Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna Rosji z Ukrainą na żywo: zdjęcia satelitarne pokazują 40-milowy rosyjski konwój wojskowy zmierzający do Kijowa

Wojna Rosji z Ukrainą na żywo: zdjęcia satelitarne pokazują 40-milowy rosyjski konwój wojskowy zmierzający do Kijowa

Władimir Putin został wezwany do wycofania swoich sił z Ukrainy

Władimir Putin został wezwany do wycofania swoich sił z Ukrainy, aby zapobiec dalszej „katastrofie humanitarnej” podczas przemówienia stałego przedstawiciela Wielkiej Brytanii przy ONZ.

Zwracając się do Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku, Barbara Woodward powiedziała: „W wyniku decyzji prezydenta Putina o rozpoczęciu inwazji na Ukrainę na dużą skalę, 44-milionowy kraj stoi na krawędzi katastrofy humanitarnej.

„Bez względu na to, co twierdzi mój rosyjski kolega, świat może zobaczyć masowe ataki Rosji na mężczyzn, kobiety i dzieci na całej Ukrainie oraz jej lekceważenie międzynarodowego prawa humanitarnego”.

Powiedziała, że ​​pociski „spadły” na ukraińskie miasto Charków, że „setki cywilów zginęły w wyniku rosyjskiej inwazji”, a siedem milionów osób zostało przesiedlonych, przy „znacznym wzroście”.

Barbara powiedziała, że ​​Wielka Brytania „jest po stronie Ukraińców w potrzebie”, kiedy przedstawiła pomoc obiecaną przez brytyjski rząd.

„Wiemy, że pomoc humanitarna nie wystarczy, aby uratować naród ukraiński przed katastrofą, jaką wyrządza im Rosja” – podsumowała.

„Tak więc nasze dzisiejsze przesłanie jest proste. Jeszcze raz, w imię dobra ludzkości, wzywamy prezydenta Putina do zaprzestania tej wojny i wycofania swoich sił z Ukrainy”.

READ  Tajlandzcy protestujący ścierają się z policją o zajęcie się Covidem | Tajlandia