Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Więcej sojuszników Trumpa w ramach wezwania do stawienia się przed Komitetem Ataku Kapitolu – na żywo | Wiadomości z USA
11:12
10:46

8 listopada USA znosi zakaz podróżowania przez Covid dla zaszczepionych podróżnych
10:19

Reprezentant David Amis umiera po wielokrotnym dźgnięciu

zaktualizowany
09:59

zaktualizowany
09:41

Administracja Joe Bidena wydała w piątek raport ostrzegający, że kryzys klimatyczny „stwarza poważne i systemowe ryzyko dla Gospodarka amerykańska i system finansowy.

40-stronicowy raport, wydany jako krytyczny policjant 26 Globalne rozmowy klimatyczne mają się rozpocząć w Szkocji pod koniec miesiąca, określając kroki do działania, ponieważ „wpływ klimatu już wpływa na amerykańskie miejsca pracy, domy, ciężko zarobione oszczędności rodzin i firmy”.

Raport przedstawia to, co Biały Dom nazywa rządowymi planami ochrony gospodarki poprzez kroki, które mogą zmienić proces hipoteczny, informacje na giełdzie, plany emerytalne, zakupy federalne i budżet rządowy.

„Zintensyfikowane skutki zmian klimatu stwarzają fizyczne ryzyko dla aktywów, papierów wartościowych w obrocie publicznym, inwestycji prywatnych i korporacji… upadek instytucji finansowych… obliczenia i pomiar tych… ryzyka, które zagrażają konkurencyjności Ameryki firm i rynków, oszczędności na życie i emerytur pracowników i rodzin w Stanach Zjednoczonych oraz zdolności amerykańskich instytucji finansowych do służenia społecznościom” – powiedział prezydent w raporcie.

zaktualizowany
09:28

Brytyjski parlamentarzysta dźgnięty nożem w okręgu wyborczym

konserwatywny poseł David Ames Jego biuro i policja poinformowały w piątek, że został wielokrotnie dźgnięty nożem podczas operacji w okręgu wyborczym. Aresztowano mężczyznę.

Sky News donosi, że weteran parlamentarzystów, który od 1983 roku reprezentował Southend West w Essex w południowo-wschodniej Anglii, został zaatakowany w kościele metodystów Belvers w Les-on-Sea.

W krótkim oświadczeniu policja w Essex powiedziała, że ​​mężczyzna został aresztowany po incydencie w Les-on-Sea.

Powiedzieli: „Zostaliśmy wezwani do zgłoszenia incydentu dźgnięcia nożem na North Eastwood Road krótko po godzinie 12.05. Niedługo po tym został aresztowany mężczyzna i nie szukamy nikogo innego. Przekażemy ci więcej informacji, gdy je zdobędziemy”.

Raport Sky powiedział, że mężczyzna wszedł na oddział chirurgii i kilka razy dźgnął zastępcę, a Ames był leczony na miejscu.

Śledź tutaj, aby uzyskać najnowsze aktualizacje:

David Amis został dźgnięty

David Amis został dźgnięty „kilka razy” w piątek. Zdjęcie: Richard Townsend/UK PARLAMENT/AFP/Getty Images

zaktualizowany