Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wielka Brytania opóźnia znoszenie ograniczeń

Wielka Brytania opóźnia znoszenie ograniczeń

Według doniesień brytyjskich mediów całkowite zniesienie ograniczeń w Wielkiej Brytanii zostało przesunięte o cztery tygodnie, czyli do 19 lipca.

Boris Johnson wyjaśnił, że opóźnienie ostatniego kroku w znoszeniu ograniczeń pozwoli większej liczbie osób otrzymać do tego czasu drugą dawkę szczepionki.

Premier dodał, że do 19 lipca „wokół całej ludności zostanie wzniesiony bardzo ważny mur oporu”.

Według rządu zwlekanie z wprowadzeniem ograniczeń uratowałoby dziesiątki tysięcy istnień ludzkich.

Możemy przejść do Kroku 4 21 czerwca, chociaż istnieje realna możliwość, że wirus ominie szczepionki i znowu będzie tysiące możliwych do uniknięcia zgonów. Albo moglibyśmy dać NHS kilka tygodni więcej na dostarczenie pozostałych szczepionek w ramiona tych, którzy ich potrzebują. „Od dzisiaj nie mogę powiedzieć, że spełniliśmy wszystkie cztery warunki, aby przejść do Kroku 4 21 czerwca, myślę, że rozsądnie byłoby poczekać trochę dłużej” – powiedział premier na wczorajszej konferencji prasowej.

Boris Johnson ogłosił dwutygodniowy przegląd, co oznacza, że ​​ograniczenia mogą zostać zniesione 5 lipca, jeśli liczba hospitalizacji zostanie zmniejszona. Jeśli nie, sytuacja zostanie ponownie sprawdzona za dwa tygodnie,

Chociaż zniesienie ograniczeń zostało zawieszone, w jednym przypadku nastąpi niewielka ulga.

Od 21 czerwca maksymalna liczba osób biorących udział w weselach – obecnie 30 – zostanie zwiększona, ale goście muszą nadal przestrzegać ograniczeń, takich jak dystans społeczny i zakaz tańców i śpiewów w pomieszczeniach.

W ciągu ostatnich 24 godzin w Wielkiej Brytanii doszło do 7742 nowych infekcji koronawirusem, co stanowi drugi najwyższy rekord od końca lutego.

W zeszłym tygodniu brytyjski minister zdrowia Matt Hancock powiedział, że wariant delta, który po raz pierwszy wykryto w Indiach, stanowi obecnie 91% nowych przypadków w Wielkiej Brytanii.

READ  Dziura w płocie (2021)

Public Health England powiedział, że indyjska odmiana koronawirusa (delta) jest o 60% bardziej zaraźliwa niż brytyjska odmiana (alfa), a szczepionki są przeciwko niemu mniej skuteczne.