Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wielka Brytania i USA prowadzą pilne rozmowy w sprawie wykorzystania przez Rosję irańskich dronów kamikaze

Od czasu szczytu Ukraina twierdzi, że rosyjskie ataki dronów to zrobiły Prawie jedna trzecia elektrowni została zniszczonaco było odpowiedzią na serię niepowodzeń Kremla na linii frontu na Krymie.

Źródło obrony powiedziało, że sekretarz obrony i jego amerykański odpowiednik odbyli spotkanie, aby omówić „wspólne obawy dotyczące bezpieczeństwa, w tym dla Ukrainy”.

Inne źródło zbliżone do dyskusji spekulowało, że spotkanie odbyło się osobiście z powodu obaw o bezpieczeństwo komunikacji między Pentagonem a Departamentem Obrony.

Ale źródło przyznało również, że faktyczna wizyta potwierdzi zagranicznym obserwatorom przyjazne stosunki między Wielką Brytanią a Ameryką.

„To dobre przypomnienie, że ostatecznie najbliższym partnerem w dziedzinie bezpieczeństwa dla Stanów Zjednoczonych jest Wielka Brytania. Ścisła współpraca, którą widzimy na Ukrainie, jest powodem, dla którego ta relacja jest tak silna” – powiedzieli.

Liz Truss rozmawiała także z Emmanuelem Macronem, prezydentem Francji, o tym, co rzecznik Downing Street określił jako „głębokie zaniepokojenie przywódców ostatnimi barbarzyńskimi rosyjskimi atakami na cywilne obszary Ukrainy”.

„Zachód nie kontroluje już nieba w walce”

Pojawia się, gdy generał dywizji James Martin, dowódca brytyjskiego oddziału bojowego, ostrzegł, że rozprzestrzenianie się dronów oznacza, że ​​Zachód nie kontroluje już nieba podczas walk.

Generał dywizji Martin rozmawiał z The Telegraph w Sennelager w Niemczech przed ćwiczeniem Cerberus, największym ćwiczeniem wojsk polowych przeprowadzonym w Europie od ponad dekady.

„Nie zakładamy już, że kontrolujemy przestrzeń powietrzną” – powiedział.

„Nie zakładamy, że mamy przewagę powietrzną lub powietrzną, jak to miało miejsce na Bliskim Wschodzie. Zakładamy teraz, że będziemy mieli ograniczone możliwości robienia tego, co chcemy. To jest różnica między walką z rówieśniczym przeciwnikiem a walką z przeciwnikiem. kontrpowstańcy”.