Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiodący producent jabłek w Polsce stawia na rynek malezyjski |  Codzienne ekspresowe online

Wiodący producent jabłek w Polsce stawia na rynek malezyjski | Codzienne ekspresowe online

Wiodący producent jabłek w Polsce stawia na rynek malezyjski

Opublikowano: sobota, 09 lipca 2022

Autor: Bernama

Rozmiar czcionki:„Zamierzamy zbadać i zbadać rynek malezyjski… wiemy, że jabłko jest ulubionym owocem wielu Malezyjczyków” – powiedział Bernama podczas premiery produktu.

Kuala Lumpur: Polska jest jednym z czołowych światowych producentów jabłek i największym w Europie. Ma na celu penetrację rynku malezyjskiego w ramach odnowionej koncentracji na tej części regionu. Sekretarz generalny Polskiego Stowarzyszenia Dystrybutorów Owoców i Warzyw Polina Kopec powiedziała, że ​​Ukraina poszukuje nowych rynków zbytu, ponieważ nie mogła eksportować na swoje dwa główne tradycyjne rynki – Rosję i Białoruś – z powodu sankcji nałożonych na oba kraje w stosunki wojenne. „Zamierzamy zbadać i zbadać rynek malezyjski… wiemy, że jabłko jest ulubionym owocem wielu Malezyjczyków” – powiedział Bernama podczas premiery produktu.

Reklama

Jest tu z sześcioosobową delegacją Związku Owocowego (Unia Owokowa), największego polskiego stowarzyszenia owocowego reprezentującego grupy producenckie oraz ich producentów, eksporterów i dystrybutorów owoców, na pięciodniowej wycieczce po wprowadzeniu produktu na rynek w Malezji. Tematem ich kampanii jabłkowej jest „Świeże z polskich sadów. Jabłka z serca Europy w Malezji”. Kopec wyjaśnił, że obecne kraje importujące jabłka do Malezji to Nowa Zelandia, Włochy, RPA i USA. „Chcemy również mamy kawałek malezyjskiego rynku jabłek. Jeśli nasza kampania produktowa powiedzie się, październik Lub wyślemy pierwszą dostawę do Malezji do listopada. „Początkowo zamierzamy wyeksportować około 3000 ton jabłek. być dobrym początkiem – dodał.

Odpowiadając na pytanie, Kopec powiedział, że stowarzyszenie już rozmawia z malezyjskimi importerami owoców na temat możliwości szybkiego rozpoczęcia eksportu jabłek do Malezji. Jabłka produkowane są w Polsce pod 30 markami, m.in. Gala, Golden Delicious, Red Delicious, Red Chief, Red Jonaprince i Najdarate. Według statystyk jedna trzecia jabłek uprawianych w Unii Europejskiej (UE) pochodzi z Polski. Polska eksportuje ponad 922 000 ton jabłek w 2021 roku. Zbiory jabłek w krajach UE szacuje się na 11,7 mln ton w 2021 roku. Obecnie największym rynkiem zbytu polskich jabłek jest Egipt. Inne rynki to Izrael, Indie, Wietnam, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na inne pytanie Kopec powiedział, że oprócz Malezji koncentruje się na nowych rynkach w regionie, takich jak Tajlandia i Indonezja, a nawet kontynent afrykański.

„Oprócz jabłek skupiamy się również na możliwości eksportu jagód, takich jak jagody i truskawki do Malezji” – powiedział. Kopec zwrócił uwagę, że jabłka w Polsce produkowane są zgodnie z zasadami zrównoważonego rolnictwa i Europejskiego Zielonego Ładu. „Polskie jabłka są uważane za wyjątkowe ze względu na panujący w naszym kraju niepowtarzalny klimat oraz odpowiednią glebę i technologię uprawy” – powiedział.
* Podążaj za nami Instagram I dołącz do nas telegram i/lub Udostępnij to Kanały z najnowszymi wiadomościami, których nie chcesz przegapić.

READ  3. Brygada Lotnictwa Bojowego organizuje uroczystość przekazania władzy w Polsce | Artykuł

* Czy masz dostęp do e-papieru Daily Express i ekskluzywnych wiadomości online? sprawdzać Plany abonamentowe Do dyspozycji.