Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wizz Air rozszerza działalność w Polsce o 8 nowych tras z lotnisk regionalnych

Wizz Air rozszerza działalność w Polsce o 8 nowych tras z lotnisk regionalnych

Vis Air zamierza znacznie zwiększyć swoją obecność w Polsce polski rynek Na zimę 2023/2024. Linia lotnicza niedawno ogłosiła swój 30. lot z siedzibą w Polsce, w szczególności dodając 11 w swoim hubie w Warszawie (WAW). Rozbudowa ta będzie związana z otwarciem nowej trasy łączącej Agadir (AGA) z Warszawą.

Osiem nowych tras międzynarodowych z Polski

Jako tani przewoźnik Wizz Air planuje uruchomić osiem nowych tras międzynarodowych z regionalnych portów lotniczych w całej Polsce. Posunięciu temu sprzyja rozbudowa floty linii lotniczej, która umożliwia uruchamianie tras. Gdańsk (GDN) W przypadku Hiszpanii, Danii i Wysp Kanaryjskich, Katowice (KTW) W przypadku Danii i Hiszpanii WroclawWRO) do Hiszpanii i Kraków (KRK) do Hiszpanii.

Aktualne zaangażowanie Wizz Air w Polsce

Od rozpoczęcia działalności w Polsce w 2004 roku, Wizz Air przewiózł prawie 95 milionów pasażerów w ciągu 19 lat. Wprowadzenie tych 8 nowych tras zwiększa łączną liczbę tras z Polski do 181 w 27 krajach. Wykazując dalsze zaangażowanie na polskim rynku, Wizz Air planuje również zatrudnić nowych pracowników ze swoich rozwijających się baz w kraju.

W zeszłym tygodniu w Warszawie ogłosiliśmy, że zwiększymy naszą flotę do 11 samolotów, co jest naszym 30 samolotem w kraju. Teraz mamy przyjemność zaprezentować rozwój siatki połączeń Wizz Air w Polsce, dodając 8 nowych, długo oczekiwanych i ekscytujących tras dla naszych polskich klientów latających z nami z regionalnych portów lotniczych” – ogłosiła Evelin Jeckel, dyrektor sieci Wizz Air.

– Reklama –

Noworoczne loty Wizz

Nowo ogłoszone usługi Wizz Air będą działać przez cały rok, poprawiając łączność z Polską. Nowe trasy prezentują się następująco:

  • Gdańsk (GDN) – Kopenhaga (CPH): Pięć lotów tygodniowo od 29 października 2023 r.
  • Gdańsk (GDN) – Teneryfa (TFS): loty co dwa tygodnie od 29 października 2023 r.
  • Gdańsk (GTN) – Alicante (ALC): loty trzy razy w tygodniu od 30 października 2023 r.
  • Katowice (KTW) – Kopenhaga (CPH): Cztery loty tygodniowo od 29 października 2023 r.
  • Katowice (KTW) – Alicante (ALC): loty trzy razy w tygodniu od 31 października 2023 r.
  • Wrocław (WRO) – Walencja (VLC): loty trzy razy w tygodniu od 30 października 2023 r.
  • Wrocław (WRO) – Malaga (AGP): loty trzy razy w tygodniu od 31 października 2023 r.
  • Kraków (KRK) – Walencja (VLC): loty co dwa tygodnie od 3 grudnia 2023 r.
READ  Rynek zamówień publicznych w Polsce

Ta ekspansja podkreśla zaangażowanie Wizz Air w Polsce i jego cel polegający na zapewnieniu klientom opłacalnych i wygodnych opcji podróży. Rozbudowując swoją flotę i zwiększając liczbę tras, nie tylko poprawiają łączność Polski, ale także przyczyniają się do rozwoju lokalnej gospodarki i tworzenia nowych miejsc pracy.