Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wioska wraca do Renzi po zatrzymaniu COVID-19

• Niecierpliwie oczekiwane wydarzenie będzie nieco mniejsze
• Niektóre grupy biorą coroczny urlop, aby „odbudować”

Ze scenariuszem Bonnijeana Cooneya Adamsa
Kalendarz miejski w tubie
03 sierpnia 2021
Opublikowany w: McKeesport i aktualności z okolicy

Jeśli pogoda pozwoli, Tube City Online będzie transmitować rozrywkę na żywo z International Village w dniu Facebook i youtubeNa naszej stronie głównej www.tubecityonline.com. Pokrycie rozpocznie się codziennie o 17:00

Międzynarodowy Festiwal Wioski, trzydniowy festiwal tradycyjnego etnicznego jedzenia, muzyki i tańca, powraca do parku Renzenhausen w McKeesport 10-12 sierpnia po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Niektóre grupy etniczne zdecydowały się nie uczestniczyć, ponieważ nie były w stanie ćwiczyć ze względów zdrowotnych i bezpieczeństwa. (Zdjęcie pliku Tube City Almanac autorstwa Denise L. Ritter)


Kiedy we wtorek 10 sierpnia jest 15:01, dawno! Globalna wioska konferansjer Mikey Dee wie, gdzie będzie – Renziehausen Park w McKeesport – i jak się spodziewać.

„To jest czas, kiedy czuję, że wracamy do normy” – moment, w którym po rocznej przerwie spowodowanej COVID-19 rozpoczyna się etniczne świętowanie tradycyjnego jedzenia, muzyki i rozrywki.

„Kocham tłumy. Uwielbiam znajome widoki, dźwięki i zapachy wioski. Jestem wielkim tradycyjnym facetem” – powiedział.

Dee powiedział, że jest w International Village od 1990 roku. Oprócz obowiązków reżyserskich, które dzieli z reżyserem Patrickiem Fisherem, aby mógł wystąpić ze swoją grupą w środę, 12 sierpnia w Jakomas Blue Top Pavilion, jest koordynatorem ds. rozrywki .


Kiedy niektórzy regularni wykonawcy, zwłaszcza grupy, stwierdzili, że nie mogą wrócić w tym roku, podjęto decyzję, by nie wynajmować rozrywki na zewnątrz.

„Niektórzy z nich nie byli w stanie trenować od ponad roku” – powiedział z powodu ograniczeń dotyczących liczby osób, które mogą gromadzić się w pomieszczeniach podczas pandemii.

Dee wyjaśniła, że ​​w przeszłości każde stoisko z jedzeniem biorące udział w programie musiało zapewniać rozrywkę, ale w tym roku zrezygnowano z tego.

READ  Wywiad z reżyserem „EO” Jerzym Skolimowskim o nominacji Polski do Oscara - Międzynarodowi kandydaci - Termin

„Nie mamy oczekiwań w tym roku” – powiedział. „Dla niektórych, zwłaszcza wśród zespołów tanecznych, jest to rok odbudowy”.

De powiedział, że podobnie jak inni, którzy planują nawet wakacje na wsi, nie może się doczekać, aby zobaczyć znajome twarze i zjeść pyszne tradycyjne potrawy, takie jak kanapki z jagnięciną i różne ciastka dostępne na straganach.


International Village rozpoczęła swoją działalność w 1960 roku w ramach Tygodnia Starego Domu McKeesport. W następnym roku stał się samodzielnym festiwalem i nadal stał się popularnym trzydniowym, letnim spotkaniem w środku tygodnia, które może przyciągnąć nawet 20 000 osób.

Tegoroczne terminy to od 10 sierpnia do 12 sierpnia od 15:00 do 21:00 w parku Renzenhausen. Wstęp kosztuje 2 dolary przy bramie.

Burmistrz Michael Cherepko jest jednym z tych, którzy odliczają dni do kolejnej szansy zobaczenia miasta.

„Jako burmistrz McKeesport cieszę się, że mogę powitać gości z całego regionu (i nie tylko) z powrotem w naszym pięknym Renzie Park na wydarzenie naszej społeczności, International Village”, powiedział burmistrz.

„Jak zawsze, wioska będzie okazją dla naszych lokalnych kościołów i grup społecznych do podzielenia się z nami wszystkimi ulubionymi potrawami i ich dziedzictwem. Tak bardzo tęskniłem za tą tradycją w ubiegłym roku i nie mogłem być szczęśliwszy goszcząc jej ponownie.”


Cherepko podziękował uczestniczącym organizacjom za wspólne przywrócenie Międzynarodowej Wioski i zapewnił tych, którzy potrzebują kolejnego rocznego urlopu, że będą mile widziani ponownie w 2022 roku.

Polska grupa jest jedną z organizacji czarterowych lat 60., która zdecydowała się nie uczestniczyć w tym roku, ale spodziewa się powrotu.

„Nawet w normalnym roku przygotowuje się dużo domowego jedzenia” – powiedziała aktorka Sharon Kish. „Nie byliśmy w stanie zdobyć wystarczającej liczby wolontariuszy. Trwa to około dwóch tygodni ciągłych przygotowań, pracy w bliskim sąsiedztwie, a większość naszych wolontariuszy jest w starszym wieku. Mamy nadzieję i planujemy wrócić w przyszłym roku.”

READ  BSV gospodarzem konferencji Blockchain 4 Gaming w Warszawie

Ich zwykłym odpowiednikiem rozrywkowym są polscy tancerze Lajkoniki, o których Kish powiedział, że nie występują, ponieważ nie mogą się spotkać na próbach.


Oprócz prób ominięcia ograniczeń dotyczących ćwiczeń, Trafford Jr. Tamburitzan stracił swoją 20-letnią przestrzeń na próby w kościele, kiedy urzędnicy zdecydowali, że nie będą dłużej akceptować grup z zewnątrz.

Przedstawiciel Alain Paris powiedział, że grupa już planuje powrót do wioski w przyszłym roku podczas 50. rocznicy sezonu, który rozpocznie się we wrześniu.

„Zeszłej jesieni wypróbowaliśmy mini sesję, w której około połowa tancerzy pracowała na zewnątrz w parku” – powiedział Paris. „Wtedy dowiedzieliśmy się, że kościół nie otwiera się ponownie dla grup”, nawet po zniesieniu ograniczeń Covid. „Więc musieliśmy się teraz pokombinować i wymyślić plan awaryjny”.

Powiedział, że mając wstępne plany dalszego uczestnictwa w International Village, grupa odkryła, że ​​wiele rodzin, które na ogół idą dalej – jako artyści i pracują w straganie z jedzeniem – było w tym tygodniu na wakacjach. Wtedy podjęto ostateczną decyzję o nieprzybyciu na imprezę.

„Podobnie jak w przypadku wszystkich naszych wydarzeń miejskich, International Village jest niczym bez wielu wolontariuszy” – powiedział Cherepko. „Od tych, którzy rok po roku poświęcają swój czas i talenty przygotowując jedzenie i zabawiając tłumy, po nasz komitet i wolontariuszy pracujących przy bramach, wszyscy odgrywają ogromną rolę w sukcesie tego wydarzenia”.


Dan Carr, koordynator International Village, powiedział, że dokonano zmian w różnych obszarach, aby umożliwić powrót festiwalu.

„Otworzyliśmy obszar okręgu, aby umożliwić więcej obszarów ekspansji w przyszłości i większą liczbę sprzedawców żywności w przyszłym roku” – powiedział. Rozbudowujemy również jadalnie, aby lepiej służyć tym, którzy chcą kontynuować dystans społeczny. Nie wymagamy noszenia masek, ale zachęcamy wszystkich do przestrzegania wytycznych CDC”.

Powiedział, że uczestnicy zauważą poprawę w obecnie utwardzonych obszarach spacerowych. I chociaż niektóre grupy i stoiska nie mogą wziąć udziału, zauważył, że na głównej scenie będzie trwała etniczna rozrywka, a także rozrywka na żywo każdego wieczoru w Jakomas Blue Top Pavilion.

READ  Kiedy porażka w ringu oznacza śmierć w komorze gazowej | filmy | zabawa

Ci, którzy planują wyjazd, będą mogli skosztować wielu etnicznych potraw, które kochają i na które czekają każdego roku.


Przystawki i dodatki obejmują kiełbasę jagnięcą i serbską, specjalne miski ryżowe, bułki warzywne (lumpiang gulay), grillowany kurczak teriyaki, sarma (faszerowana kapusta), chorwacką sałatkę ziemniaczaną, pyrogi, gyros, grecka zupa cytrynowa, spanakopita, nadziewane liście winorośli i pierogi ze szpinakiem, mięso i inne ulubione, które reprezentują wiele krajów i kultur.

Młodzi i starsi uczestnicy z upodobaniem do słodyczy mogą skosztować różnych słodyczy i smakołyków, w tym baklawy, ciastek lejkowych z owocami lub czekoladą, cukierków, damskich loków, palasinki i croffina.

„Będziemy nadal udostępniać społeczeństwu jak najwięcej tradycyjnego doświadczenia International Village i nadal będziemy wprowadzać niezbędne zmiany w celu poprawy” – powiedział Carr. „Międzynarodowy Komitet Wioski, personel, wolontariusze i sprzedawcy nie mogą się doczekać spotkania ze wszystkimi”.


Bonnijean Cooney Adams jest niezależnym udziałowcem. Można go uzyskać pod adresem [email protected].

Pierwotnie opublikowany 3 sierpnia 2021 r.

W innych wiadomościach:
Duquesne Schools wita…” ||