entertainment

Wielka Brytania. Jedna trzecia osób, które to zrobiły, mogła zmienić swoją politykę kwarantanny

Wiosną rząd brytyjski wprowadził Nowa Zasady dla osób przyjeżdżających z zagranicy, które spowalniają rozprzestrzenianie się koronawirusa i zawierają nowe zmienne. Osoby pochodzące z krajów wysokiego ryzyka – z tzw. czerwonej listy – powinny być izolowane w hotel?. Osoby pochodzące z krajów z żółtej listy, czyli z obszarów średniego ryzyka, musiały być izolowane w domu przez 10 dni (obecnie ten wymóg dotyczy tylko osób nieszczepionych).

Obejrzyj wideo
Co mówią nieszczepione osoby, które trafiają do szpitala z COVID?

Co trzeci podróżujący do Wielkiej Brytanii mógł nie zostać poddany kwarantannie

Od 17 marca do 31 maja do Anglii i Irlandii Północnej przybyło ponad milion osób z krajów z żółtej listy. Według danych uzyskanych przez BBC na podstawie przepisów o wolności informacji wyniosła w tym okresie 301 076 sprawy Zostali skierowani do śledczych w celu sprawdzenia, czy osoby te znajdują się w kwarantannie.

Rząd brytyjski nie był w stanie powiedzieć, ile z tych naruszeń zasad zostało wykrytych, a ile nie można było wyśledzić. Jednak Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że zamierza przeprowadzać wizyty domowe dla wszystkich podróżnych podejrzanych o nieprzestrzeganie zasad.

Przyjazdy na wyspy zerwały kontakt i odmówiły współpracy

przepracować Ministerstwo Zdrowia Personel infolinii skontaktował się z przyjeżdżającymi osobami, aby sprawdzić, czy przestrzegają zasad testowania kwarantanny i koronawirusa. Sprawy, w których osoba zakończyła rozmowę, odmówiła współpracy, dała do zrozumienia, że ​​naruszy zasady kwarantanny lub badania, lub z którą nie skontaktowano się pomimo trzech prób, kierowano do straży granicznej i policji.

Następnie funkcjonariusze próbowali odwiedzić osobę w domu, aby sprawdzić, czy przestrzega zasad. A po 26 kwietnia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zatrudniło prywatnego podwykonawcę, Mitie, do przeprowadzania wizyt kontrolnych w domach osób powracających z zagranicy, które muszą zostać poddane kwarantannie.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn/akl/

READ  Producenci wyrażają swoje zadowolenie z wydaniem OTT

About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment