Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna na Ukrainie: rosyjski desantowiec „zniszczony” – szef Czerwonego Krzyża ostrzega przed „złożoną linią frontu” i uwięzionymi ludźmi | wiadomości ze świata

Ukraińska marynarka wojenna twierdzi, że zniszczyła rosyjski okręt desantowy w pobliżu miasta portowego Berdiańsk, ponieważ kraj świętuje miesiąc od rozpoczęcia inwazji.

Zdjęcia pokazują ogromne pożary i pióropusze dymu unoszące się w powietrze w pobliżu portu na Morzu Azowskim, który od 27 lutego znajduje się pod kontrolą Rosji.

Ukraińska marynarka wojenna poinformowała w komunikacie na Facebooku, że zniszczyła okręt desantowy Orsk, co nie zostało potwierdzone przez władze rosyjskie.

Ostatnia wojna na Ukrainie – światowi przywódcy przybywają na ważne szczyty, gdy Kijów twierdzi, że rosyjski statek został zniszczony na Morzu Czarnym

zdjęcie:
Sky News zidentyfikował i zweryfikował nagranie wideo z incydentu w nadmorskim mieście Berdiańsk

NATO szacuje, że w ciągu miesiąca od rozpoczęcia inwazji na Ukrainę zginęło od 7 do 15 tysięcy rosyjskich żołnierzy, po tym jak zaciekły opór obrońców tego kraju pozbawił Moskwę szans na błyskawiczne zwycięstwo.

Kluczowe zmiany:

Mapa Ukrainy 24 marca 2022

„Bardzo skomplikowana linia frontu” na Ukrainie z uwięzionymi ludźmi

Pojawia się, gdy szef Międzynarodowego Czerwonego Krzyża ostrzegł pracowników organizacji pomocowych przed „bardzo skomplikowaną linią frontu” na Ukrainie, z wieloma ludźmi uwięzionymi lub uwięzionymi między liniami frontu.

Peter Maurer, który był w Moskwie na rozmowach z rosyjskim Ministerstwem Obrony, powiedział, że dostęp i ewakuacja w Mariupolu i innych miejscach nie mogą być rozważane bez silnych porozumień z siłami wojskowymi na miejscu.

Przemawiając na konferencji prasowej z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem, Maurer powiedział, że zamierza poruszyć kwestię jeńców wojennych i konwencji genewskich.

Żołnierz armii rosyjskiej stoi obok okolicznych mieszkańców w kolejce po pomoc humanitarną podczas konfliktu między Ukrainą a Rosją w obleganym południowym porcie Mariupol na Ukrainie, 23 marca 2022 r. REUTERS/Aleksander Ermoszenko
zdjęcie:
Rosyjski żołnierz stoi obok miejscowych kolejek po pomoc humanitarną w Mariupolu

Burmistrz Mariupola twierdzi, że mieszkańcy Mariupola zostali „przymusowo” przesiedleni do Rosji

Tymczasem oblężona rada miejska Mariupola twierdziła, że ​​ok. 15 tys. mieszkańców zostało siłą wywiezionych i wywiezionych do Rosji.

Rada twierdziła, że ​​zostali zabrani do obozów, a następnie rozprowadzeni do różnych odległych miast w Rosji”.

READ  Wiadomości Biden dzisiaj: Jen Psaki uderza w „propagandowy wyczyn” Grega Abbotta, co potwierdził przed Sądem Najwyższym Ketanji Brown-Jackson

Burmistrz Mariupola Wadim Bojczenko powiedział: „To, co robią rosyjscy okupanci, wymyka się wszelkim wyjaśnieniom.

Początkowo zamknęli spokojne miasto, celowo zaczęli zabijać ludzi, a następnie siłą zabrali ich na swoje ziemie ”.

Miasto Mariupol w południowo-wschodniej Ukrainie zostało mocno dotknięte przez siły rosyjskie w obawie przed katastrofą humanitarną, ponieważ mieszkańcy codziennie borykają się z trudnościami w dostaniu prądu, jedzenia i wody.

Zdobycie nadmorskiego miasta Moskwy pozwoliłoby na utworzenie korytarza lądowego między wschodnimi regionami Doniecka, Ługańska i Krymu, już pod kontrolą Rosji.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Powiedzmy, że Ukraina jest ważna.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że siły rosyjskie przejęły kontrolę nad miastem Izyum

W innym miejscu na Ukrainie siły Kremla przejęły kontrolę nad miastem Izyum we wschodniej Ukrainie, poinformował rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

„Do rana 24 marca jednostki armii rosyjskiej całkowicie przejęły kontrolę nad miastem Izyum w obwodzie charkowskim” – powiedział generał major Igor Konashenkov.

Sky News nie było w stanie samodzielnie zweryfikować tych zarzutów.

Ukraińscy żołnierze stoją w punkcie kontrolnym w Kijowie na Ukrainie, czwartek, 24 marca 2022 r. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał ludzi na całym świecie do publicznego zebrania się w czwartek, aby okazać wsparcie dla jego nękanego kraju, gdy przygotowuje się do przemówienia do prezydenta USA Joe Bidena i NATO .  Przywódcy zebrali się w Brukseli z okazji miesięcznej rocznicy rosyjskiej inwazji.  (AP Photo / Vadim Ghirda) Zdjęcie: AP
zdjęcie:
Ukraińscy żołnierze stoją na punkcie kontrolnym w Kijowie na Ukrainie. Zdjęcie: AP

Johnson bierze na cel grupę Wagnera, a Zełenski domaga się samolotów i czołgów

Tymczasem Boris Johnson zaatakował paramilitarną grupę Wagnera – postrzeganą jako prywatna armia Władimira Putina – stosując szereg nowych sankcji, wzywając sojuszników do „zwiększenia” ich poparcia przeciwko inwazji Kremla na Ukrainę.

Premier wykorzystuje nadzwyczajny szczyt NATO w Brukseli, by zobowiązać się do nowego pakietu, w tym dodatkowych 6 tys. pocisków na Ukrainę i nacisków, by uniemożliwić rosyjskiemu prezydentowi wykorzystanie jego rezerw złota.

Przemawiając po wylądowaniu w Belgii, Johnson powiedział, że sojusznicy powinni „zaostrzyć sytuację gospodarczą” wokół Putina i określił traktowanie Ukraińców przez rosyjskiego prezydenta jako „niezwykle surowe”.

READ  Protesty klimatyczne: gniew i optymizm w deszczu w Glasgow | policjant 26

Pochwalił też prezydenta Wołodymyra Zełenskiego jako „jednego z najniezwyklejszych watażków ostatnich czasów”.

W przemówieniu wideo na szczyt ukraiński przywódca wezwał NATO do dostarczenia Ukrainie „1% wszystkich waszych samolotów, 1% wszystkich waszych czołgów”.

Nie możemy ich tak po prostu kupić” – powiedział Zełenski. „Kiedy to wszystko będziemy mieć, da nam to, tak samo jak Tobie, 100% bezpieczeństwa”.