Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wielka umowa sponsorska Newcastle United jest w przygotowaniu

Wielka umowa sponsorska Newcastle United jest w przygotowaniu

Po ponad dekadzie zastoju, przychody komercyjne klubu również wzrosły. Klub W tym tygodniu ogłosił nowe partnerstwa Z Saudia Airlines, narodową linią lotniczą Arabii Saudyjskiej oraz firmą produkującą napoje Monster Energy.

Czytaj więcej

Eddie Howe ma „historię” z zawodnikiem Newcastle United

Umowy te są znaczące, ponieważ klub, który działa zgodnie z zasadami zysku i zrównoważonego rozwoju Premier League, musi zwiększyć swoje dochody komercyjne, jeśli nadal inwestuje w drużynę.

Przychody komercyjne spadły podczas kadencji Mike’a Ashleya jako właściciela, ale Darren Iles, dyrektor naczelny Newcastle, stwierdził w zeszłym miesiącu, że firmy były „ustawione w kolejce”, aby wziąć udział w klubie.

„Mamy w sobie wiele fascynujących rzeczy” – powiedział Ailes. „Będzie – i jest – grupa firm podekscytowana byciem częścią tej historii”.

Więcej transakcji zostanie ujawnionych w nadchodzących miesiącach, ale największa jest za kilka miesięcy od sfinalizowania i ogłoszenia przez klub.

Umowa United na przednią koszulkę z FUN88 Skończy się latem przyszłego rokuTożsamość kolejnego głównego sponsora klubu była przedmiotem wielu spekulacji.

Newcastle United przygotowuje się do sponsorowania nowej koszulki w przyszłym sezonie.

Wiadomo, że nowi właściciele United prowadzili rozmowy z firmą na temat wcześniejszego rozwiązania umowy, co umożliwi klubowi pozyskanie nowego, lepiej opłacanego sponsora koszulek na sezon 2023/24.

Klub, który jest w 80% własnością Funduszu Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej, otrzymał wskazówkę, że w przyszłym sezonie założy koszulkę saudyjskiej firmy, takiej jak Arabia Saudyjska lub Saudi Aramco, ale rozumie się, że sponsor spoza Arabii Saudyjskiej jest mocną możliwością.

Gdzie przejęcie w zeszłym rokuPozycja Newcastle w Premier League została podniesiona, podobnie jak prestiż klubu.

Kolejne nabycie znacząco wzmocni pozycję klubu w letnim okienku transferowym – i jeszcze bardziej podkreśli postępy czynione poza boiskiem.