Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wkrótce znalezienie narzędzi w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach Google będzie łatwiejsze

Google dodaje nową funkcję do niektórych swoich aplikacji Workspace, która pomoże użytkownikom szybko zlokalizować często używane narzędzia bez konieczności przeszukiwania różnych menu i pasków narzędzi. „Ulepszone narzędzie wyszukiwaniaZaczyna pojawiać się dzisiaj w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach Google, gdzie pojawia się jako pasek wyszukiwania – oznaczony ikoną szkła powiększającego i etykietą „Listy” – w lewym górnym rogu zwykłego paska narzędzi aplikacji.

Pasek wyszukiwania ma wygląd przypominający fasolkę, zgodnie z przeglądem Material Design 3. Automatycznie wyświetla często używane sugestie, które różnią się w zależności od używanej aplikacji Google Workspace, takie jak „Ustawienia strony” w Dokumentach, „Wstaw wiersze /Kolumny” w Arkuszach kalkulacyjnych i „Wstaw wiersze/kolumny” w Arkuszach. Modyfikuj wygląd” w prezentacjach. Alternatywnie, użytkownicy mogą wyszukiwać określone narzędzia według nazwy lub sms-a w opisie. Na przykład wyszukanie „kto ostatnio przeglądał ten dokument” spowoduje wyświetlenie Pulpitu aktywności.

Nie musisz pamiętać dokładnej nazwy potrzebnego narzędzia, wystarczy opis funkcji.
Obraz: Google

Nowe narzędzie Znajdź Narzędzia jest teraz także domem narzędzia Znajdź i zamień, gdzie znajdziesz je przypięte na dole wszystkich wyników wyszukiwania. Kliknięcie paska wyszukiwania przywróci poprzednie zapytania, a skróty klawiaturowe pojawią się obok odpowiednich narzędzi w wynikach wyszukiwania, zachęcając użytkowników do zapisania ich jako tych, z których korzystają najczęściej.

Przed tą aktualizacją różne funkcje i narzędzia w aplikacjach Google Workspace można było znaleźć, przechodząc do menu Pomoc i wybierając Szukaj. Ta aktualizacja ułatwia znajdowanie tych funkcji wyszukiwania i automatycznie wypełnia pole sugerowanymi monitami. Pojawienie się nowego narzędzia wyszukiwania może zająć trochę czasu, ponieważ ta aktualizacja jest wdrażana stopniowo, chociaż oś czasu Google wskazuje, że powinna ona trafić do przestrzeni roboczej i osobistych kont Google do 25 maja.