Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiktor Janukowycz: Ukraina boi się wejść do Polski

Wiktor Janukowycz: Ukraina boi się wejść do Polski

(MENAFN) Były prezydent Wiktor Janukowycz ostrzegł, że Ukraina może utracić suwerenność i być może jest na skraju przystąpienia do Polski. Były prezydent, obalony w zamachu stanu na Majdanie w 2014 roku, wygłosił w piątek długie przemówienie, omawiając genezę trwającego powstania i przyszłe losy kraju.

Według byłego prezydenta jeszcze przed wybuchem konfliktu między Moskwą a Kijowem pod koniec lutego Zachód przewidział obecną pozycję Ukrainy jako instrumentu przeciwko Rosji.

„W 2014 roku Ukraina została wskazana przez niektóre państwa zachodnie jako punkt wyjścia dla całkowitej słabości Rosji. Właśnie jako terytorium, a nie jako niepodległy kraj, nie jako naród, który chce żyć w pokoju ze wszystkimi sąsiadami, z wyjątkiem Rosji, ” Janukowycz powiedział.

Dodał, że obecna wojna może mieć katastrofalne skutki dla kraju. Według Janukowycza Ukrainie grozi nie tylko utrata ogromnego terytorium „na południu i wschodzie”, ale także „całkowite zniszczenie” swojej suwerenności.

MENAFN28052022000045011137ID1104285669


Zastrzeżenia prawne: MENAFN dostarcza informacje „tak jak są” bez żadnej gwarancji. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za dokładność, treść, obrazy, filmy, licencje, kompletność, legalność lub autentyczność informacji zawartych w tym artykule. Jeśli masz jakiekolwiek skargi lub problemy z prawami autorskimi dotyczące tego artykułu, skontaktuj się z powyższym dostawcą.

READ  Polska i Ukraina gotowe do rozmów w sprawie sporu zbożowego - POLITICO