Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wielokulturowe festiwale na Fed Square

Wielokulturowe festiwale na Fed Square

Pięć ogromnych, bezpłatnych wydarzeń będzie świętować niesamowitą różnorodność kultur tworzących Melbourne.

Przez cztery listopadowe weekendy Fed Square będzie świętować różnorodne społeczności i kultury Melbourne poprzez serię festiwali mających na celu dzielenie się kulturą poprzez jedzenie, muzykę, taniec, filmy, rozmowy i zajęcia dla wszystkich grup wiekowych.

Pierwszym z nich jest wiktoriański festiwal Diwali, który odbędzie się w sobotę 4 listopada 2023 r. Świętując wszystko, co hinduskie, odbędzie się szereg tańców ludowych, klasycznych i współczesnych, muzyka na żywo, rękodzieło dla dzieci, warsztaty tańca i henny oraz inne interaktywne zajęcia. Działania wiekowe. Nie zabraknie także różnorodnych dań kuchni indyjskiej oraz fajerwerków nad rzeką Yarra, które wprowadzą Was w świąteczną atmosferę.

Następnie w niedzielę 5 listopada o godzinie 17:00 w Bibliotece Państwowej odbędzie się marsz upamiętniający Día de los Muertos (Dzień Zmarłych), święto życia i śmierci obchodzone w wielu krajach, przede wszystkim w Meksyku, Zejście do holu przy Fed Square. Tam procesja z muzyką, kostiumami i ceremoniami zakończy się zgromadzeniem wokół ołtarza, aby upamiętnić tych, którzy nas opuścili.

W niedzielę 12 listopada Plac Banku Rezerwy Federalnej ożyje czerwono-białą polską flagą. Festiwal Polski jest największą w Australii coroczną imprezą non-profit polonijną, obejmującą tradycyjną muzykę, taniec na rurze i wydarzenia, a także polską kuchnię (niekończące się pierogi) i tradycyjne tańce ludowe. Dla tych, którzy szukają czegoś bardziej zrelaksowanego, w The Edge na Fed Square odbędą się również klasyczne występy kulturalne.

Festiwal Muzyki i Kultury Afrykańskiej na przestrzeni trzech dni pod koniec listopada wypełni przestrzeń widokami, zapachami i dźwiękami kultury afrykańskiej – w tym wieloma, wieloma bębnami. W tym roku festiwal, który potrwa od 17 do 19 listopada, będzie obchodził swoje 10-lecie, prezentując wszelkiego rodzaju muzykę, jedzenie, modę, film, taniec, sztukę i wiele więcej, dzięki wkładowi ponad 35 uczestniczących krajów afrykańskich i organizacje społeczne.

READ  „F*cking Bornholm”, Słodko-gorzka komedia niepokojów społecznych, Wyprzedaż na półkach – Różne

W piątek 17 listopada w kinie plenerowym zostaną wyświetlone afrykańsko-australijskie filmy krótkometrażowe, występy mówione i muzyka jazzowa na żywo, a także uliczne jedzenie i napoje. W sobotę 18 listopada przez 12 godzin nieprzerwane występy, muzyka, taniec, moda, sztuka, zakupy i uroczystości, natomiast w niedzielę 19 listopada zaplanowano kolejne 10 godzin rozrywki, w tym forum omawiające aktualne kwestie afrykańsko-australijskie.

Przez cały weekend rodziny mogą również korzystać z rozrywek dla dzieci, bezpłatnych lekcji gry na bębnach afrykańskich, zajęć AFL, malowania twarzy i nie tylko. Festiwal będzie także uhonorowaniem ludu Worondjeri z narodu Kulin poprzez ceremonię otwarcia powitania wsi każdego dnia festiwalu.

Na zakończenie w sobotę 25 listopada odbędzie się pokaz poświęcony kulturze i dziedzictwu Sri Lanki Festiwal w Lance 2023. Oferując różnorodne potrawy, dzieła sztuki, rzemiosło, przyprawy, herbaty i produkty ze Sri Lanki, a także wgląd w doświadczenia turystyczne kraju, River Terrace na Fed Square ożyje wszystkimi widokami i dźwiękami bardzo charakterystycznej dla Sri Lanki atmosfery .

Udział we wszystkich festiwalach jest bezpłatny. Zobacz więcej szczegółów.

Artykuł ten został wyprodukowany przez Broadsheet we współpracy z Melbourne Arts Precinct.