Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Większa frekwencja w hiszpańskich wyborach – Politico

Większa frekwencja w hiszpańskich wyborach – Politico

MADRYT — Hiszpańska Państwowa Komisja Wyborcza podaje, że około 40,48 procent zarejestrowanych wyborców oddało głos w hiszpańskich wyborach krajowych o godzinie 14:00, co stanowi wzrost o dwa punkty procentowe w porównaniu z frekwencją odnotowaną o tej samej godzinie podczas wyborów w listopadzie 2019 roku.

Liczba ta nie obejmuje frekwencji w głosowaniu korespondencyjnym, co może znacznie podnieść ostateczną liczbę. Hiszpanie zdecydowali się głosować korespondencyjnie w rekordowej liczbie w tych wyborach, po raz pierwszy w środku lata, kiedy ponad jedna czwarta zarejestrowanych wyborców jest na wakacjach. Niektóre 2,47 mln Głosy zostały przetworzone przez państwową pocztę kraju; Bilety te są już w lokalach wyborczych, ale będą liczone dopiero pod koniec dnia.

Ponad 37 milionów Hiszpanów jest zarejestrowanych do głosowania w tych wyborach, które zadecydują, czy krajem nadal rządzi lewicowa koalicja kierowana przez socjalistycznego premiera Pedro Sancheza, czy też stery władzy przejdą zamiast tego w ręce centroprawicowej Partii Ludowej Alberto Núñez Viejo, otwartego kandydata do utworzenia rządu ze skrajnie prawicową partią Vox.

Pomimo obaw, że część wyborców wyznaczonych do nadzorowania nie pojawi się w lokalach wyborczych, władze hiszpańskie nie zgłosiły żadnych incydentów. Podobnie palący upał Wydaje się, że frekwencja nie jest niska. Chociaż wiele obszarów jest na krawędzi z powodu upałów, wyborcy pojawiają się w stałym tempie, a wielu korzysta z wentylatorów, aby zachować spokój podczas oczekiwania w kolejce.

Hiszpańska Generalna Dyrekcja Ruchu Drogowego wdrożyła dziś po południu specjalną strategię, aby wyborcy podróżujący z domów wakacyjnych mogli dotrzeć do lokali wyborczych w celu oddania głosu.

Uruchomienie linii kolei dużych prędkości, która obecnie łączy Walencję z Madrytem, ​​zostało zawieszone z powodu pożaru w pobliżu miejscowości Xátiva; przez cały poranek narzekał że koleje hiszpańskie komplikowały dzień ich wyboru, nie oferując im alternatywnych rozwiązań w zakresie podróży.

READ  Palestyński chłopiec został zastrzelony przez izraelskich żołnierzy podczas starć na granicy z Gazą | Izrael

Lokale wyborcze w Hiszpanii kontynentalnej są dziś otwarte do 20:00, a pierwsze prognozy wyników spodziewane są o 21:00, kiedy lokale wyborcze zostaną zamknięte na Wyspach Kanaryjskich.

Ale jedynym miejscem, w którym proces głosowania faktycznie się kończy, jest wioska VillaroyaWszystkich siedmiu zarejestrowanych wyborców oddało głos w ciągu 25 sekund od otwarcia lokali wyborczych dziś rano. Mała wioska położona w prowincji La Rioja szczyci się tym, że jest najszybszą hiszpańską gminą, która ukończyła wybory. Tym razem udało im się osiągnąć ten cel w trzy sekundy mniej niż w majowych wyborach samorządowych.