Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna rosyjsko-ukraińska: Organizacja Narodów Zjednoczonych jest „zdeterminowana”, aby odwiedzić reaktor jądrowy w Zaporożu;  USA: Rosja zamienia miejsce w „strefę aktywnej wojny” – wiadomości na żywo |  Ukraina

Wojna rosyjsko-ukraińska: Organizacja Narodów Zjednoczonych jest „zdeterminowana”, aby odwiedzić reaktor jądrowy w Zaporożu; USA: Rosja zamienia miejsce w „strefę aktywnej wojny” – wiadomości na żywo | Ukraina

Najważniejsze wydarzenia

Raport identyfikuje 21 witryn „nominacyjnych” na Ukrainie obsługiwanych przez Rosję

Według nowego raportu Rosja i jej siły zastępcze na Ukrainie prowadzą 21 miejsc wykorzystywanych do przetrzymywania, przesłuchiwania i przetwarzania jeńców wojennych i cywilów. Raport Przez naukowców z Yale University przy wsparciu Departamentu Stanu USA.

Raport Conflict Monitor przytacza komercyjne zdjęcia satelitarne i informacje z otwartego źródła, aby „z dużym zaufaniem” zlokalizować dyskretne lokalizacje – w tym obiekty, które wcześniej funkcjonowały jako zwykłe szkoły, targi i więzienia. Identyfikuje również potencjalne groby w jednym kompleksie więziennym.

Centrum Monitorowania Konfliktów, które analizuje dowody rosyjskich zbrodni wojennych, opublikowało 25 sierpnia raport zawierający dowody przymusowych deportacji i likwidacji obozów w Ukraina.

Human Research Laboratory w Yale School of Public Health, które opracowało raport, jest partnerem w finansowanym przez Departament Stanu Obserwatorium Konfliktów, które zostało uruchomione w maju w celu przechwytywania i analizowania dowodów zbrodni wojennych i innych rzekomych okrucieństw przez Rosja na Ukrainie.

Nathaniel Raymond, dyrektor wykonawczy laboratorium, powiedział, że wyniki pokazały, że Rosja i jej pełnomocnicy ustanowili „system filtrów” do sprawdzania ludzi na terenach pod rosyjską okupacją, co stanowiło „stan wyjątkowy w zakresie praw człowieka”.

Ukraińscy urzędnicy oskarżyli Rosję o deportację setek tysięcy ludzi z okupowanych przez Rosję terenów Ukrainy.

Czwartkowy raport dotyczył regionu Doniecka, gdzie Rosja i jej pełnomocnik, samozwańcza Doniecka Republika Ludowa, przejęli w marcu kontrolę nad większością miasta Mariupol. Burmistrz miasta powiedział w kwietniu, że około 40 000 cywilów z miasta zostało przymusowo przeniesionych na terytorium kontrolowane przez Rosję lub przetransportowano do Rosji.

Raport nakreślił system, który sprowadza cywilów na obszary dotknięte konfliktem, poddając ich rejestracji i przesłuchiwaniu, zanim zostaną uwolnieni, zatrzymani lub przetransportowani do Rosji.

READ  Francuskie „konwoje wolności” zmierzają w stronę paryskich posterunków policyjnych | Francja

Ustępujący premier Wielkiej Brytanii, Boris JohnsonPowiedziało Uzyskanie karty rabatowej na przyszłe przejazdy ukraińskimi pociągami.

Zdjęcie Johnsona opublikowane przez ukraińskie media przedstawia premiera trzymającego kartę lojalnościową „Ukrzaliznytsia” numer 001.

Boris Johnson dostaje zniżkę na ukraińskie pociągi

Zamieścił zdjęcie z kartą lojalnościową „Ukrzaliznytsia” o numerze 001. Wysłała mu je ta sama firma.

Ale jest jeden niuans: Johnson jest tylko właścicielem karty. Przewoźnik nie uruchomił jeszcze programu. pic.twitter.com/YvDGALLsdq

– Nexta (@nexta_tv) 25 sierpnia 2022

Organizacja Narodów Zjednoczonych odwiedzi elektrownię atomową w Zaporożu

Trwają negocjacje w sprawie odwiedzenia tego miejsca przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej ONZ, a wysoki rangą ukraiński urzędnik nuklearny powiedział Guardianowi, że inspektorzy MAEA mogą przybyć pod koniec miesiąca.

MAEA poinformowała, że ​​została poinformowana przez Ukrainę, że stacja tymczasowo utraciła kontakt, „co podkreśla pilną potrzebę wyjazdu misji ekspertów MAEA do obiektu”.

Nie możemy tracić więcej czasu. Jestem zdecydowany osobiście poprowadzić misję MAEA do stacji w ciągu najbliższych kilku dni – powiedział dyrektor generalny organizacji, Rafael Grossi.

Jak nalegał Zełenski:

MAEA i inne organizacje międzynarodowe muszą działać znacznie szybciej niż obecnie. Ponieważ każda minuta, w której wojska rosyjskie pozostają w elektrowni jądrowej, grozi globalną katastrofą radiologiczną”.

Co najmniej 25 osób zostało zabitych po rosyjskim ataku rakietowym na ukraiński dworzec kolejowy.

siły rosyjskie Zaatakuj pociąg w Chaplin VillageDniepropietrowsk w środę.

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Kirilo Tymoszenko poinformował w Telegramie, że W ataku zginęło dwoje dzieci. Rosja od tamtego czasu Przyznał odpowiedzialność za atak.

Wagon kolejowy uszkodzony przez rosyjski atak rakietowy w Czaplinie w obwodzie dniepropietrowskim na Ukrainie. Zdjęcie: Agencja Anadolu/Getty Images
Pracownik kolei patrzy na poważnie uszkodzony pociąg po środowym ataku Rosjan na dworzec.
Pracownik kolei patrzy na poważnie uszkodzony pociąg po środowym ataku Rosjan na dworzec. Zdjęcie: Léo Corrêa / AP
Stacja kolejowa we wsi Chaplin na Ukrainie została w czwartek zaatakowana w Święto Niepodległości Ukrainy.
Stacja kolejowa we wsi Chaplin na Ukrainie została w czwartek zaatakowana w Święto Niepodległości Ukrainy. Zdjęcie: Léo Corrêa / AP

USA potępiają Rosję za przekształcenie witryny w „strefę aktywnej wojny”

Stany Zjednoczone potępiły wszelkie rosyjskie próby odwrócenia od niej energii Ukraina Władze poinformowały, że ogromna elektrownia atomowa w Zaporożu została odcięta od krajowej sieci.

Rzecznik Departamentu Stanu Vidant Patel powiedział dziennikarzom:

Prawidłowo wytwarzana przez nią energia elektryczna wraca na Ukrainę, a próby odłączenia elektrowni od ukraińskiej sieci energetycznej i przekierowania jej na tereny okupowane są niedopuszczalne.

Żaden kraj nie powinien przekształcać elektrowni jądrowej w strefę aktywnej wojny, a my sprzeciwiamy się wszelkim rosyjskim staraniom o uzbrojenie lub przekierowanie energii z elektrowni”.

Ukraina powiedziała wcześniej, że Zaporoże – największy obiekt jądrowy w Europa – Po raz pierwszy została odcięta od krajowej sieci po walce wokół kompleksu.

Prezydent Joe Biden w rozmowie telefonicznej ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Wołodymyrem Zełenskim wezwał do Rosja Aby przywrócić pełną kontrolę nad elektrownią i umożliwić wejście inspektorom nuklearnym ONZ, powiedział Biały Dom.

Bonnie Jenkins, podsekretarz stanu ds. kontroli zbrojeń w Departamencie Stanu, powiedziała, że ​​Moskwa ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo elektrowni.

„Ich działania w elektrowni atomowej w Zaporożu stworzyły poważne niebezpieczeństwo wypadku jądrowego – niebezpiecznego uwolnienia radioaktywnego – które może zagrozić nie tylko mieszkańcom i środowisku Ukrainy, ale także sąsiednim krajom i całej społeczności międzynarodowej” – powiedział Jenkins dziennikarzom.

„Ryzyko emisji radioaktywnej może zostać wyeliminowane, jeśli Rosja przekaże Ukrainie kontrolę nad elektrownią atomową Zaporożża i całkowicie wycofa się z suwerennego terytorium Ukrainy” – powiedziała.

Zełenski mówi, że świat ledwo uniknął „katastrofy radiologicznej”

Wołodymyr Zełenski powiedział, że świat ledwo uniknął „katastrofy radiologicznej”, ponieważ ostatnia regularna linia dostarczająca energię elektryczną do kontrolowanej przez Rosję elektrowni atomowej Zaporożża na Ukrainie została przywrócona kilka godzin po jej odcięciu przez bombardowanie.

Prezydent Ukrainy powiedział, że urzędnicy International Atomic energia MAEA (Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej), międzynarodowa agencja ONZ ds. energii atomowej, musi uzyskać pilny dostęp do tego miejsca.

Zełenski obwinił czwartkowe rosyjskie bombardowania wojskowe o pożary w popielnikach pobliskiej elektrowni węglowej, która odłączyła kompleks reaktorów, największy w Europie, od sieci energetycznej. Powiedział, że zapasowe generatory diesla zapewniają zasilanie i zapewniają bezpieczeństwo elektrowni.

Elektrownia jądrowa zbliżyła się do „katastrofy radiologicznej”, mówi Zełenski – WIDEO

Zwracając się do narodu w środę wieczorem, powiedział:

Dziś po raz pierwszy w historii zatrzymała się elektrownia atomowa w Zaporożu. Zadziałała ochrona awaryjna bloków energetycznych – po ostatniej linii pracy powrotu elektrowni do ukraińskiego systemu elektroenergetycznego została uszkodzona przez rosyjskie bombardowania.

Jeśli obsługa naszej stacji nie zareaguje po przerwie w dostawie prądu, już teraz będziemy musieli uporać się ze skutkami wypadku radiacyjnego.

umieścić Rosję Ukraina A wszyscy Europejczycy są o krok bliżej radioaktywnej katastrofy”.

Powiedział, że urzędnicy MAEA powinni mieć dostęp do miejsca w ciągu kilku dni, „zanim okupanci doprowadzą sytuację do punktu bez powrotu”.

Podsumowanie i powitanie

Witam ponownie w relacji na żywo z wojny w Guardianie w Ukraina.

Jestem Samantha Lock i za chwilę przekażę wam wszystkie najnowsze osiągnięcia. Niezależnie od tego, czy śledziłeś nasze relacje przez noc, czy dopiero co wszedłeś, oto najnowsze linie.

W Kijowie jest 7.30. Tu, gdzie stoimy:

  • Tymczasowe bombardowanie Odciąć elektrownię atomową Zaporoże z sieci ukraińskiej. Krajowa firma energetyki jądrowej Energoatom poinformowała, że ​​pożary spowodowane bombardowaniem przecięły ostatnią pozostałą linię energetyczną do elektrowni w czwartek, tymczasowo odłączając ją od krajowej sieci ukraińskiej po raz pierwszy od prawie 40 lat działalności.

  • Biały Dom wezwał Rosję do wyrażenia zgody na strefę zdemilitaryzowaną wokół fabrykiPo rozmowie prezydent USA Joe Biden ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Wołodymyrem Zełenskim. Biden pogratulował mu 31. Dnia Niepodległości, który obchodzi w środę. Zełenski powiedział, że odbył „świetną rozmowę” i podziękował Bidenowi za jego „niezachwiane” wsparcie. Nadchodzi dzień po Biden Ogłosili prawie 3 miliardy dolarów nowej pomocy wojskowej dla Ukrainy, Łącznie z rakietami przeciwlotniczymi, artylerią, obroną przeciwdronową i sprzętem radarowym jest to największy dotychczas segment amerykańskiej pomocy wojskowej.

  • Władimir Putin podpisał dekret zwiększający liczebność rosyjskich sił zbrojnych z 1,9 mln do 2,04 mln, ponieważ wojna na Ukrainie wkracza w siódmy miesiąc bez oznak słabnięcia. Decyzja prezydenta Rosji Wydaje się, że odnosi się do celu, jakim jest uzupełnienie armii, która została poważnie uszkodzona na Ukrainie i nie zdołała osiągnąć celu zdobycia stolicy, Kijowa.

  • Co najmniej 25 osób zostało zabitych po rosyjskim ataku rakietowym na ukraiński dworzec kolejowy. Siły rosyjskie zaatakowały w środę pociąg we wsi Czaplin w obwodzie dniepropietrowskim. Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Kirilo Tymoszenko poinformował w Telegramie, że W ataku zginęło dwoje dzieci. Rosja od tamtego czasu Przyznał odpowiedzialność za atak.

  • Burmistrz okupowanego przez Rosję miasta Melitopol, Iwan Fiodorow, powiedział, że budynek rzekomo używany przez wspieranych przez Rosję urzędników w regionie został „wysadzony”. Fiodorowa, którego nie ma w mieście, Zamieścił film podobno pokazujący zniszczenia budynku, który, jak powiedział, został wykorzystany do zaplanowania przez wspierane przez Rosję „pseudoreferendum” w sprawie przystąpienia regionu do Rosji.