Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna rosyjsko-ukraińska: profil, Nigeryjczycy aresztowani w Polsce

Wojna rosyjsko-ukraińska: profil, Nigeryjczycy aresztowani w Polsce

Michał Olukpot W Abudży

Nigeryjczycy w Komisji Diaspory (NiDCOM) potępili spekulacje i przetrzymywanie Nigeryjczyków i innych obywateli Afryki w polskich ośrodkach detencyjnych.

Prezes/CEO NIDCOM, Hon. W oświadczeniu podpisanym przez Gabriela Odu z Wydziału ds. Mediów, Public Relations i Etyki Komisji, Abigail Dabri-Erewa stwierdziła, że ​​przetrzymywanie i przetrzymywanie Nigeryjczyków i innych obywateli Afryki w polskich ośrodkach detencyjnych jest wysoce nie do przyjęcia i naganne.

Potępił psychospołeczną klinikę traumy dla ukraińskich reemigrantów zorganizowaną w czwartek w Abudży we współpracy z Krajową Komisją ds. Uchodźców, Migrantów i Pracowników Migrujących (NCFRMI) oraz Project Victory Call Initiative (PVC).

Chociaż prezydent Mohammed Buhari poczynił wszelkie niezbędne przygotowania do repatriacji Nigeryjczyków uwięzionych w warunkach wojny, niektórzy zdecydowali się pozostać w niektórych krajach, takich jak Polska, i podkreślali, że najwłaściwszym sposobem działania dla Polski byłaby ich repatriacja. . W swoich krajach, zamiast trzymać ich w przerażających ośrodkach detencyjnych.

Szef NiDCOM powiedział, że dwudniowa klinika jest wstępna, ponieważ będzie ciągła Ćwiczenie.in Sześć stref geopolitycznych ujawnia, że ​​NiDCOM nawiązał współpracę z serią The Sunshine, aby stworzyć całodobową infolinię (nr 112) dla osób powracających potrzebujących porady.

Mówiąc dalej, Komisarz Federalny, Komisja ds. Uchodźców, pani Iman Sulaiman-Ibrahim powiedział: „Zaniedbujemy nasze zdrowie psychiczne, ale zdrowie psychiczne jest ważne. My, Nigeryjczycy mamy tę zdolność, ale nie każdy ma takie same ograniczenia, jeśli chodzi o elastyczność, więc zapotrzebowanie na tę konkretną stronę można zaspokoić przez tych, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia lub dodatkowej opieki i pomocy. podejście.”

Suleiman-Ibrahim powiedział, że NCFRMI jest centralnym organem rządowym zajmującym się rehabilitacją, przesiedleniem i integracją. Tak więc psychologiczne wsparcie społeczne ma kluczowe znaczenie dla rehabilitacji.

Wyjaśnił również, że NCFRMI ma biura w około 14 lokalizacjach. Zespół Project Victory Call Initiative (PVC) i eksperci akademiccy są gotowi do współpracy ze swoimi biurami, aby zapewnić łatwy dostęp do tych porad osobom powracającym.

READ  Prezydent Duda był na dożynkach i już wyjechał z Polski. Nigdy nie zgadniesz gdzie!

Convenor Project Victory Call Initiative (PVC), dr. Bolaji Akinyemi, przewodniczący / dyrektor generalny NiDCOM i komisarz krajowy NCFRMI, pochwalił cały zespół stojący za projektem i obie firmy za natychmiastową reakcję.

Akinyemi podkreśliła wagę natychmiastowego opracowania tego programu, mówiąc, że psychologiczne problemy psychiczne i społeczne są szokujące.

Poinformował ponadto, że usługi świadczone w ramach inicjatywy PCW będą bezpłatne i dostępne dla wszystkich powracających, a rząd nie będzie pobierał opłat za osoby powracające.

Tymczasem Prezydent Studentów Nigeryjskich na Ukrainie Pan Fehindola Moses, Prezydent Mohammed Buhari, Minister Spraw Zagranicznych Jeffrey Onyama i Hon. Abike Dabiri-Erewa i zespół Nigeryjskiej Komisji ds. Migracji (NiDCOM), Ambasador Nigerii na Ukrainie, Amb Shina Feege, organizacje diaspory nigeryjskiej, organizacje pozarządowe i wszystkie agencje rządowe do natychmiastowego reagowania i ratowania studentów z Ukrainy.

Opisał przerażające doświadczenia, jakie większość z nich spotkała podczas wojny między Rosją a Ukrainą i jak okropna była sytuacja. Od spędzania nocy w odpowiednim bunkrze po szczegóły rasowe w niektórych przypadkach.