Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wielka Brytania prawdopodobnie da zielone światło dla podróżowania do mniej niż 10 krajów UE | Podróże i wypoczynek

Plany wakacji letnich dla Brytyjczyków zyskały w poniedziałek duży impuls, ponieważ Unia Europejska zapewniła, że ​​zaszczepieni podróżnicy będą mogli tam podróżować. Europa Od czerwca wiadomo, że Wielka Brytania może dać zielone światło na podróżowanie do mniej niż 10 krajów.

Wygląda na to, że zmieniające się wymagania dotyczące kwarantanny w popularnych miejscach wakacyjnych sprawią, że rok 2021 będzie rokiem rezerwacji last minute.

Unia Europejska ponownie otworzy się na wczasowiczów Od krajów o niskim wskaźniku zakażeń Covid, takich jak Wielka Brytania, do każdego, kto został w pełni zaszczepiony, do początku czerwca w ramach planu Komisji Europejskiej.

za System sygnalizacji świetlnej Kraje, które zostaną dodane do zielonej, bursztynowej i czerwonej listy, zostaną ogłoszone w tym tygodniu, z różnymi zasadami dotyczącymi kwestii, takich jak kwarantanna dla powracających podróżnych z każdej listy.

Źródła brytyjskiego rządu podały, że liczba miejsc, do których Brytyjczycy mogliby podróżować bez kwarantanny od 17 maja, może być wyrażona w pojedynczych liczbach – pomimo presji ze strony brytyjskich konserwatywnych posłów, aby dać zielone światło na podróż do całej Europy w miarę poprawy wskaźników szczepień. Jedno ze źródeł ostrzegło, że wiele krajów znajdujących się na liście prawdopodobnie nie będzie głównymi celami wakacyjnymi.

Jedno ze źródeł Whitehall powiedziało, że zmiany mogą nastąpić bardzo szybko w okresie letnim, ponieważ lista krajów ekologicznych jest przeglądana co trzy tygodnie.

„Byłoby to ostrożne podejście, ale wtedy sytuacja może się szybko zmienić” – mówi źródło.

W poniedziałek Johnson powiedział, że nie chce widzieć „przypływu chorób” po wznowieniu międzynarodowych podróży, dlatego rząd powiedział, że „postępuje tak ostrożnie, jak to tylko możliwe”, jeśli chodzi o mapę drogową.

„Chcemy coś otworzyć 17 maja” – powiedział premier dziennikarzom podczas swojej wizyty w Hartlepool. „Ale nie sądzę, żeby ludzie w tym kraju chcieli zobaczyć napływ chorób z innego miejsca”. „Zdecydowanie nie i musimy być bardzo silni i musimy być tak ostrożni, jak to tylko możliwe, podczas gdy nadal się otwieramy”.

READ  Przemówienie Donalda Trumpa – najnowsze: Trump rozpoczyna kampanię 2024 z atakami na prawa osób transpłciowych i „radykalnych rasistów”

Rząd będzie miał prawo do szybkiego usunięcia krajów z zielonych lub bursztynowych list, jeśli sprawy szybko się nasilą, ale bardziej rutynowo kraje będą dodawane do „listy obserwacyjnej”, co będzie rodzić pytania o konsekwencje anulowania i ubezpieczenia.

Portugalia, Malta i Góra Tarek Prawdopodobnie będą to kraje z zielonej listy, ponieważ testy będą wymagane przed podróżą, ale nie będą poddawane kwarantannie po powrocie. Oczekuje się, że popularne miejsca docelowe, takie jak Hiszpania i Francja, znajdą się początkowo na bursztynowej liście, ponieważ nadal wymagana jest kwarantanna domowa. Kraje z czerwonej listy, które prawdopodobnie będą obejmować Brazylię, Zjednoczone Emiraty Arabskie i RPA, wymagają rządowej kwarantanny hotelowej.

Wspólne Centrum Bezpieczeństwa Biologicznego doradzi ministrom Wielkiej Brytanii, którzy wydadzą ostateczne orzeczenie w środę, co oznacza, że ​​ogłoszenie prawdopodobnie zostanie opóźnione do piątku ze względu na czwartkowe wybory samorządowe. Ale źródło rządowe powiedziało, że istnieje możliwość, że Johnson ogłosi to w środę, co jest istotnym wzrostem morale przedwyborczym po tygodniu walki o historie korupcji torysów.

Rząd da zielone światło dla wznowienia podróży międzynarodowych 17 maja, a oficjalna porada dotycząca „ograniczenia podróży” zmieni się na „podróżuj bezpiecznie, planuj na przyszłość” bez żadnych porad dotyczących ograniczenia podróżowania po Wielkiej Brytanii.

Lider Partii Pracy, Kerr StarmerOstrzegł, że nie należy powtarzać wprowadzonej latem ubiegłego roku listy „wycinania i przesuwania” pasów ruchu. „Musimy być bardzo ostrożni. Myślę, że jest jasne, że wirus rośnie w niektórych krajach na całym świecie, więc musimy być bardzo ostrożni” – powiedział dziennikarzom podczas wizyty kampanii w Lewisham.

Na spotkaniach we wtorek i środę planowane jest uzgodnienie otwarcia granic europejskich z państw członkowskich Unii Europejskiej.

Obecne wymagania dotyczące poddawania się testom Covid przed lub po przybyciu lub kwarantannie mogą być nadal stosowane przez państwa członkowskie, ale urzędnicy Unii Europejskiej mają nadzieję, że nastąpi stopniowa eliminacja tych warunków.

READ  Aktualizacje wiadomości na żywo: rakiety Kijów eksplodowały, gdy rosyjskie rakiety uderzały w Ukrainę

Zgodnie z propozycjami komitetu państwa członkowskie pozwolą na wyjazd do Unii Europejskiej osobom, które przynajmniej 14 dni przed przyjazdem otrzymały ostatnią dawkę autoryzowanej szczepionki.

Nawet ci, którzy nie są w pełni zaszczepieni, którzy w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie są młodszymi osobami w grupie demograficznej, zostaną wpuszczeni do Unii Europejskiej, jeśli pochodzą z kraju o „dobrej sytuacji epidemiologicznej”.

W obecnej postaci tylko siedem krajów na całym świecie znajduje się na zielonej liście, która zezwala na podróże niepotrzebne. Komisja proponuje zwiększenie progu skumulowanego wskaźnika zgłoszeń 14-dniowego przypadku Covid-19 z 25 do 100. W Wielkiej Brytanii wskaźnik ten wynosi około 23,2 na 100 000 osób.

Wysoki rangą urzędnik powiedział, że Wielką Brytanię można dodać do zielonej listy, ale zależałoby to od wzajemnego pragnienia otwarcia granic dla wszystkich obywateli UE. „Liczby dla Wielkiej Brytanii są dobre” – powiedział urzędnik UE. „Jednak osoby, które zostały zaszczepione w Wielkiej Brytanii, będą mogły podróżować do Unii Europejskiej [we are] Świadomość innych aspektów: wzajemność. Pozostaje zasadą zgodnie z nowym zaleceniem ”.

Komisja proponuje jednak hamulce awaryjne. W przypadku gwałtownego pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej kraju spoza Unii Europejskiej, w szczególności w przypadku wykrycia jakiegoś rodzaju obaw lub zainteresowania, państwo członkowskie będzie mogło „w trybie pilnym i czasowo zawiesić wszelkie podróże od obywateli spoza UE zamieszkujących takie kraj.”

Johnson potwierdził również, że Wielka Brytania prawdopodobnie złagodzi środki dystansu społecznego 21 czerwca, kiedy rząd zamierza złagodzić wszystkie pozostałe ograniczenia dotyczące gościnności i spotkań towarzyskich. Jednak prawdopodobnie oznacza to, że maski pozostają obowiązkowe w niektórych obszarach wewnętrznych.

„Myślę, że mamy duże szanse na pozbycie się jednego dodatkowego metra od 21 czerwca” – powiedział Johnson. „To wciąż zależy od danych i nie możemy jeszcze tego powiedzieć jednoznacznie. Musimy patrzeć na epidemiologię w miarę postępów. Musimy patrzeć, dokąd zmierzamy z chorobą. Ale tak się teraz czuję. „

READ  Wiadomości Trumpa: Republikanie wzywają do więzienia Clintona za „oskarżenia o szpiegostwo”

W poniedziałek Wielka Brytania odnotowała 1649 przypadków nowego koronawirusa i tylko jedną śmierć w ciągu 28 dni od pozytywnego wyniku testu Covid, najniższą liczbę od 30 sierpnia ubiegłego roku. Jednak zawsze występuje opóźnienie w zgłaszaniu zgonów – większe w weekendy i święta – więc niekoniecznie oznacza to, że w ciągu ostatnich 24 godzin nastąpił tylko jeden zgon.