Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wipeout Fan Ports Classic na PC, mówiąc PlayStation, aby go wyłączył i zrobił prawdziwy remaster

Wipeout Fan Ports Classic na PC, mówiąc PlayStation, aby go wyłączył i zrobił prawdziwy remaster

Pewien fan Wipeout zmęczył się czekaniem, aż Sony zremasteruje klasykę z PlayStation, i podjął się przeniesienia gry na PC, prowokując wydawcę do usunięcia jej i stworzenia przy okazji własnego remake’u.

Jak wspomniałem VGC– napisał obszernie programista Dominik Szablewski post na blogu Pokazuje ich podejście do konwersji kodu źródłowego oryginalnej gry, który wyciekł, na działającą wersję przeglądarki.

Szablewski również nie wydawał się mieć nic przeciwko, gdyby Sony zamknęło projekt, stwierdzając, że „redystrybucja materiału źródłowego, który wyciekł, jest w najlepszym razie wątpliwa”, ale nalegał, aby wydawca zrobił własny remaster, jeśli tak się stanie.

„Jeśli ktokolwiek w Sony to czyta, proszę, pamiętaj, że masz (moim zdaniem) dwie równie dobre opcje: albo zostaw to, albo zamknij to i naprawdę uruchom ponownie” – powiedział Szablewski. „Uwielbiam pomagać”.

Przeniesienie tej wersji Wipeout to nie tylko zabawa. „Jakość źródła, które wyciekło, jest bardzo słaba” – powiedział Zabłoski. „Z tego, co mogę poskładać, w zasadzie zawiera grę Wipeout ATI 3D Rage Edition, która jest nijakim portem systemu Windows w pakiecie z procesorami graficznymi ATI”.

Oryginalna gra została wydana w 1995 roku jako tytuł premierowy na pierwszą konsolę PlayStation, ale zniknęła z centrum uwagi, mimo że była ukochaną ekskluzywną grą Sony.

W naszej recenzji 8/10 z 1996 roku IGN powiedział: „WipeOut to dobra, solidna gra, która przesuwa więcej granic niż większość. Za dziesięć lat, kiedy większość innych gier zostanie dawno zapomniana, Wipeout będzie uważany za klasykę”.

Ryan Dinsdale jest niezależnym reporterem dla IGN. Cały dzień będzie opowiadał o Wiedźminie.

READ  Apple zwraca się do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych o uchylenie antydyrektywnego orzeczenia w sprawie Epic