Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wielka Brytania zajmuje 5 miejsce w europejskiej karcie wyników emisji COVID-19 firmy Wartsila

Europejska karta wyników emisji COVID-19. Zdjęcie: Wärtsilä.

Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce w rankingu redukcji emisji obserwowanej w całej Europie od początku krajowych blokad COVID-19.

Dane – pochodzące z Laboratorium Transformacji Energii w Wärtsilä – obejmują dziesięć największych gospodarek w Europie, gdzie w ubiegłym roku emisje spadły średnio o 7%.

Wielka Brytania zajęła piąte miejsce w rankingu ze spadkiem o -7,6%, chociaż pozostawała w tyle za Austrią (-28,8%), Hiszpanią (-24,1%), Holandią (-17,9 %%) i Włochami (-7,8%) według nowych dane z Wärtsilä. Emisje energii w Wielkiej Brytanii spadły o -7,6% w wyniku zmniejszenia całkowitego obciążenia o 5,4% i 42,2% w produkcji węgla.

Zużycie węgla spada w Wielkiej Brytanii, a jedna elektrownia węglowa ma zostać uruchomiona po 2022 roku. Wynika to z niedawno ogłoszonych przez EDF planów zamknięcia swojej elektrowni West Burton A we wrześniu tego roku, a także wstrzymania produkcji przez Drax. dwie jednostki węglowe. Pozostałe dwie w tym roku oraz zamknięcie Fiddlers Ferry i RWE Aberthaw B w marcu 2020 r. Dzięki temu zakład Uniper Ratcliff-on-Sur pojawi się po 2022 roku.

W rankingu Wärtsilä dotyczącym redukcji emisji Szwecja zajęła szóste miejsce ze spadkiem o -5,7%, a następnie Niemcy (-1,8%), Polska (-1,6%), Francja (-0,5%) i Belgia (+ 3,7%).

Podczas gdy Austria zajęła pierwsze miejsce z 28,8% redukcją – co częściowo osiągnięto poprzez zamknięcie ostatniej elektrowni węglowej w kwietniu 2020 r. – zajęła już siódme miejsce, jeśli chodzi o zmniejszenie swojego ładunku emisji (1,7 miliona ton CO2).2 Do 4,2 mln ton) ze względu na stosunkowo niską emisję z sektora elektroenergetycznego w kraju.

Tony Miskie, starszy analityk ds. Rozwoju rynku w firmie Wärtsilä Energy Business, opisał wpływ COVID-19 jako „zdobycie złotego medalu podczas skręcania kostek”, dodając, że zapotrzebowanie na energię i emisje wzrosną, a zatem „musimy uchwycić ten moment i bądź ambitny w naszych inwestycjach. „W odnawialne źródła energii i elastyczne technologie, zachowując jednocześnie dużą konkurencyjność”.

READ  Czy kontrola państwowa może wzmocnić opozycję? Krzysztofa Krakowskiego