Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna na Ukrainie: Zełenski mówi, że sytuacja w Bachmucie się pogarsza

podpis pod zdjęciem,

Cywile schronili się w poniedziałek w centrum pomocy humanitarnej w Bachmucie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że sytuacja w mieście Bachmut na froncie wschodnim stała się „trudniejsza”.

Siły rosyjskie próbują przejąć kontrolę nad miastem od ponad sześciu miesięcy.

„Wróg nieustannie niszczy wszystko, co może być użyte do ochrony naszych pozycji” – stwierdził Zełenski.

Komentarze ukraińskiego przywódcy pojawiły się, gdy sekretarz skarbu USA Janet Yellen ostrzegła Chiny przed uzbrajaniem Rosji podczas wizyty w Kijowie w poniedziałek.

Niektóre z najbardziej zaciekłych walk od czasu inwazji Rosji na Ukrainę nieco ponad rok temu miały miejsce w Pakhmut w obwodzie donieckim na Ukrainie, którego część znajduje się pod kontrolą Rosji i jej separatystycznych sojuszników.

Ostatnio nasiliły się starania sił rosyjskich o kontrolę nad miastem przemysłowym wraz z ekspansją ich sił.

Przywódca separatystów Donieckiej Republiki Ludowej Denis Pushlin powiedział, że „praktycznie wszystkie drogi” do miasta są „pod kontrolą”. [Russian] Kontrola Ognia.”

Dowódca Wojsk Lądowych Ukrainy płk Ołeksandr Serski powiedział, że sytuacja wokół Pakhmut jest „niezwykle napięta”.

„Pomimo ciężkich strat wróg rzucił najlepiej przygotowane jednostki szturmowe Wagnera, które próbują przebić się przez obronę naszych wojsk i otoczyć miasto” – powiedział generał Sirsky.

Odnosząc się do sytuacji w swoim nocnym orędziu, prezydent Zełenski powiedział, że udało mu się zdobyć przyczółek w Bachmucie i sprawić, że jego obrona jest w dużym niebezpieczeństwie w związku z ponowną rosyjską ofensywą.

Był „wdzięczny wszystkim, którzy bohatersko kontrolują” ten teren.

Prezydent Zełenski ponownie wezwał do wysłania nowoczesnych samolotów bojowych do obrony „całego terytorium naszego kraju” przed „rosyjskim terroryzmem”.

Pani Yellen powtórzyła przesłanie prezydenta USA Joe Bidena – wygłoszone podczas jego wizyty w Kijowie w zeszłym tygodniu – że Waszyngton będzie stał po stronie Ukrainy tak długo, jak długo będzie to potrzebne do wygrania wojny.

Rozmawia z CNNYellen dodała, że ​​chociaż rosyjska gospodarka nie uległa jeszcze pogorszeniu w świetle szerokich sankcji nałożonych na Rosję przez mocarstwa zachodnie, spodziewa się, że z czasem będzie słabnąć.

podpis pod zdjęciem,

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen (z prawej) złożyła w poniedziałek niespodziewaną wizytę w Kijowie

Stwierdzono również, że zdolność Rosji do uzupełniania sprzętu wojskowego zniszczonego w atakach na Ukrainę jest „stopniowo zagrożona”, dodając, że jakikolwiek ruch Chin w celu dostarczenia Rosji takiej broni doprowadziłby do „poważnych” konsekwencji.

„Powiedzieliśmy bardzo jasno, że nie będziemy tolerować systematycznego łamania przez żaden kraj naszych sankcji mających na celu odmówienie Rosji dostępu do sprzętu wojskowego potrzebnego do prowadzenia tej wojny” – powiedziała.

„Powiedzieliśmy bardzo jasno chińskiemu rządowi i wyjaśniliśmy chińskim firmom i instytucjom finansowym, że konsekwencje naruszenia tych sankcji będą bardzo poważne”.

Spotkanie czołowego chińskiego dyplomaty Wang Yi i rosyjskiego prezydenta Władimira Putina w Moskwie w zeszłym tygodniu wydawało się wielu oznaką bliskich więzi Chin z Rosją.

Zagorzały sojusznik Putina, białoruski przywódca Aleksander Łukaszenko, ma rozpocząć we wtorek trzydniową wizytę w Chinach. Podczas wizyty ma spotkać się z prezydentem Xi Jinpingiem.

Możesz być zainteresowanym także tym:

wyjaśnij wideo,

„Jedyna czarna kobieta w Charkowie na Ukrainie”