Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Więcej szczegółów na temat tego wspaniałego klocka Lego OLED

Więcej szczegółów na temat tego wspaniałego klocka Lego OLED

Zawsze jest wspaniale, gdy mamy możliwość uzupełnienia poprzedniego projektu o więcej informacji lub dalszy rozwój. Więc jesteśmy z tego zadowoleni [“Ancient” James Brown] właśnie spadł Nowy film pokazuje jego montaż klocków Lego z małym ekranem OLED w środku. Wygląda na to, że czytelnicy też — mamy co najmniej pół tuzina wskazówek na ten temat.

Trzeba przyznać, że to prawdziwa zabawa, z ciekawym zestawem umiejętności do pokazania. Nasza poprzednia relacja Na tych olśniewających klejnotach była rozczarowująco skąpa w szczegółach, a teraz oryginalne tweety wydają się całkowicie zniknąć. Jeśli nie załapałeś oryginalnego posta, [James] Znaleźli sposób na osadzenie mikrokontrolera i wyjątkowo małego wyświetlacza OLED w klocku kompatybilnym z Lego — technicznie „Nachylenie 45 2×2, #3039” – Wykonuje świetną robotę stojąc przed małym ekranem komputera.

Obecny film zawiera wiele szczegółów na temat tego niesamowitego dzieła. Rdzeniem układu są cztery małe skrawki PCB, na których znajduje się mikrokontroler RP2040 i niezbędne elementy pomocnicze. [James] Użyj szeregu wydrukowanych w 3D przyrządów do przytrzymywania paneli podczas spawania, co daje w rezultacie opakowanie, które jest kompaktowe i pasuje do pochyłych cegieł. Po zamontowaniu malutkiego wyświetlacza OLED i przeprowadzeniu małych testów, koło origami umieszcza się w połowie dwuczęściowej silikonowej formy. Przezroczysta żywica z tworzywa sztucznego jest mieszana i dodawana do formy, która opływa okrąg, aby ukończyć konstrukcję.

Rezultaty są niesamowite – klocek, który wygląda jak standardowa część Lego, przynajmniej dopóki nie zostanie przymocowany do zasilanej listwy przypodłogowej. Sposób, w jaki ekran jest formowany bezpośrednio w żywicy i prześwituje, jest hipnotyzujący, a tekstura na powierzchni rampy wygląda fantastycznie. Jesteśmy tutaj wielkimi fanami kunsztu i jesteśmy bardzo zadowoleni [James] Podziel się szczegółami jego operacji. Gdybyśmy tylko mogli zdobyć pliki kompilacji…

READ  WYŁĄCZNIE – następna gra Battlefield firmy EA będzie zawierać także darmową grę Battle Royale

Dziękuję za [Footleg]i [DKE]i wiele innych osób za tę wskazówkę!