Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna między Izraelem a Hamasem: „Planowane otwarcie” przejścia granicznego Gaza–Egipt, a ambasada USA ostrzega przed „potencjalnie chaotyczną” sytuacją |  wiadomości ze świata

Wojna między Izraelem a Hamasem: „Planowane otwarcie” przejścia granicznego Gaza–Egipt, a ambasada USA ostrzega przed „potencjalnie chaotyczną” sytuacją | wiadomości ze świata

Ambasada USA oświadczyła, że ​​„otrzymała informację”, że przejście zostanie otwarte w sobotę o godzinie 8:00 czasu lokalnego (8:00 GMT). Urzędnicy twierdzą, że nie są pewni, jak długo cudzoziemcy będą mogli opuścić Gazę, ostrzegając przed „chaosem i niepokojami” po obu stronach granicy.


Sobota, 21 października 2023 o 08:23 czasu brytyjskiego

Ambasada USA w Izraelu poinformowała, że ​​przejście graniczne w Rafah między Gazą a Egiptem zostanie otwarte w sobotę rano.

Ambasada oświadczyła, że ​​otrzymała wskazujące na to informacje Przeprawa w Rafah Otwarte zostanie o godzinie 8:00 czasu lokalnego (10:00 GMT).

Jeśli zostanie otwarta, urzędnicy nie są pewni, jak długo pozostanie otwarta, aby umożliwić obcokrajowcom wyjazd GazaKtóry został poddany bombardowaniu z powietrza.

Przeczytaj więcej: Najnowsze aktualizacje między Izraelem a Gazą

Ambasada stwierdziła w oświadczeniu wydanym w sobotę rano: „Spodziewamy się, że wiele osób będzie próbowało przekroczyć granicę, jeśli granica zostanie otwarta, a obywatele amerykańscy próbujący przedostać się do Egiptu powinni spodziewać się chaotycznego i zdezorganizowanego otoczenia po obu stronach przejścia”.


zdjęcie:
Przejście w Rafah, na południe od Strefy Gazy, na granicy z Egiptem

Ambasada ostrzegła, że ​​sytuacja pozostaje „dynamiczna i płynna”, a środowisko bezpieczeństwa jest „nieprzewidywalne”.

„Przed podjęciem decyzji o zbliżeniu się do granicy lub próbie jej przekroczenia, powinieneś ocenić swoje bezpieczeństwo osobiste”.

Granica – jedyna brama Gazy do reszty świata, która nie jest pod bezpośrednią kontrolą Izrael – Było zamknięte od czasu zabójcy Atak Hamasu 7 października.

Otwarcie bramy zaplanowano na piątek na mocy porozumienia wynegocjowanego przez prezydenta USA Joe Bidena, ale Biały Dom poinformował wczoraj wieczorem, że „warunki” otwarcia bramy są nadal przedmiotem dyskusji.


zdjęcie:
Judith i Natalie Ranan

Uwolniono dwóch zakładników – Izrael obiecuje „walczyć aż do zwycięstwa”

READ  Ministrowie G7 wyznaczyli nowe, duże cele w zakresie energii słonecznej i wiatrowej

Zbliżające się ogłoszenie statusu przejścia granicznego w Rafah składa się z dwóch części Obywatele amerykańscy przetrzymywani przez Hamas zostali uwolnieni.

Organizacja ekstremistyczna Opublikował zdjęcia matki i córki Judith i Natalie Raanan Idzie na wolność z ojcem Natalie, Uri Raananem, i mówi, że „radzi sobie bardzo dobrze”.

Są jednymi z 203 zakładników wziętych do niewoli przez bojowników Hamasu i zawróconych do Gazy.

Premier Izraela, Benjamina NetanjahuIzrael zobowiązał się „kontynuować walkę aż do zwycięstwa” po potwierdzeniu uwolnienia zakładników w piątkowy wieczór.

Dodał: „Dwóch naszych porywaczy jest w domu. Nie poddamy się w naszych wysiłkach, aby zwrócić wszystkie porwane i zaginione osoby”.

Ta najświeższa wiadomość jest aktualizowana i więcej szczegółów zostanie opublikowanych wkrótce.

Aby uzyskać pełną wersję, odśwież stronę.

Możesz otrzymywać powiadomienia o najświeższych wiadomościach na swoim smartfonie lub tablecie za pośrednictwem Aplikacja Sky News. Możesz także podążać dalej @Sky News na X Lub zapisz się na naszą stronę internetową Kanał Youtube Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami.