Economy

Windows 10 21H2 będzie kolejną limitowaną edycją skoncentrowaną na polerowaniu

Po ogłoszeniu Windows 11 niektórzy ludzie mogą przypuszczać, że Microsoft skupi swoje wysiłki na następnej dużej partii Windowsa, a jednocześnie będą mieli rację i nie mają racji. Microsoft pozostaje zaangażowany w obsługę użytkowników systemu Windows 10, a nie tylko za pomocą zwykłych poprawek zabezpieczeń i poprawek błędów. W rzeczywistości firma właśnie ogłosiła, że ​​jeszcze w tym roku pojawi się aktualizacja funkcji dla systemu Windows 10 21H2. Nie oczekuj większych zmian, chociaż będą one miały określony zestaw funkcji, które zostaną wprowadzone za pomocą „Technologii Serwisowej”.

Wprowadzając termin „technologia usług”, firma Microsoft ma na myśli to, że będą używać tego samego systemu dostarczania, którego używają do regularnych aktualizacji konserwacyjnych. Oznacza to, że aktualizacja powinna być wyłączona do minimum, nawet jeśli i tak wymagane jest ponowne uruchomienie. Oznacza to również, że nie powinno być żadnych nowych funkcji, które zakłócają istniejącą funkcjonalność.

Będzie to trzecia aktualizacja funkcji „związanych z zakresem” po Windows 20H2 i Windows 21H1. Wszystkie te trzy są oparte na tym samym wydaniu systemu Windows 10 2004, które zostało wydane w pierwszej połowie 2020 roku. Dzięki temu każdy, kto korzysta z tych trzech starszych wersji systemu operacyjnego, będzie mógł szybko zainstalować system Windows 10 21H2 .

Microsoft łagodzi oczekiwania, mówiąc, że premiera będzie Koncentruje się na produktywności i bezpieczeństwieNie oznacza to jednak, że nie będzie żadnych nowych funkcji. Jednak te nowe funkcje nie będą interesujące dla wszystkich, na przykład obsługa Windows Hello dla użytkowników biznesowych. Deweloperzy korzystający z podsystemu Windows dla systemu Linux (WSL) prawdopodobnie będą zadowoleni z nadchodzącej obsługi GPU Compute i Azure IoT Edge.

Firma nie określiła konkretnej daty premiery systemu Windows 10 21H2 dopiero w drugiej połowie roku, jak sugeruje jej nazwa. Rozpoczęto jednak wdrażanie kompilacji dla niejawnych testerów systemu Windows, zwłaszcza tych, których systemy nie spełniają wymagań systemu Windows 11. Microsoft obiecuje zwykłe 18 miesięcy wsparcia dla wersji Home i Pro oraz 30 miesięcy dla wersji Enterprise i Education systemu Windows 10 21H2 .

READ  Odnawialne cotygodniowe podsumowanie fuzji i przejęć (28 czerwca – 2 lipca)

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment