Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Właściciel IP Cooking Mama wygrywa sprawę sądową przeciwko „nieautoryzowanej” wersji Switch

Cooking Mama IP, właściciel Office Create Corp., ujawnił, że sąd wydał orzeczenie na jego korzyść w wyniku sporu prawnego z wydawcą Cooking Mama: Cookstar.

Cookstar był zaangażowany w problem Od czasu premiery na Switchu w marcu 2020 r., kiedy to szybko zniknęła z eShopu i sklepów stacjonarnych Nintendo – później ujawniono spór licencyjny między Office Create a wydawcą Planet Entertainment.

Office Create twierdziło, że Planet Entertainment odmówiło naprawienia tego, co uważała za „szeroki zakres niedociągnięć wpływających na ogólny charakter, jakość i zawartość gry” podczas tworzenia, mimo że było do tego zobowiązane umową, i zamiast tego przystąpiło do wydania Cooking Mama : Cookstar bez zgody OfficeCreate.

Cooking Mama: Cookstar — zapowiedź premiery na PS4.

W rezultacie Office Create rozwiązało licencję Planet Entertainment Cooking Mama i powiedziało, że rozważa podjęcie kroków prawnych w celu ochrony swojej własności intelektualnej, biorąc pod uwagę, że wydawca nadal reklamuje i „nieautoryzowaną” sprzedaż Cookstar na Switchu oraz promuje nadchodzącą wersję PS4.

Dwa lata później okazuje się, że Office Create rzeczywiście pozwał Planet Entertainment i jej CEO Steve’a Grossmana za naruszenie praw własności intelektualnej, a teraz Sąd Arbitrażowy ICC (jak Zauważone przez Nintendo Live) wraz z właścicielem IP.

Office Create napisał: „Poprzez ostateczną decyzję z dnia 3 października 2022 r.” na swojej stronie internetowejTrybunał Arbitrażowy ICC stwierdził m.in., że Planet i Mr. Grossman nie byli upoważnieni do wydawania gier Cooking Mama: Cookstar Switch i PS4 odpowiednio w 2020 i 2021 roku, że umowa licencyjna została prawomocnie rozwiązana, a Cooking Mama jest nieautoryzowane: produkty firmy Cookstar naruszają znaki towarowe Office Create… że firma ta jest zaangażowana w nieuczciwą konkurencję, że same opakowania, etykiety i gry fałszywie identyfikują pochodzenie towarów jako Office Create… i że są one odpowiedzialne finansowo za swoje postępowanie. ”

„Trybunał arbitrażowy nakazał Planet i panu Grossmanowi nie sprzedawać, nie przekazywać, zabiegać ani umożliwiać innym sprzedawania lub przedstawiania jakiegokolwiek produktu jako produktu Cooking Mama i/lub sugerowania jakichkolwiek powiązań/powiązań z Office Create lub franczyzą Cooking Mama. ”

READ  To może być najlepsza oferta na telewizory OLED, jaką zobaczysz w wyprzedażach w Czarny piątek

Office Create dodaje, że podejmuje teraz „wszelkie niezbędne kroki”, aby Cooking Mama: Cookstar została usunięta z rynku.

W oświadczeniu zakończono: „Dziękujemy naszym klientom i wiernym fanom Cooking Mama za ich nieustające wsparcie i szczerze żałujemy za wszelkie zamieszanie i rozczarowanie spowodowane zachowaniem Planet i Grossmana”.