Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wizyta Trumpa w Ohio – NA ŻYWO: Trump rzuca wyzwanie Bidenowi z miejsca wykolejenia pociągu, jak mówią krytycy, podróż „wyczynowa”

Niszczycielskie skutki wykolejenia pociągu w Ohio zostały ujawnione na szokującym nagraniu z drona

Były prezydent Donald Trump odwiedza w środę miejsce wykolejenia pociągu we wschodniej Palestynie w pobliżu granicy między Ohio a Pensylwanią i podobno planuje spotkać się z lokalnymi urzędnikami i przekazać tysiące galonów środków czyszczących i wody na wsparcie działań porządkowych .

Ten ruch został skrytykowany jakopolityczny wybrykPrzez byłego sekretarza transportu Raya LaHooda, republikanina, który służył w administracji Obamy.

Wizyta Trumpa ma miejsce, gdy konfrontuje się z dyrektorem generalnym operatora kolejowego Norfolk Southern Trudne pytania Od reportera o tym, jak długo firma będzie zobowiązana do pozostania we Wschodniej Palestynie w celu oczyszczenia. Dyrektor generalny uniknął pytania o działania lobbingowe firmy przeciwko niektórym federalnym środkom bezpieczeństwa kolei.

„To, co naprawdę ma dla nas znaczenie, to zasady bezpieczeństwa oparte na rozwiązaniach i jesteśmy bardzo skoncentrowani na podążaniu za nauką” — powiedział dyrektor generalny Alan H Shaw.

We wtorek w Nebrasce doszło do kolejnego wykolejenia, kiedy 30 wagonów pociągu węglowego Union Pacific zsunęło się z torów poza Göteborgiem we wczesnych godzinach porannych, co spowodowało nową operację reagowania kryzysowego. Na szczęście nikt nie został ranny.

1677106817

Trwa sprzątanie po wykolejeniu pociągu w Ohio

Na miejscu wykolejenia pociągu w Ohio trwają prace porządkowe

Grzegorz Grazios22 lutego 2023 23:00

1677104117

Liga Konserwatywnych Wyborców twierdzi, że Trump „udaje zaniepokojenie” wschodnią Palestyną

Sarah Shifu z Ligi Konserwatywnych Wyborców wezwała Donalda Trumpa, mówiąc, że „powoduje niepokój” mieszkańców Wschodniej Palestyny ​​​​podczas swojej wizyty na miejscu wykolejenia pociągu w wiosce.

Powiedziała: „To szczyt hipokryzji, że Trump udaje, że jest zaniepokojony społecznością wschodniej Palestyny ​​po latach publicznego kpiny i wyrzekania się środków ochrony środowiska”.

Grzegorz Grazios22 lutego 2023 22:15

1677103226

Trump mówi tłumowi zwolenników Wschodniej Palestyny, aby „bawili się wszyscy” podczas swojej wizyty na miejscu wraku pociągu

Pan Trump kupił także lunch dla ratowników w lokalnym McDonald’s oraz rozdał wodę i środki czystości podczas swojej wizyty.

Grzegorz Grazios22 lutego 2023 22:00

1677102026

Trump przechwala się, że przyniósł „wodę Trumpa” rodzinom dotkniętym wykolejeniem pociągu w Ohio

Donald Trump udał się w środę do East Palestine w Ohio, gdzie chwalił się, że przyniósł czystą „wodę Trumpa” rodzinom, których życie zostało wywrócone do góry nogami przez wykolejenie pociągu na początku tego miesiąca.

Były prezydent był otoczony przez lokalnych urzędników, ponieważ zauważył, że „przynosi wodę, w rzeczywistości wodę Trumpa, w większości” rodzinom w okolicy. Odsetka butelek podarowanych przez prezydenta, które noszą jego imię, nie można było od razu ustalić.

„Powinniśmy byli częściowo przejść na znacznie niższą jakość wody” – zażartował były prezydent.

Była to scena, która była doskonałym bólem głowy dla Białego Domu Bidena, ponieważ wizyta byłego prezydenta miała miejsce zaledwie kilka godzin przed powołaniem do dystryktu sekretarza transportu Pete’a Buttigiega, co pozwoliło Trumpowi przejąć płaszcz sceny początkowej.

Grzegorz Grazios22 lutego 2023 21:40

1677101426

Trump oskarża rząd federalny o „obojętność” i „zdradę” w odpowiedzi na wykolejenie pociągu we Wschodniej Palestynie

Donald Trump oskarżył rząd federalny o „obojętność” i „zdradę” w odpowiedzi na wykolejenie pociągu we Wschodniej Palestynie.

Urzędnicy z Agencji Ochrony Środowiska, NTSB i DOT byli na miejscu we wschodniej Palestynie w dniu wypadku. Norfolk Southern został również ukarany grzywną przez EPA, aby kontynuować swoją pracę, płacąc i oczyszczając miejsce katastrofy. Gubernator Ohio Mike DeWine powiedział podczas konferencji prasowej, że Joe Biden osobiście zwrócił się o dodatkową pomoc federalną. Pan DeWine zwrócił się o dalszą pomoc federalną dopiero 16 lutego, na co Biały Dom odpowiedział, wysyłając wieloagencyjny zespół, w tym urzędników Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA).

READ  Kate Middleton w okularach przeciwsłonecznych po raz pierwszy od śmierci królowej na zdjęciu jedzie w Windsorze | Królewski | Aktualności

Trump oskarża rząd o „obojętność” i „zdradę” wobec społeczności Ohio

Grzegorz Grazios22 lutego 2023 21:30

1677100826

Trump kupuje lunch dla strażaków i ratowników w McDonald’s we wschodniej Palestynie

Donald Trump kupił lunch strażakom i ratownikom ze Wschodniej Palestyny ​​podczas swojej wizyty w wiosce, w której wykoleił się pociąg Norfolk Southern.

Były szef zabrał grupę pracowników do McDonald’s we wsi na posiłki.

Grzegorz Grazios22 lutego 2023 21:20

1677100226

Trump mówi, że burmistrz Wschodniej Palestyny ​​jest „łatwy do znalezienia” i chwali wioskę za „brak przestępstw” i „brak problemów”, gdy stoi na miejscu katastrofy kolejowej

Donald Trump pochwalił wioskę we wschodniej Palestynie podczas swojej wizyty w miejscu wykolejenia, komplementując ją za „brak przestępstwa”.

„To miłe miejsce, prawda? Co tam, zero przestępczości?”, powiedział, patrząc na miejsce, w którym wykoleił się pociąg Norfolk Southern, po czym jego ładunek niebezpiecznego chlorku winylu został wachlowany i spalony, wysyłając pióropusz toksycznego dymu w powietrze nad wioską.

Podczas swojej podróży spotkał wielu lokalnych urzędników, w tym senatora JD Vance’a, kongresmana Billa Johnsona i burmistrza wioski Trenta Conwaya, o którym powiedział, że „bardzo łatwo go znaleźć”.

Trump mówi, że burmistrza Wschodniej Palestyny ​​„bardzo łatwo znaleźć” podczas jego wizyty w Ohio

Grzegorz Grazios22 lutego 2023 21:10

1677099720

Trump podczas swojej wizyty promuje „Wodę Trumpa”.

Donald Trump odwiedził dziś miejsce wykolejenia pociągu w Ohio we wschodniej Palestynie, gdzie został powitany przez tłumy zwolenników.

Pan Trump przywiózł ze sobą „tysiące” butelek z wodą, a także środki czystości, aby rozdać je mieszkańcom wioski.

Powiedział mieszkańcom, że powinni spróbować zdobyć „wodę Trumpa”, a nie „wodę niższej jakości”, którą jego zespół musiałby zdobyć, aby mieć wystarczającą ilość do dystrybucji.

1677097848

Trump atakuje Bidena podczas wizyty we wschodniej Palestynie i milczy na temat południowego Norfolk

Donald Trump skorzystał z okazji podczas swojej wizyty we Wschodniej Palestynie, gdzie wykoleił się pociąg Norfolk Southern, aby oddać kilka strzałów Joe Bidenowi.

Powiedział, że pan Biden powinien „przybyć tutaj”, gdy zapytano go, czy ma wiadomość dla prezydenta, później zauważył, że odwiedził Ukrainę, i zapytał głośno, czy prezydent miałby „pieniądze” pozostawione dla mieszkańców wschodniej Palestyny.

Rząd federalny wydał wiążący nakaz, zgodnie z którym południowe Norfolk musi posprzątać i zapłacić za sprzątanie wioski.

Administracja Bidena wysłała również zespoły EPA, NTSB i DOT na miejsce natychmiast po incydencie, a gubernator Mike DeWine zauważył podczas konferencji prasowej, że prezydent osobiście skontaktował się i zaoferował dodatkową pomoc federalną, którą gubernator odmówił do 16 lutego.

Pan Trump przypisał sobie federalną reakcję na incydent, która rozpoczęła się, zanim ogłosił, że planuje odwiedzić wioskę.

Grzegorz Grazios22 lutego 2023 20:30

1677096626

Trump prosi Joe Bidena, aby „dotarł tutaj” podczas wizyty we wschodniej Palestynie

Podczas wizyty w East Palestine w stanie Ohio, miejscu zjazdu z pociągu Norfolk Southern, Donald Trump został zapytany, czy ma wiadomość dla Joe Bidena.

Pan Trump odpowiedział, mówiąc: „Chodź tutaj”.

A Biden jest obserwowany przez Republikanów, w tym burmistrza wioski Trenta Conwaya, za to, że wybrał się na Ukrainę, ale nie odwiedził miejsca wykolejenia.

Grzegorz Grazios22 lutego 2023 20:10