Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna na Ukrainie: Przymusowe ewakuacje w związku z nasileniem się rosyjskich ataków

Wojna na Ukrainie: Przymusowe ewakuacje w związku z nasileniem się rosyjskich ataków

  • Napisane przez Jenny Hill w Kijowie
  • wiadomości BBC

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że walki stały się zbyt intensywne, aby dzieci mogły przeżyć

W związku z nasileniem ataków Rosji Ukraina rozpoczęła przymusową ewakuację około 1000 dzieci z obszarów w pobliżu linii frontu.

Rodzicom powiedziano, że muszą przenieść swoje rodziny w bezpieczne miejsce z 31 osiedli w południowym obwodzie chersońskim i wschodnim obwodzie donieckim.

Osobom poniżej 18. roku życia musi towarzyszyć rodzic lub opiekun.

Władze północno-wschodniego obwodu charkowskiego przygotowują się także do ewakuacji 275 dzieci z 10 osiedli.

Ukraina już wcześniej zarządziła takie ewakuacje, gdy walki się nasiliły.

Urzędnicy twierdzą, że wiele dzieci żyje pod niemal ciągłym bombardowaniem i podkreślają, że pozostawanie w domu jest obecnie dla nich zbyt niebezpieczne.

W towarzystwie funkcjonariuszy policji, którzy mogą zmusić rodziny do ucieczki, chodzą teraz od drzwi do drzwi, aby przekonać rodziców, aby wyjechali z dziećmi.

Kijów obiecał rodzinom bezpieczny przejazd do bezpieczniejszych części kraju, gdzie otrzymają bezpłatne mieszkania oraz miejsca w szkołach i żłobkach.

Oleksandr Tołokonnikow, rzecznik Zarządu Obwodu Chersoniu, wyjaśnił, że niektóre rodziny w dalszym ciągu niechętnie opuszczają swoje domy, pomimo rosnącego niebezpieczeństwa i dyskomfortu związanego z życiem pod niemal ciągłym atakiem wroga.

„Są różne przypadki” – powiedział. „Na przykład, gdy rodziny zamykają się w środku. Policja oczywiście nie wyważa drzwi. Rozmawia z ludźmi. Pokazuje ludziom filmy wideo przedstawiające, co się stanie, jeśli spadnie pocisk, a dzieci będą martwe i ranne. To bardziej praca psychologiczna .”

Skomentuj zdjęcie,

Urzędnicy twierdzą obecnie, że pozostawanie blisko linii frontu jest dla rodzin zbyt niebezpieczne

Usuwanie rodzin to trudne i niebezpieczne zadanie, którego podejmują się ratownicy i wolontariusze.

W obwodzie donieckim za zapewnienie bezpieczeństwa ludziom odpowiada specjalna jednostka policji zwana Białymi Aniołami.

Wicepremier Ukrainy Irina Vereshchuk powiedziała, że ​​ekipy ewakuacyjne ryzykują życie i zaapelowała do rodziców, aby byli przygotowani: „Jeśli zostaliście ostrzeżeni o ewakuacji, proszę nie spóźniać się, spakować niezbędne rzeczy, dokumenty i wyjechać”. „.

Przyznała jednak również, że władzom w Chersoniu brakowało pojazdów opancerzonych wystarczających do transportu dzieci w bezpieczne miejsce. Szacuje się, że na dotkniętych obszarach żyje około 800 dzieci, a pani Vereshchuk oświadczyła, że ​​zwróciła się o pomoc do organizacji międzynarodowych.

„800 dzieci to dużo i musimy je wydostać tak szybko, jak to możliwe”.

Ukraina twierdzi, że w ostatnich dniach siły rosyjskie przeprowadziły poważne ataki na kilka obszarów wzdłuż frontu wschodniego i zintensyfikowały bombardowania na południu.

Istnieje obawa, że ​​Moskwa planuje ataki na infrastrukturę krytyczną w miarę zbliżania się zimy.

READ  Pojawiają się groźby, gdy kandydatura Jima Jordana na stanowisko spikera Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych okazuje się brzydka