Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wizyta Liz Truss w Indiach jest krępująca z powodu obecności jej rosyjskiego odpowiednika |  Polityka zagraniczna

Wizyta Liz Truss w Indiach jest krępująca z powodu obecności jej rosyjskiego odpowiednika | Polityka zagraniczna

Liz Truss, minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, przyjedzie w czwartek do Indii, aby wezwać rząd Narendry Modiego do zmniejszenia strategicznej zależności od Rosji. Jednak jej przyjazd do New Delhi zbiega się z przybyciem jej partnera do sparingów, Siergieja Ławrowa, ministra spraw zagranicznych Rosji, który również przybył do Indii podczas swojej pierwszej wizyty od rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Indie były krytykowane przez mocarstwa zachodnie za Niezajęcie wystarczająco twardego stanowiska wobec rosyjskiej inwazji na UkrainęWielka Brytania ma nadzieję, że rząd Modiego otrzyma jasne sygnały o sprzeciwie wobec inwazji i wsparciu Karty Narodów Zjednoczonych. Prezydent USA Joe Biden niedawno określił pozycję Indii jako „chwiejną”.

Truss podpisze wspólne strategiczne partnerstwo cybernetyczne z Indie Postrzega to jako znak gotowości obu krajów do zacieśnienia współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa.

Indie są silnie uzależnione od Rosja Aby kupić broń, Ławrow podobno chętnie namawia Indie do zwiększenia zakupów rosyjskiej ropy z dyskontem. Dyskusje z Ławrowem mogą również obejmować sformułowanie mechanizmu płatności w rupiach w rublach za dwustronny handel między Indiami a Rosją, sposób na uniknięcie sankcji USA.

W ramach tego, co określa się mianem dyplomatycznego nacisku na Rosję, Truss spotka się z indyjskim ministrem spraw zagranicznych Subrahmanyamem Jaishankarem.

Planowane jest potwierdzenie, że rosyjska inwazja na Ukraina „Podkreśla znaczenie ściślejszej współpracy demokracji, aby odstraszyć agresorów, zmniejszyć narażenie na przymus i zwiększyć globalne bezpieczeństwo”.

Indie, podkreślając stan niezaangażowania, Wstrzymał się od głosu w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ W głównym głosowaniu potępił rosyjską inwazję.

Departament Stanu powiedział, że Truss chce poczynić postępy w rozmowach na temat rozwoju handlu związanego z obronnością, w tym innowacyjnej technologii bezpieczeństwa, oraz wzmocnienia więzi obronnych z największą demokracją na świecie.

Przed swoim przybyciem Truss powiedziała: „Pogłębienie stosunków brytyjsko-indyjskich zwiększy bezpieczeństwo w regionie Indo-Pacyfiku i globalnym oraz stworzy miejsca pracy i możliwości w obu krajach.

READ  Huragan Ian uderza w Florydę, wyrywając drzewa i zalewając domy | wiadomości ze świata

„Jest to tym ważniejsze w kontekście niesprowokowanej inwazji Rosji na Ukrainę i podkreśla potrzebę bliższej współpracy wolnych demokracji w obszarach takich jak obrona, handel i cyberbezpieczeństwo.

„Indie są potęgą gospodarczą i techniczną, największą demokracją na świecie i wielkim przyjacielem Wielkiej Brytanii, a ja chcę budować bliższe relacje między naszymi dwoma krajami”.

Wielka Brytania i Indie zgodzą się również na ściślejszą współpracę morską w regionie Indo-Pacyfiku. Wielka Brytania dołączy do indyjskiej Inicjatywy Indo-Pacyfiku i stanie się wiodącym partnerem w kwestiach bezpieczeństwa morskiego, koordynując prace z kluczowymi partnerami w Azji Południowo-Wschodniej.

Wzmocnienie więzi z Indiami było dla Truss priorytetem od czasu objęcia tej roli. Jest to jej druga wizyta jako minister spraw zagranicznych i trzecia jako minister spraw zagranicznych w ciągu 13 miesięcy: odwiedziła również jako minister handlu.

Będziecie argumentować, że obecne wahania cen ropy i gazu oraz obawy dotyczące bezpieczeństwa energetycznego, będące wynikiem rosyjskiej inwazji na Ukrainę, wskazują na potrzebę nie kupowania większej ilości rosyjskiej ropy, ale zamiast tego, jak ważna jest zielona transformacja Indii i dążenie do samopomocy energetycznej. dostateczność. Ta brytyjska technologia może przyspieszyć.