Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wierność zmniejsza wartość przestrzeni względnej nawet o 21%

Wierność zmniejsza wartość przestrzeni względnej nawet o 21%

  • Przestrzeń względności, która produkuje rakiety drukowane w 3D, była w zeszłym roku warta 4,2 miliarda dolarów.
  • Ogromny fundusz inwestycyjny Fidelity, Contrafund, zmniejszył swój największy udział w spółce o 21%.
  • Fidelity nie umniejsza wartości SpaceX, największego konkurenta Relativity.

Fidelity, gigant funduszy inwestycyjnych, obniżył wartość niektórych swoich udziałów w Relativity Space, startupie lotniczym, który produkuje rakiety drukowane w 3D. Konkurent SpaceX został wyceniony na 4,2 miliarda dolarów w rundzie finansowania w zeszłym roku.

Fidelity’s Contrafund Mutual Fund — fundusz o wartości 110 miliardów dolarów, który inwestuje w różnorodne spółki prywatne i publiczne — zmniejszył swoje posiadanie akcji serii D spółki Relativity o około 21%, z 22,83 dolarów na akcję na koniec grudnia do 17,96 dolarów na akcję na koniec Marsz, Według ostatnich zgłoszeń. Fundusz obniżył wartość mniejszej transzy akcji serii E, którą kupił w ubiegłym roku o skromniejsze 7%.

Ani Fidelity, ani Relativity nie odpowiedziały na prośby o komentarz, więc nie jest jasne przyczyny spadku ani dlaczego wartość akcji się różniła, ale możliwe, że Fidelity sprzedała część swoich akcji. Rzadko zdarza się, aby zarządzający aktywami, tacy jak Fidelity, nie wyceniali jednakowo akcji jednej firmy, nawet jeśli pochodzą one z innej serii pozyskiwania funduszy.

Relativity została założona w 2015 roku przez Tima Ellisa i Jordana Noone, dwóch młodych inżynierów lotnictwa, którzy pracowali odpowiednio w Blue Origin i SpaceX. Od tego czasu pozyskał 1,3 miliarda dolarów finansowania od znanych przedsiębiorstw i firm private equity, w tym BlackRock, Coatue, General Catalyst, ICONIQ Capital i Tiger Global. W 2021 roku startup zebrał 650 milionów dolarów W finansach pod kierownictwem Fidelity.

Spółki z późnego etapu, takie jak Instacart i Stripe, odnotowały w tym roku gwałtowny spadek wyceny, ponieważ notowane na giełdzie akcje spółek technologicznych gwałtownie spadły. Firmy kosmiczne, takie jak Virgin Galactic, również ucierpiały, a akcje tej firmy spadły w tym roku o ponad 40% po tym, jak weszła na giełdę

READ  Przestrzeń piorunująca zwolnij, wymieniając McDonagha z Predators


Hydraulik

w 2019 roku.

Oszacowanie wartości spółek prywatnych jest trudniejsze, ponieważ większość akcjonariuszy nie ujawnia publicznie zmian w wycenach. Fidelity jest godnym uwagi wyjątkiem, dlatego zapewnia rzadki wgląd w sposób oceny startupów na późnym etapie.

To nic nie warte Fidelity nie zlekceważyła swoich udziałów w Space X wspieranych przez Elona Muska, największego rywala relatywizmu.

Ellis, dyrektor generalny, powiedział, że firma jest wciąż na dobrej drodze do ukończenia Jego inauguracyjna premiera na początku tego roku, Rakieta Terran 1 z teorii względności eksploduje w kosmos. Jak powiedział Bloombergowi na początku tego roku To nie jest zainteresowane SPAC.

„Niektórzy inni hydraulicy próbowali, gdy było gorąco, ale byliśmy w stanie zorganizować prywatne wycieczki przez dobrych inwestorów” – powiedział Ellis. „Koncentrujemy się na zachowaniu prywatności tak długo, jak to możliwe, a dostępność kapitału jest wysoka”.