Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Władimir Putin: Niemiecka Partia Zielonych mówi, że „NEIN” Ukraina ma członkostwo w NATO, by zadowolić Rosję | Świat | Aktualności

Zieloni wybrali 40-letnią Analinę Burbock na kandydata w nadchodzących wrześniowych wyborach w Niemczech. Wraz z decyzją obecnej pani Merkel, by nie ubiegać się o reelekcję po 16 latach u władzy, Niemcy mają mieć nowego kanclerza. Zieloni prawdopodobnie będą częścią rządu koalicyjnego wielu analityków politycznych, ponieważ sondaże wskazują na silne poparcie dla partii.

W wywiadzie udzielonym Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) pani Baerbock zdawała się tracić nadzieje Ukrainy na szybkie przystąpienie zarówno do NATO, jak i do Unii Europejskiej, omawiając obecny kryzys między Kijowem a Moskwą.

Powiedziała gazecie: „Przesłanie dla Moskwy powinno być następujące: suwerenne państwa samodzielnie decydują o swoich sojuszach.

„Dotyczy to również perspektyw Ukrainy dla Unii Europejskiej i NATO.

„Ale nie można zrobić trzeciego kroku przed pierwszym i oczywiście nie w sytuacji intensywnego konfliktu z Rosją”.

Następnie dodała: „Stabilność jest teraz priorytetem.

Jednak kroki w kierunku członkostwa w NATO są z góry nierealistyczne ”.

Jej uwagi pojawiły się po tym, jak Władimir Putin zdecydował się złagodzić napięcia z Ukrainą, nakazując częściowe wycofanie wojsk z regionów przygranicznych pod koniec ubiegłego tygodnia.

Czytaj więcej: Tylko siła szanuje skorumpowanego Putina, dlatego Wielka Brytania musi pozostać silna

Podobnie ambasador Ukrainy w Niemczech wezwał swoich przywódców do przyspieszenia przystąpienia Kijowa do NATO.

„W szczególności Niemcy, które ponoszą szczególną historyczną odpowiedzialność za zbrodnie nazistów przeciwko narodowi ukraińskiemu, muszą odegrać pionierską rolę, aby Ukraina została członkiem NATO” – powiedział Andrzej Milinik niemieckiej gazecie Welt am Sonntag.

Jak najszybciej, bez „warunków” i „zastrzeżeń”.

Putin postrzega zachodni sojusz wojskowy jako wrogą siłę i wielokrotnie ostrzegał Kijów przed dążeniem do pełnego członkostwa w NATO.

READ  „Preppers dnia zagłady” został znaleziony z sześciorgiem brytyjskich dzieci w austriackiej piwnicy