Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna na Ukrainie: Obrońcy Putina i wojskowi wypowiadają się publicznie na wideo po raz pierwszy od tygodni wśród spekulacji na temat ich miejsca pobytu |  wiadomości ze świata

Wojna na Ukrainie: Obrońcy Putina i wojskowi wypowiadają się publicznie na wideo po raz pierwszy od tygodni wśród spekulacji na temat ich miejsca pobytu | wiadomości ze świata

Dwóch czołowych rosyjskich urzędników obrony i wojska było widzianych przemawiających w klipie wideo po raz pierwszy od ponad dwóch tygodni, wśród spekulacji na temat ich miejsca pobytu.

Rosyjski minister obrony, Siergiej Szojgu, pojawił się wczoraj na spotkaniu wojskowym na spotkaniu ze Sztabem Generalnym Walerij Gierasimow w celu omówienia dostaw broni.

Samolot Oligarch trzymany „bezterminowo” w Wielkiej Brytanii – najnowsze aktualizacje

Pan Shoigu i Pan Gerasimov są bliskimi sojusznikami Prezydent Rosji Władimir Putin Przewodniczą inwazji na kraj Ukraina.

zdjęcie:
Siergiej Szojgu (z lewej) i szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji Walerij Gierasimow (z prawej) znajdują się na zachodnich listach sankcyjnych.

Przed nagraniem wideo z czwartkowego spotkania Putina i jego Rady Bezpieczeństwa, pan Shoigu nie był widziany publicznie od 11 marca.

Nie wiadomo, kiedy ten film został nakręcony, chociaż dzisiaj został przesłany do mediów społecznościowych.

Rosyjscy oficerowie na spotkaniu z kierownictwem Ministerstwa Obrony Rosji.  Zdjęcie: Ministerstwo Obrony Rosji / Facebook
zdjęcie:
Podczas spotkania z ministrem obrony Siergiejem Szojgu rosyjscy urzędnicy byli widziani wpatrzeni w stół. Zdjęcie: Ministerstwo Obrony Rosji / Facebook

Spekulacje na temat ich miejsca pobytu nasiliły się wśród doniesień o tym Rosyjski Urzędnicy mogli zostać ukarani przez ukraińską inwazję za nieuzyskanie takich obszarów jak Kijów.

Dzieje się tak, gdy zachodni urzędnicy twierdzili, że rosyjski dowódca został zabity przez swoje siły z powodu dużej liczby ofiar śmiertelnych w ich brygadzie.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Marszałek lotnictwa Philip Osborne mówi, że rosyjskie tempo może skierować się na wschód, na Ukrainę, aby połączyć się z regionem Donbasu

Czytaj więcej: Rosja sugeruje ograniczenie ambicji inwazyjnych

Inne doniesienia medialne mówiły, że dowódca został właśnie ranny.

Cisza wskazuje, że „operacja nie poszła zgodnie z planem”.

Analityk bezpieczeństwa i obrony Michael Clark powiedział, że niedawne milczenie ze strony Shoigu i Gerasimova jest znaczące.

READ  Dwóch pilotów Air France aresztowanych po walce w kokpicie podczas lotu

Powiedział: „Ich milczenie wskazuje, że ten proces nie przebiegał zgodnie z planem, w przeciwnym razie zapewnialiby codzienne aktualizacje na najwyższych poziomach.

„Przypuszcza się, że są w niełasce i że lojalność sił zbrojnych na najwyższych szczeblach może być wątpliwa”.

Minister obrony Rosji na spotkaniu z kierownictwem Ministerstwa Obrony Rosji.  Zdjęcie: Ministerstwo Obrony Rosji / Facebook
zdjęcie:
Przed nagraniem wideo z czwartkowego spotkania Putina i jego Rady Bezpieczeństwa, pan Shoigu nie był widziany publicznie od 11 marca. Zdjęcie: Ministerstwo Obrony Rosji / Facebook

Dodał, że przed inwazją ani Shoigu, ani Gerasimov nie czuli się komfortowo w opublikowanym nagraniu wideo, na którym Putin podawał im cele kampanii.

Nagranie z rosyjskiego Ministerstwa Obrony pokazuje grupę urzędników w wojskowych mundurach siedzących wokół stołu i patrzących w dół, gdy Shoigu przemawia. Żaden z pozostałych dowódców wojskowych nie zabrał głosu w opublikowanym materiale.

Śledź codzienny podcast napodcast jabłkowy, podcast google, spotyfikować,głośnik

Dlaczego nie pojawili się publicznie?

Odpowiadając na spekulacje na temat ich miejsca pobytu, Kreml powiedział, że pan Shoigu jest zajęty.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że pan Shoigu ma wiele zadań i wiadomo, że nie poświęca wiele czasu na występowanie w mediach.

Doradca ukraińskiego MSW twierdził też, że od połowy marca nie pojawiał się publicznie z powodu zawału serca.

Prezydent Władimir Putin i rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu na paradzie z okazji Dnia Zwycięstwa
zdjęcie:
Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu (z prawej) pomaga nadzorować inwazję tego kraju na Ukrainę

W poście na Facebooku w piątek wieczorem Anton Gerichenko powiedział, że minister obrony przechodzi rehabilitację w szpitalu.

66-letni Shoigu jest ministrem obrony Rosji od 2012 roku i bywa postrzegany na Kremlu jako potencjalny następca Putina.

Pan Shoigu i Pan Gerasimov znajdują się na listach sankcji z wielu krajów zachodnich, w tym Stanów Zjednoczonych i Kanady, w odpowiedzi na inwazję.