Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Wiele źródeł” twierdzi, że Sony kupuje podobno Square Enix

„Wiele źródeł” twierdzi, że Sony kupuje podobno Square Enix

Pamiętaj kiedy Dużo mówiło się o przejęciu Sonya konkretnie weterani branży Jeff Grob i Greg Miller? Obaj mówili o Square Enix. Miller zostaje wreszcie ujawniony w odcinku Uwaga: kocham cię Notacja dźwiękowa. „Słyszałem, że PlayStation kupuje Square i słyszałem to z wielu różnych źródeł”.

Jak więc ta plotka robiła obchód, ale Nie słyszałem ćwierkania O zakupie zestawu Embracer Crystal Dynamics et al? Miller stawia hipotezę, że niektóre przewody mogły zostać ominięte: „Czy to Square próbowało sprzedać swoje zachodnie studia i taka była plotka? Weź wszystko z przymrużeniem oka. Słyszałem jednak, że PlayStation próbowało kupić Square ”.

Jak słusznie zauważa Miller w dalszej części podcastu, w tym wieku, w którym wydawcy kochają, wszystko jest możliwe Activision Blizzard przejęty za około 70 miliardów dolarów. Ale o to chodzi: kiedy w branży faktycznie dochodzi do przejęć, po prostu Początek Dowiedz się, kiedy atrament wysycha. Dzieje się tak, ponieważ transakcje biznesowe tej wielkości są uwikłane w liczne, prawie niewyobrażalne umowy o zachowaniu poufności „od środka” w mediach społecznościowych.

Innymi słowy, gdy następnym razem zobaczysz pogłoskę o zakupie dużej firmy, zalecamy podejście do niej z dużą pomocą sceptycyzmu.

READ  UK PS5 Restock – NA ŻYWO: Aktualizacje giełdowe od Johna Lewisa, gry, ShopTo i nie tylko, gdy tylko się pojawią