Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wirus Ebola zaraża sześcioro dzieci, gdy księżniczka Anna wzywa do globalnych działań

podczas wizyty Instytut Badań nad Wirusami Ugandy (UVRI) Wcześniej w tym tygodniu księżniczka – która jest doradcą Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej – wezwała społeczność międzynarodową do zjednoczenia się w celu pokonania niedawnej epidemii, jak podają lokalne media. Przypadki są powiązane z wariantem wirusa Sudanu, na który nie jest znana szczepionka.

„Mówi, że musimy pracować jako partnerzy i mówi, że zwalczanie niektórych epidemii i wybuchów chorób wymaga partnerstwa, ludzi, którzy przychodzą z różnymi umiejętnościami” – powiedział lokalnym dziennikarzom profesor Pontiano Kalebo, dyrektor Instytutu Badań nad Wirusami Ugandy.

W czwartek Brytyjska Agencja Zdrowia i Bezpieczeństwa Zaktualizowane wytyczne w ramach programu powracających pracowników w Wielkiej Brytanii. Wymaga to od wszystkich organizacji, które zatrudniają pracowników w dotkniętych obszarach, wypełnienia ośmiu stron formularzy przed powrotem do Wielkiej Brytanii, w tym danych dotyczących najbliższej rodziny i lokalnego lekarza rodzinnego.

Trzymilionowa Kampala jest podzielona na nieformalne osiedla, slumsy, w których łatwo rozprzestrzeniają się choroby, urokliwe osiedla i ogrodzone osiedla, ale wydaje się, że obecnie Głębokie poczucie obojętności.

Poseł z północnej dzielnicy Rubaga, gdzie sześcioro dzieci zostało rannych, powiedział The Telegraph, że był sceptycznie nastawiony do wiadomości.

„Dla mnie cała bójka z eboli to tylko gra. Nie wiem, co rząd zamierza zrobić. Słyszałem pogłoski o możliwym zawieszeniu. Wszyscy wiemy, co to oznacza dla Ugandyjczyków i upadku gospodarki. Ludzie są po prostu próbują ożywić swoje firmy” – powiedział Kuala Abubakar.

„Nie chcemy wracać do zamknięcia tylko z powodu choroby… Ludzie nie mają jedzenia, ludzie umrą”.

READ  Wojna ukraińsko-rosyjska – ostatnia: rosyjski gubernator ostrzega przed „żądzą zemsty” po wybuchu na Krymie