Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiza indyjska dla obywateli Brazylii, Chin, Danii i Polski

komunikat prasowy

Opublikowano 18 kwietnia 2023 r

Wiza indyjska dla obywateli Brazylii

Ponad 150 krajów, w tym Brazylia, kwalifikuje się teraz do indyjskiej e-Visy. Wiele osób chce odwiedzić Indie, a mieszkańcy Brazylii mogą łatwo osiągnąć ten cel, składając wniosek o e-Visę do Indii online. E-Visa do Indii jest dokumentem wydawanym przez rząd, który umożliwia obywatelom Brazylii wjazd i podróżowanie po Indiach. Od 2014 r. rząd Indii udostępnia online formularz wniosku o wizę do Indii dla obywateli Brazylii. Od listopada 2014 r. rząd Indii podejmuje działania ułatwiające wjazd do kraju turystom, biznesmenom i osobom wymagającym krótkotrwałego leczenia. Zezwolenie to, znane również jako indyjskie elektroniczne zezwolenie na podróż, może zostać udzielone osobom odwiedzającym przyjaciół i rodzinę w Indiach. W ten sposób podróżni nie będą musieli ponosić kosztów podróży do ambasad ani pokonywać wielu przeszkód w celu uzyskania wizy. Wiza jest ważna przez rok od daty przyjazdu. Jeśli Brazylijczycy ubiegają się o wizę e-turystyczną, czas nieprzerwanego pobytu w kraju nie może przekroczyć 90 dni. Wiza e-biznesowa: Ten rodzaj e-wizy umożliwia Brazylijczykom podróżowanie do Indii w celach zawodowych lub biznesowych. Możesz przebywać w Indiach do 365 dni od daty zatwierdzenia ETA i wjeżdżać do Indii tyle razy, ile chcesz, ale nie możesz przebywać dłużej niż 180 dni w czasie jednej wizyty. Elektroniczna wiza asystenta lekarza i lekarza: Brazylijczycy, którzy potrzebują leczenia lub towarzyszący pacjentom leczonym w Indiach, mogą ubiegać się online o asystenta lekarza i elektroniczną wizę medyczną. Ten rodzaj e-Visy pozwala na pobyt w Indiach do 60 dni od daty przyjazdu i umożliwia wjazd do kraju łącznie trzy razy. Brazylijczycy podróżujący do Indii z Brazylii muszą ubiegać się o indyjską e-Visę co najmniej cztery dni kalendarzowe przed przewidywaną datą przyjazdu i mogą ubiegać się o nią z maksymalnie 120-dniowym wyprzedzeniem. Cały proces może zająć do piętnastu minut, w tym przesłanie prawidłowych dokumentów i uiszczenie opłaty za wniosek o e-wizę.

Dokumenty wymagane dla obywateli Brazylii

 • Paszport ważny przez co najmniej sześć miesięcy w momencie składania wniosku
 • Wymagany jest bilet powrotny oraz środki wystarczające na utrzymanie na czas podróży
 • Ostatnie zdjęcie przodu z białym tłem.
 • Skan strony paszportu zawierającej dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, narodowość, data urodzenia, data ważności i inne ważne dane osobowe
 • Metody płatności – Możesz użyć karty kredytowej lub debetowej, a ponieważ PayPal stał się tak popularny, możesz również z niego korzystać.

Wiza indyjska dla obywateli Chin

Ponieważ Chiny nie znajdują się na indyjskiej liście osób zwolnionych z obowiązku wizowego, wymagana jest wiza do Indii. Przed podróżą do Indii obywatele Chin muszą uzyskać wizę. Podróżowanie do Indii stało się znacznie łatwiejsze i mniej stresujące od czasu wprowadzenia e-Visy w 2014 roku. Obywatele 166 krajów, w tym obywatele Chin, mogą obecnie wypełnić formularz wniosku online w zaciszu własnego domu. Podróżni mogą ubiegać się o trzy rodzaje wiz w zależności od celu wizyty: wizy turystyczne, wizy medyczne i wizy biznesowe. Indyjska wiza turystyczna dla obywateli Chin to e-wiza umożliwiająca podwójny wjazd, ważna przez rok i pozwalająca na pobyt na terytorium przez 90 kolejnych dni. Wniosek o wizę indyjską dla obywateli Chin jest obowiązkowy i należy go złożyć co najmniej 4 dni przed planowaną podróżą. Cały proces zajmuje nie więcej niż 15 minut, a odpowiedzi można spodziewać się w ciągu maksymalnie 2 do 4 dni roboczych.

READ  Prezydent University of West Florida i dar, który zapierał jej dech w piersiach

Dokumenty wymagane do uzyskania wizy indyjskiej dla obywateli Chin

 • Ważny paszport z co najmniej sześciomiesięcznym okresem ważności od planowanej daty przyjazdu
 • Zeskanowana strona biograficzna paszportu zawierająca wyraźne zdjęcia i dane osobowe (imię i nazwisko, datę urodzenia, narodowość, datę ważności itp.)
 • Niedawne zdjęcie przodu na białym tle
 • Możesz użyć karty debetowej lub kredytowej, aby uiścić opłatę wizową
 • Prawidłowy adres e-mail, aby otrzymać eTA w swojej skrzynce odbiorczej.

Wiza indyjska dla obywateli duńskich

Indie to wspaniałe miejsce do odwiedzenia, ponieważ istnieje tak wiele różnorodnych krajobrazów i smaków do odkrycia. Indie mają wszystko, od parków narodowych, dzikich zwierząt, białych piaszczystych plaż i tajemniczych miejsc kultu religijnego po wiele autentycznych festiwali, monumentalne świątynie, jaskinie, forty i rzeźby. O ile nie posiadają paszportu dyplomatycznego lub innych poświadczeń podróży, które zwalniają ich z ubiegania się o wizę elektroniczną do Indii, wszyscy podróżujący z zagranicy do Indii muszą ubiegać się o wizę indyjską. W 2014 roku rząd Indii stworzył elektroniczny system zezwoleń na podróż, który jest obecnie dostępny dla obywateli 166 krajów na całym świecie. Indyjska e-Visa to dokument wydawany przez rząd Indii, który umożliwia niektórym obywatelom przekraczanie granic. Od 2014 r. rząd Indii udostępnia formularz wniosku wizowego do Indii obywatelom Danii. Duńscy podróżni mogą ubiegać się o jeden z kilku rodzajów indyjskich e-wiz, z których każdy jest dostosowany do konkretnych potrzeb podróżnego. Możesz złożyć wniosek w dowolnym momencie, jeśli podróżujesz w celach turystycznych, biznesowych lub medycznych. Dla turystów, którzy chcą zobaczyć się z rodziną lub zwiedzić zabytki, turystyczna e-Visa pozwala na pobyt w kraju do 30 dni i zapewnia jednorazowy wjazd. Dla osób podróżujących służbowo wiza e-Business umożliwia pobyt w Indiach do 180 dni i umożliwia wielokrotny wjazd. A dla każdego, kto szuka leczenia w Indiach, e-Visa medyczna oferuje 60-dniowy pobyt do 3 razy dla obywateli Danii. Ten nowy system umożliwia obywatelom tych krajów uzyskanie indyjskiej e-Visy online bez konieczności udawania się do lokalnej ambasady lub konsulatu Indii.

READ  Złoty odnotował pionierskie wzrosty, ponieważ podwyżki stóp procentowych wzmocniły waluty Europy Środkowej

Dokumenty wymagane dla obywateli Danii

 • Paszport – Nie będziesz miał problemów z uzyskaniem paszportu, a jeśli już go masz, upewnij się, że jest on nadal ważny. Dla pewności spójrz na datę ważności.
 • Zdjęcie cyfrowe — zaleca się, aby zdjęcie było aktualne. Gesty twarzy są niedozwolone, a tło musi być białe.
 • Pełny skan paszportu na stronie informacyjnej
 • Płatność – Możesz skorzystać z wielu metod płatności. Oprócz korzystania z karty kredytowej lub debetowej PayPal jest również akceptowany, ponieważ jest teraz bardzo popularny.
 • Kopia wizytówki i zaproszenia — ten wymóg dotyczy osób, które chcą wyjechać do Indii w celach biznesowych i muszą ubiegać się o biznesową e-wizę do Indii.
 • Pismo ze szpitala w Indiach — dotyczy osób, które ubiegają się o e-Visę medyczną do Indii.

Wiza indyjska dla obywateli polskich

Rząd Indii podjął kroki w celu ułatwienia wjazdu turystów do kraju. Od 2014 roku rząd Indii wprowadził internetowy formularz wniosku o wizę indyjską dla obywateli polskich. Jedną z takich inicjatyw jest wprowadzenie elektronicznej karty podróżnej, która umożliwi odwiedzającym ze 169 krajów uzyskanie wiz do Indii przy użyciu indyjskiej e-wizy. Jeśli mieszkańcy Polski chcą odwiedzić Indie w celach wypoczynkowych, biznesowych lub medycznych, mogą ubiegać się o różne indyjskie wizy elektroniczne. Turystyczna e-Visa – służy do wjazdu do Indii w celach turystycznych lub turystycznych. Ta kategoria pozwala na pobyt w Indiach do 30 dni z jednym wjazdem. Wiza e-biznesowa – jest używana, gdy angażujesz się w jakąkolwiek działalność biznesową lub handlową w Indiach. Ten typ pozwala na pobyt w Indiach do jednego roku (365 dni) oraz kilkukrotne przyjazdy i wyjazdy, przy czym każdy pobyt nie przekracza 180 dni. Elektroniczna wiza medyczna – jeśli chcesz podróżować do Indii w celu leczenia, w tym fizjoterapii jogi, możesz wybrać ten rodzaj e-wizy, ponieważ pozwala ona na pobyt do 60 dni, a co najważniejsze, możesz wjechać i wyjechać trzykrotnie z góry. Ta wiza do Indii pozwala podróżnym z Polski i innych krajów na krótki pobyt w Indiach. Proces ubiegania się o e-wizę do Indii jest łatwy, ponieważ odbywa się całkowicie online. Innymi słowy, podróżni oszczędzają sobie podróży do lokalnej ambasady lub konsulatu w celu ubiegania się o wizę indyjską.

Wymagania dotyczące indyjskiej wizy elektronicznej dla obywateli polskich

 • Posiadanie paszportu ważnego przez co najmniej 6 miesięcy od daty przybycia podróżnego do Indii
 • Obecność co najmniej dwóch pustych stron w paszporcie, na których można umieścić stemple wjazdu i wyjazdu
 • Ważny adres e-mail, aby otrzymać e-Visę w swojej skrzynce odbiorczej.
 • Możesz użyć PayPal lub karty debetowej/kredytowej, aby móc uiścić opłatę wizową.
 • Podczas ubiegania się o e-Visę podróżni muszą również posiadać bilet powrotny lub bilet na dalszą podróż
 • Posiadacze paszportów dyplomatycznych i międzynarodowych dokumentów podróży nie mogą ubiegać się o wizę elektroniczną do Indii
READ  Ceny paliw w największych gospodarkach i krajach sąsiednich

Wiza biznesowa do Indii

Jeśli planujesz odwiedzić Indie w celach biznesowych lub biznesowych, musisz ubiegać się o indyjską wizę biznesową. Osoby zainteresowane założeniem firmy przemysłowej/handlowej, osoby często podróżujące w związku z długoletnią działalnością gospodarczą oraz inwestorzy. Uprawnieni obywatele przybywający do Indii w celach biznesowych, takich jak udział w konferencji, warsztatach, seminariach, szkoleniach i kursach, negocjacje umów lub spotkania, kwalifikują się do indyjskiej e-Visy dla firm. Rząd Indii uruchomił e-wizę do Indii w listopadzie 2014 r., wizę online, która upraszcza procedurę ubiegania się o wizę do Indii, eliminując konieczność wizyty w ambasadzie lub konsulacie. Indyjska wiza e-biznesowa umożliwia uprawnionym obywatelom pobyt w kraju przez okres do 180 dni. Jest to bilet wielokrotnego wstępu ważny przez 365 dni od daty wystawienia. Wszystkie rodzaje wiz biznesowych w Indiach, w tym eVisa, pozwalają również posiadaczowi założyć firmę w Indiach, kupować lub sprzedawać produkty przemysłowe lub handlowe oraz podróżować do Indii w celach zarobkowych. Uprawnieni obywatele mogą złożyć wniosek, przesyłając prosty internetowy formularz wizy pracowniczej do Indii, który można wypełnić w ciągu kilku minut.

Dokumenty wymagane w przypadku e-Visy biznesowej do Indii

 • Kolorowe zdjęcie w formacie paszportowym.
 • Ważny paszport, który nie traci ważności przez co najmniej 3-6 miesięcy jest absolutną koniecznością i musi mieć co najmniej dwie puste strony do stemplowania.
 • Prawidłowy adres e-mail, na który otrzymasz e-Visę w swojej skrzynce odbiorczej.
 • Możesz użyć karty kredytowej/debetowej lub konta PayPal, aby uiścić opłatę za e-wizę.
 • Kopia Twojej wizytówki w formacie PDF (powinna ona zawierać informacje o Twojej firmie, w szczególności firmowy numer telefonu, ponieważ będziemy się z Tobą kontaktować za pośrednictwem ambasady).
 • Szczegółowe zaproszenie od firmy/firmy przyjmującej zarejestrowanej w Indiach lub z Indii, określające cel podróży (musi zawierać dane kontaktowe i logo).

Połączenie z mediami
Nazwa firmy: Indyjska EVISA
osoba kontaktowa: Roberta Hassa Rustama
e-mail: Wyślij e-mail
telefon: +44 20 7379 4334
Tytuł:The Strand, Londyn WC2B 4LA
naród: Zjednoczone Królestwo
strona internetowa: www.indiavisa-online.org/cy/visa/