Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wielki cios do odkrycia w Polsce

Fot. Adam Klichek, http://zaczasts.pl

Zdecydowany sprzeciw spotkała się z decyzją Sejmu RP w ubiegły piątek o zatwierdzeniu tzw.

Decyzja, która unieważniła poprzednie weto Senatu do ustawy, oznacza teraz ostateczny werdykt w rękach prezydenta RP Andrzeja Dudy. Zostanie poproszony o podjęcie działań do 7 stycznia.

W oświadczeniu po głosowaniu Discovery powiedział: „Wynik dzisiejszego zaskakującego głosowania w polskim parlamencie powinien zaalarmować każdą instytucję, która inwestuje w Polsce i każdego, komu zależy na demokracji i wolności prasy. Tym głosowaniem Polska podważa wartości który połączył Polskę z Europą i zerwał stosunki polsko-amerykańskie.Teraz apelujemy do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o dotrzymanie słowa i zawetowanie tej ustawy.”

Od tego czasu TVN założył petycję internetową, w której stwierdza, że ​​do dnia dzisiejszego (20 grudnia) otrzymał już ponad 2,3 miliona podpisów. Wczoraj w całym kraju odbyły się protesty.

Wiadomości o telewizji szerokopasmowej „Lex TVN” odnosi się do zmian w krajowym prawie nadawczym, które wymagają, aby wszyscy licencjonowani dystrybutorzy usług radiowych i telewizyjnych w Polsce byli rezydentami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i nie byli zależni od nikogo poza Europejskim Obszarem Gospodarczym.

Będzie to miało wpływ na TVN, tak jakby jego właściciel Discovery był zarejestrowany w Holandii jako Polish Television Holding BV i ostatecznie ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych.

READ  DEAG wzmocni swoją pozycję na rynku brytyjskim poprzez przejęcie UK Live Limited