Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Windows 95 miał tylko specjalny kod do naprawy błędu w oryginalnym SimCity

Tak łatwo jest uznać zgodność wsteczną za pewnik na komputerze PC, tak bardzo, że rzadko używamy wyrażenia „kompatybilność wsteczna”. Większość starych gier po prostu działa, a wszystko inne jest w trybie zgodności wbudowanym w system Windows lub DOSBox.

Nie stało się to przypadkiem, jak wyjaśnia stary wpis na blogu byłego programisty Microsoftu. Kiedy Microsoft chciał na przykład, aby użytkownicy przeszli na Windows 95, posunęli się tak daleko, że dodali specjalny kod, który wyszukuje SimCity, a jeśli był uruchomiony, zmienili sposób działania alokacji pamięci, aby gra się nie zawieszała.

The Post na blogu Napisany przez Joela Spolsky’ego w maju 2000, ale niedawno odnaleziony przez Podcaster i rozgrywający Kal Yoshika na Twitterze. Spolsky pisze o „problemie z kurczakiem i jajkiem” polegającym na skłonieniu użytkowników do adopcji platform bez dużej ilości oprogramowania, a twórcy oprogramowania do produkowania oprogramowania dla platform bez dużej liczby użytkowników. Mówi, że rozwiązaniem Microsoftu było upewnienie się, że starsze programy – w tym SimCity – działają.

Spolsky napisał: „Windows 95? Nie ma problemu. Ładny, nowy 32-bitowy interfejs API, ale nadal działa doskonale ze starym 16-bitowym oprogramowaniem. Microsoft ma taką obsesję na punkcie tego, że poświęcił sporo zmian na testowanie każdego starego programu, który może znaleźć z Windows 95”. „John Ross, który napisał oryginalną wersję SimCity dla Windows 3.x, powiedział mi, że zostawił błąd w SimCity odczytu pamięci, którą właśnie zwolnił. Tak. Działało na Windows 3.x, ponieważ pamięć nie iść gdziekolwiek.

Oto niesamowita część: W wersjach beta systemu Windows 95 SimCity nie działało w naszym teście. Microsoft wyśledził błąd i dodał do systemu Windows 95 specjalny kod, który wyszukuje SimCity. Jeśli znajdzie uruchomione SimCity, uruchamia alokator pamięci w specjalnym trybie nie Natychmiast zwalnia pamięć. To rodzaj obsesji na punkcie wstecznej kompatybilności, która skłoniła ludzi do uaktualnienia do Windows 95.”

READ  Amazon App Store nie działa na Androidzie 12 i nie widać żadnego rozwiązania

Zawsze staraliśmy się na różne sposoby podkreślić, w jaki sposób gry są trudne do zrobienia, i uwielbiam to przypomnienie o całej niewidzialnej pracy, która włożona jest w tworzenie gier, w które można grać nawet po ich zakończeniu.

Jeśli chcesz tego więcej, możesz przejść do wątku na Twitterze, do którego link znajduje się powyżej Jeszcze kilka przykładów. Oczywiście oryginalna wersja Final Fantasy 7 uległaby awarii, gdyby działała na Windows NT zamiast na Windows 95, więc Windows będzie okłamywał FF co do systemu operacyjnego, na którym faktycznie działa.