często zapewniane poprzez zbiórki funduszy przez Radę Dyrektorów i darczyńców prywatnych.

„Wiele dzieci wraca, więc znają ludzi, którymi są, i czują więź i wyluzowują się w bardziej stresujących sytuacjach. Są zabawni, kiedy tu są, może nie wychodzą z najlepszej sytuacji, ale staramy się dać im najlepszy czas, kiedy tu byli: dobre wspomnienia idą naprzód ”- powiedział. Alija O’Connor-DufresneByły kierownik i koordynator bieżącej działalności operacyjnej.

Obóz letni w wiosce Acacis w Polsce był sprzątany i rehabilitowany przez weekendy wolontariuszy jako personel i przyjaciele przygotowywani do lata. Andrei Ken / Dziennik Słońca

Lisa Carter, dyrektor zarządzająca obozu od 2020 r., powiedziała: „Naszą misją jest pomaganie dzieciom w rozwoju i osiąganiu sukcesów. Chcemy, aby dzieci dobrze się bawiły, ponieważ jest to obóz letni, ale jednocześnie uczą się (te) umiejętności i odkrywania nowych rzeczy”. Powiedział.

READ  MOL kupi stacje benzynowe Lotus w Polsce

Biblioteka obozowa, mieszcząca się w małym pomieszczeniu nad brzegiem jeziora, została przemianowana na „Bibliotekę Spokoju”, zapewniając bezpieczne miejsce psychicznego rozkładu dla obozowiczów i pracownika socjalnego w razie potrzeby. Wewnątrz Nancy Clin-Santos z Draket w Massachusetts układa książki na świeżo pomalowanych półkach i odtwarza muzykę z telefonu w rogu.

Klein-Santos rozpoczął wolontariat po zakończeniu kariery konsultanta w 1985 roku i był w stanie otrzymywać znaczne darowizny w postaci książek od absolwentów, księgarń i Jeffa Kinneya, autora serii „Dziennik Wimpy Kid”. Wychwalała zalety swojego kempingowego doświadczenia, słuchając muzyki z telefonu w kącie i układając książki na półkach.

„Wszystko zaczęło się tutaj od obozu. Zasadniczo wszyscy moi najbliżsi przyjaciele, których spotkałem, pochodzili z akacji. Zawsze jesteśmy bardzo blisko. Zawsze, gdy czegoś potrzebujemy, wszyscy są dla nas”, powiedział Klin-Santos. „Zawsze mówimy „przyjaciele dla życie’.”


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po przesłaniu adresu e-mail konta wyślemy Ci e-mail z kodem resetowania.