Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna rosyjsko-ukraińska: Ukraina i Rosja obwiniają się nawzajem, gdy ewakuacja Mariupola znów się nie udaje – na żywo | wiadomości ze świata

Izrael będzie nadal próbował mediować między Rosją a Ukrainą, nawet jeśli sukces wydaje się mało prawdopodobnyPremier Naftali Bennett powiedział w niedzielę, po powrocie z niespodziewanych rozmów z prezydentem Rosji Prezydent Rosji Władimir Putin.

Ukraina Zażądał, by Izrael wystąpił w roli mediatora, powołując się na dobre stosunki rządu Bennetta zarówno z Kijowem, jak i Moskwą. Biuro Bennetta poinformowało, że w ciągu weekendu trzykrotnie rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

W telewizyjnych uwagach do swojego gabinetu Bennett nie podał żadnych szczegółów z sobotniego trzygodzinnego spotkania z Putinem na Kremlu, stwierdzając jedynie, że spotkanie było „pobłogosławione i zachęcone przez wszystkie strony” — odniesienie do Stanów Zjednoczonych m.in. inne uprawnienia. Bennett i Putin rozmawiali o idei mediacji przez telefon w zeszłym tygodniu.

Bennett powiedział:


Będziemy nadal zapewniać pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona wymagana, nawet jeśli możliwości nie są duże. W chwili, gdy następuje małe otwarcie i mamy dostęp do wszystkich stron i możliwości, uważam, że podjęcie każdej próby jest moralnym obowiązkiem.

Izrael potępił rosyjską inwazję na Ukrainę, wyraził solidarność z Kijowem i wysłał pomoc humanitarną. Ale Bennett nie odpowiedział na prośby Ukrainy o pomoc wojskową i pozostawił otwarte kanały Rosjaz którym Izrael koordynuje operacje przeciwko irańskiemu rozmieszczeniu w Syrii.

Izraelski minister komunikacji Yoaz Hendel powiedział, że odrzucił ukraińskie prośby o delegalizację dziewięciu rosyjskich mediów na tej podstawie, że są propagandą.

„Ci (nadawcy) nie osiągnęli żadnego progu, który wymagałby ich zablokowania. Przypominam, że blokowanie kanałów medialnych w demokracji jest bardzo tragicznym wydarzeniem” – powiedział dziennikarzom Hendel.

Minister spraw wewnętrznych Ayelet Shaked powiedziała, że ​​Izrael przygotowuje się na bardzo dużą falę imigracji wywołaną konfliktem.

Powiedziała, że ​​może to oznaczać przyjęcie ponad 200 000 ukraińskich Żydów lub żydowskich powiązań rodzinnych i ponad 600 000 Rosjan tej samej kategorii.

READ  Perspektywy przystąpienia Rumunii i Bułgarii do Schengen przed głównym głosowaniem w Brukseli są ponure

W tym, co lokalne media opisały jako próbę powstrzymania rosyjskiego oligarchy przed ucieczką do Izraela w celu uniknięcia sankcji, izraelski Zarząd Lotnisk powiedział, że otrzymał polecenie, aby nie pozwalać prywatnym samolotom na parkowanie na dłużej niż 24 godziny.