Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna na Ukrainie: czołgi, rozmowy pokojowe, Putin i Boris Johnson – kluczowe wnioski z wywiadu Kay Burley z Wołodymyrem Zełenskim |  wiadomości ze świata

Wojna na Ukrainie: czołgi, rozmowy pokojowe, Putin i Boris Johnson – kluczowe wnioski z wywiadu Kay Burley z Wołodymyrem Zełenskim | wiadomości ze świata

Kay Burley spotkała się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim w Kijowie, aby udzielić ekskluzywnego wywiadu dla Sky News.

W szeroko zakrojonej dyskusji poruszono wszystko, od czołgów, rodziny, Władimira Putina, Borisa Johnsona po urodziny prezydenta.

Oto pięć kluczowych punktów z wywiadu.

Rosja wysyła ostrzeżenia do USA o czołgach – ostatni raz na Ukrainie

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwo dostępny odtwarzacz wideo

Po co Ukrainie nowe czołgi?

na zbiornikach

Prezydent wyjaśnił, że rosyjskie czołgi znacznie przewyższają liczebnie pojazdy ukraiński sił do ich dyspozycji.

Panie Zełenskiktóry dowiedział się o decyzji Niemiec o wysłaniu czołgów Leopard 2 podczas wywiadu dla Sky News, powiedział, że chce podziękować Europie i Stanom Zjednoczonym – ale dodał, że nie mogą tracić czasu na wysłanie ich na linię frontu.

Powiedział: „Potrzebujemy teraz 300 lub 500 czołgów. Dlatego myślę, że potrzebujemy czołgów, aby rozpocząć ofensywę na naszym terytorium, na naszej ziemi. Potrzebujemy pojazdów opancerzonych, aby chronić naszych ludzi, to wszystko.

„Jestem bardzo szczęśliwy i chciałbym podziękować Niemcom, Wielkiej Brytanii i Stanom Zjednoczonym za podjęcie takich decyzji. Ogólnie jestem wdzięczny światu za wsparcie Ukrainy.

„Ale jeśli rozmawiamy z wami szczerze i uczciwie, liczba czołgów i czas dostawy ma decydujące i decydujące znaczenie w porównaniu z podjętą decyzją. Zatwierdziliśmy skrzynie broni, które zostaną do nas wysłane, ale nadal ich nie otrzymaliśmy.

„Czasami dostawa broni trwa miesiące, rozumiesz? Nikogo nie obwiniam, ale odpowiadając na twoje pytanie, ulga przychodzi dopiero wtedy, gdy broń, którą dostarczają nam nasi partnerzy, jest już używana przez naszą armię”.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwo dostępny odtwarzacz wideo

Żołnierze przygotowują się w Bakhmut

Do walki z Rosjanami

Pan Zełenski dał jasno do zrozumienia, że ​​nie ma planów przejmowania terytorium Rosjamówiąc, że chciał tylko, aby siły Moskwy opuściły Ukrainę.

READ  Zełenski nigdy tu nie mieszkał, ale teraz możesz! Na rynku dostępna jest oszałamiająca prywatna wyspa na Florydzie, warta 75 milionów dolarów, która według skrajnie prawicowych działaczy jest własnością prezydenta Ukrainy.

Powiedział: „Nie walczymy na rosyjskiej ziemi, bo nas to nie interesuje. Nie jesteśmy tym zainteresowani.

„Ponieważ wojna, gdziekolwiek by była, oznacza utratę ludzi. Dla mnie ludzie są na pierwszym miejscu. Dlatego nie chcę walczyć na rosyjskiej ziemi.”

„Chcę tylko, żeby jak najszybciej zakończyli wojnę i jak najszybciej opuścili nasz kraj.

– Mogę ci powiedzieć z całą pewnością, że jeśli opuszczą nasze ziemie, wojna się skończy. To wszystko.

Prezydent Rosji Władimir Putin bierze udział w ceremonii uruchomienia fabryki Titan-Polymer podczas wideokonferencji w Sankt Petersburgu, Rosja, środa, 28 grudnia 2022 r. (Michaił Klimentjew, Sputnik, Kreml Pool Photo via AP)
zdjęcie:
Ukraiński przywódca powiedział, że rozmowy pokojowe z Władimirem Putinem nie przyniosą rezultatu. Fot: AP

O rozmowach pokojowych z Putinem

Zełenski powiedział, że rozmowy pokojowe z Rosją w czasie, gdy prezydentem jest Władimir Putin, nie mają sensu.

Powiedział: „Wiesz, jak dotąd nie ma rozmów pokojowych z Rosją… bo nie wiemy, z kim powinniśmy negocjować io jakich rozmowach pokojowych?

„Na razie to są tylko przestępcy, którzy tu przyjechali i zabijali i gwałcili. To jest to, co robili.

„Oni nie chcą żadnych rozmów, tak było przed inwazją. Tak zdecydował prezydent Putin. Jestem przekonany, że Ukraina to dla niego dopiero pierwszy krok. Jestem przekonany, że toczy wielką wojnę”.

„Kiedy cały świat pomaga teraz Ukrainie – nie myśli o tym. Myśli: „Ok, teraz to nie zadziała na Ukrainie, ale poczekamy… świat nie pozostanie zjednoczony, oni dostaną zmęczony i zamierzam więcej się ruszać”.

„Ale po Ukrainie będą inne kroki, będą inne kraje, jeśli nie wytrzymamy”.

Czytaj więcej:
Zełenski „wdzięczny” za czołgi, ale ostrzega, że ​​ilość i czas dostawy są „krytyczne”
Niemcy wyślą na Ukrainę 14 czołgów Leopard 2
Czym jest czołg bojowy Leopard 2?

    Chwila Wołodymyr Zełenski usłyszał, jak Niemcy zastawiają czołgi podczas wywiadu z Kayem Burleyem

Prezydent dodał, że przed inwazją Putin nie spotykał się na rozmowy, bo nie miał zamiaru utrzymywać pokoju, mówiąc: „Próbował nas tylko wprowadzić w błąd. Nie chce negocjacji, bo nie chce pokoju. może spowolnić sprawę”.

READ  Rodziny uciekają, gdy Indie burzą 100-metrowe wieże poza Delhi | Indie

„Wysyłali wiadomości o rozmowach pokojowych i mamy na to dowody tylko wtedy, gdy potrzebowali czasu na przegrupowanie się na polu bitwy.

„Kiedy ponieśli ciężkie straty, mówili, że chcą pokoju. To jest kłamstwo. Widzieliśmy, jak mówili, że chcą pokoju, a potem atakowali rakietami w nocy.

„Mamy nadzieję, że gdy tylko Rosja wycofa swoje wojska na swoje terytorium, przyznają się do swoich wielkich błędów i w Federacji Rosyjskiej powstanie nowy rząd. Jesteśmy sąsiadami. Tylko wtedy rozwiążemy tę sytuację. I wtedy prawdopodobnie , rozmowy będą możliwe.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwo dostępny odtwarzacz wideo

Johnson składa niespodziewaną wizytę na Ukrainie

na Borisa Johnsona

Zapytany, czy byłby mile widziany Borisa Johnsona Jako specjalny wysłannik Wielkiej Brytanii na Ukrainę zgodził się z entuzjazmem, nazywając byłego premiera „dobrym człowiekiem”.

Ale zapytany, czy by poprzeł Panie Johnsonie Gdyby ponownie kandydował na premiera, Zełenski był bardziej dyplomatyczny, mówiąc: „Myślę, że to nie w porządku, abym wspierał Johnsona jako premiera, kiedy Rishi jest premierem, to nie jest w porządku, bardzo mi przykro”.

Telegram Wołodymyra Zełenskiego po wizycie w USA

Nigdy nie trać poczucia humoru

Przed życiem politycznym i wojennym Zełenski był aktorem i komikiem.

Zapytany, jak ważne jest zachowanie poczucia humoru, powiedział: „Nie straciłem poczucia humoru.

„Myślę, że kiedy ludzie to tracą, tracą… stan umysłu. Myślę, że tak. Musisz się skupić i być bardzo poważnym, nie w ciągu miesięcy.

„Musisz to robić w bardzo ważnych momentach, w bardzo trudnych decyzjach, musisz być mądry i musisz być odpowiedni i musisz być odważny, ponieważ jesteś liderem.

Kliknij, aby zasubskrybować ukraińskie dzienniki wojenne, gdziekolwiek znajdziesz swój podcast

„Musisz być silny i dlatego pojawia się poczucie humoru, kiedy potrafisz żartować, czasami oczywiście pokazuje, że wszystko jest w porządku, że jesteś silny, że kontrolujesz sytuację.

READ  Krytykując Emmanuela Macrona, Liz Truss mówi, że Zachód nie powinien sprzedawać Ukrainy

„Bardzo ważne jest, aby kontrolować sytuację. I to wszystko. Nikt nie może podejmować decyzji bez ciebie. Ponieważ wynik, a więc wynik zależy od ciebie”.

„Dlatego musisz się skupić. Humor czyni cię człowiekiem”.