sport

Włoski Balsmo pokonuje Vossa i wygrywa światowy tytuł w wyścigach szosowych

LEEVEN, Belgia (25 września) (Reuters) – Odważna włoska Elisa Balsamo zdobyła tytuł kobiet w wyścigach szosowych na Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Kolarskim, zanim w sobotę zdobyła potrójny złoty medal dla Marianne Voss.

Belsamo, lat 32, wykorzystała pracę weteranki Elisy Longo Borghini w finale z rzędu i rozpoczęła starania o usunięcie Holendra Vos, który zdobył tytuł w 2006, 2012 i 2013 roku.

Polska Katarzyna Niwadoma zajęła trzecie miejsce.

Zwycięstwo Balsamo zostało ukoronowane świetną pracą zespołową Włochów, którzy przez cały dzień trzymali się razem na 157,7 km torze z Antwerpii do Leuven.

Holendrzy zdawali się męczyć swoich przeciwników, atakując jeden po drugim, w tym Demi Fühlering, która wywalczyła sobie drogę powrotną do głównej grupy po nieudanym mechaniku.

Jednak te posunięcia nie zmyliły Włochów.

Margarita Victoria Garcia Canelas otworzyła dobrą lukę na około 25 km przed metą, ale Holendrzy pracowali razem, a Hiszpan został ograniczony 10 km od linii mety.

Vollering przyspieszył tempo, aby zablokować więcej ataków, ponieważ pozostała część peletonu została w pełni rozciągnięta.

Żaden z jej kolegów z drużyny Vos nie miał nóg, by przygotować się do ostatniego sprintu, ale 34-latka zdołała ustawić się w domu Balsamo.

23-letnia specjalistka w kolarstwie torowym zachowała spokój i zaryzykowała wszystko, rozpoczynając sprint off-line, aby przyznać Włochom pierwszy tytuł kobiet od Giorgii Bronzini w 2011 roku.

Od tego czasu Holandia zdobyła sześć z dziesięciu tytułów, w tym ostatnie cztery.

Broniąca tytułu mistrzyni Anna van der Bregenn nie rywalizowała w swoim ostatnim wyścigu jako zawodowa zawodniczka.

Napisane przez Juliana Britto. Edytowane przez Eda Osmonda

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Bilans medali, tabela, wyniki, czasy, jak oglądać

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment