Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wołodymyr Zełenski: Prezydent Ukrainy rozpoczyna wizytę w sąsiedniej Polsce

Wołodymyr Zełenski: Prezydent Ukrainy rozpoczyna wizytę w sąsiedniej Polsce

(CNN) Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Przekraczając granicę z Polską, rozpoczął oficjalną wizytę w Kijowie Bliscy współpracownicy.

Oczekuje się, że Zełenski pojawi się w pałacu prezydenckim o godzinie 11:00 czasu lokalnego (5:00 czasu polskiego), a późnym wieczorem planowane jest wygłoszenie przez ukraińskich i polskich przywódców wspólnego przemówienia – powiedział Marcin Przydaks, szef prezydenckiego biura ds. polityki międzynarodowej. Polska. Nadawcą jest TVN24.

W przeciwieństwie do poprzednich podróży zagranicznych, odkąd Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, Zełenski podróżuje z żoną, a ta wizyta obejmuje pełny harmonogram.

Podczas wizyty prezydent Ukrainy przeprowadzi rozmowy z prezydentem RP Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim oraz podpisze umowy dwustronne.

Spotka się także z przedstawicielami polskiego biznesu, wolontariuszami i ratownikami oraz burmistrzami miast graniczących z Ukrainą.

Zełenski wjeżdżał do Polski w drodze do USA i Wielkiej Brytanii w ostatnich miesiącach, ale środowa podróż jest jego pierwszym poświęconym przystankiem w kraju, który przyjął ponad milion ukraińskich uchodźców i doprowadził do rozmieszczenia partnerów z NATO. Kijów także zaopatrzenie wojskowe.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poinformował we wtorek, że Zełenski został również zaproszony na lipcowy szczyt Sojuszu w stolicy Litwy Wilnie.

„Silna, niezależna Ukraina ma kluczowe znaczenie dla stabilności regionu euroatlantyckiego i nie możemy się doczekać spotkania z prezydentem Zełenskim na szczycie w Wilnie w lipcu” – powiedział Stoltenberg.

To jest rozwijająca się historia. Zostanie zaktualizowany

READ  Metody płatności w kasynach online w Polsce