Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna między Izraelem a Hamasem: irlandzki chłopiec uwięziony w Gazie „jest w niebezpieczeństwie” i desperacko pragnie wrócić do domu |  wiadomości ze świata

Wojna między Izraelem a Hamasem: irlandzki chłopiec uwięziony w Gazie „jest w niebezpieczeństwie” i desperacko pragnie wrócić do domu | wiadomości ze świata

Dzieci znalazły się wśród ofiar regularnych izraelskich nalotów na Gazę, które nastąpiły po ataku Hamasu 7 października, w którym zginęło ponad 1400 osób, w tym także dzieci.


Niedziela 22 października 2023 o 22:27, Wielka Brytania

Młody chłopak z Irlandii, który został uwięziony w Gazie po rozpoczęciu odwetowych nalotów Izraela na Hamas, powiedział, że desperacko pragnie wrócić do domu.

Sami Al-Agha i jego rodzina pojechali do miasto palestyńskie na dłuższe wakacje, ale od tego czasu został całkowicie odizolowany od świata zewnętrznego.

Powiedział: „Moje życie jest w niebezpieczeństwie i chcę wrócić do Dublina”.

Pod koniec tygodnia przybywają ciężarówki z pomocą humanitarną przewożące żywność i środki medyczneprzez przejście z EgiptJest to pierwsze otwarcie granicy od czasu rozpoczęcia izraelskiej ofensywy na początku tego miesiąca.

Wśród ofiar regularnych nalotów, które nastąpiły po tym, jak A podniecenie W ataku z 7 października zginęło ponad 1400 osób, w tym dzieci. Izrael.

Sami powiedział, że on i jego rodzina „słyszeli zewsząd wiele rakiet i bomb”.

„To bardzo przerażające i nie mogę spać dobrze” – dodał.


zdjęcie:
Sceny zniszczenia w Gazie. Zdjęcie: AP

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych w Gazie

Według Ministerstwa Zdrowia liczba ofiar śmiertelnych w Gazie w niedzielę wieczorem wyniosła 4651 osób, a 14 245 zostało rannych.

Izrael wielokrotnie powtarzał, że jego celem jest jedynie wyeliminowanie Hamasu.

Podczas spotkania z amerykańskim prezydentem Joe Bidena W tym tygodniu, panie premierze Benjamina Netanjahu Powiedział, że armia jego kraju „zrobi wszystko, co w jej mocy”. [could] Aby chronić ludność cywilną przed niebezpieczeństwem.”

Siły Obronne Izraela Wezwał mieszkańców miasta Gaza do ucieczki na południe Jednak przed spodziewanym atakiem naziemnym jeden z ekspertów powiedział Sky News, kto pozostał Powinni pozostać chronieni na mocy międzynarodowego prawa humanitarnego.

Palestyńczycy organizują pogrzeby swoich bliskich

„Każdy powinien pomagać dzieciom”

READ  Nowy gabinet zakazuje mówców krytykujących politykę rządu | służba cywilna

Sami powiedział, że jego rodzina i inne osoby uwięzione w Gazie żyją bez prądu i wody.

Powiedział, że tęskni za domem, przyjaciółmi, zabawkami i samochodem ojca.

„Jest bardzo bezpiecznie” – powiedział o Dublinie, dodając: „Każdy powinien pomagać dzieciom w Gazie”.

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Orzeczenie to nadeszło po tym, jak Organizacja Narodów Zjednoczonych wezwała do dalszego napływu pomocy, twierdząc, że weekendowe konwoje – w tym 14 ciężarówek z zaopatrzeniem w niedzielę – ledwo zarysowały powierzchnię tego, co było potrzebne.

„Potrzebują więcej, znacznie więcej” – powiedział Martin Griffiths, koordynator ONZ ds. pomocy doraźnej.