Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna na Ukrainie: gdy zbliża się pierwsza rocznica konfliktu, Putin informuje Rosjan o swoim planie na przyszły rok |  wiadomości ze świata

Wojna na Ukrainie: gdy zbliża się pierwsza rocznica konfliktu, Putin informuje Rosjan o swoim planie na przyszły rok | wiadomości ze świata

Orędzie prezydenckie nie jest publikowane wcześniej, ale oczekuje się, że tematem dominującym będzie wojna na Ukrainie.


Wtorek, 21 lutego 2023 03:24, Wielka Brytania

Prezydent Rosji poinformuje o tym, co nazywa „specjalną operacją wojskową” na Ukrainie w późniejszym terminie.

Władimir Putin zwróci się do członków obu izb parlamentu, dowódców wojskowych i żołnierzy – prawie rok po tym, jak wysłał wojska do kraju.

Pomimo przewagi liczebnej siły rosyjskie zostały pokonane kilka razy od początku wojny, chociaż nadal kontrolują około jednej piątej Ukrainy.

Czy Putin jest silniejszy od czasu inwazji na Ukrainę?

Czytaj więcej:
Tajna podróż Bidena do Kijowa była przebrana za „rundę golfa” – oto jak została ujawniona
Krytyka wojny na Ukrainie rozprzestrzenia się w rosyjskich mediach społecznościowych, gdy umierają bliscy

Breaking the Silence: sceny z rosyjskiego frontu domowego

Przemówienie Putina nie zostało opublikowane, ale oczekuje się, że podzieli się on także przemyśleniami na temat postępu gospodarczego świata i Rosji, odkąd kraje zachodnie odpowiedziały na inwazję surowymi sankcjami.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział rosyjskiej agencji informacyjnej Tass: „Całe nasze życie kręci się wokół kwestii operacji specjalnych.

„A wojskowa operacja specjalna wpływa na nasze życie w taki czy inny sposób i wpływa na życie na kontynencie.

Rozsądne byłoby więc oczekiwanie, że prezydent poświęci temu procesowi dużo uwagi.

„Wszyscy czekają na przemówienie, licząc na ocenę sytuacji, ocenę specjalnej operacji wojskowej, ocenę sytuacji międzynarodowej i wizję prezydenta, jak sobie z nią poradzimy i jak będziemy się rozwijać w przyszłości”.

Rosja odpowiada Bidenowi w Kijowie

Według TASS federalne stacje telewizyjne zarezerwowały godzinę na przemówienie prezydenta, ale długość przemówienia zależy od samego Putina.

W kwietniu 2021 roku przemówienie trwało godzinę i 19 minut, podczas gdy w 2018 roku trwało to godzinę i 55 minut, aw 2004 i 2005 roku tylko 48 minut.

READ  Co najmniej sześciu zabitych i dziesiątki rannych, gdy burza piaskowa w Illinois spowodowała zderzenie „80 pojazdów”.

Agencja dodała, że ​​przemówienie skierowane jest do miejscowej publiczności, gdyż spodziewanych jest około tysiąca gości, a korespondentów zaprasza się tylko z Rosji i „przyjaznych krajów”.

Dziesiątki tysięcy ludzi zginęło w walkach na Ukrainie, a 70-letni Putin twierdzi, że kraj toczy egzystencjalną bitwę z aroganckim Zachodem, który chce podzielić Rosję i ukraść jej ogromne zasoby naturalne.

Stany Zjednoczone wysyłają jasny sygnał do Rosji

Uwięziony rosyjski polityk opozycyjny Aleksiej Nawalny oskarżył Putina o niszczenie przyszłości Rosji w imię swoich osobistych ambicji.

„Prawdziwymi przyczynami tej wojny są problemy polityczne i gospodarcze w Rosji, dążenie Putina do utrzymania władzy za wszelką cenę oraz jego obsesja na punkcie dziedzictwa historycznego” – powiedział Nawalny.

Przemówienie Putina ma się rozpocząć o 9 rano czasu brytyjskiego.