Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wicker chwali Węgry i Polskę za ich wkład w Afganistanie

Poniżej znajduje się informacja prasowa senatora Rogera Wickera:

Amerykański senator Roger Wicker, rangą członek amerykańskiej Komisji Helsińskiej, wydał oświadczenie z uznaniem dla partnerów koalicyjnych Węgier i Polski za ich wkład w Afganistanie:

„Stany Zjednoczone nie mogą zapomnieć o ważnym wkładzie naszych przyjaciół Węgier i Polski w Afganistanie. Ich wysiłki pomogły utorować drogę obywatelom Afganistanu do głosowania w demokratycznych wyborach po raz pierwszy od dziesięcioleci, wysyłając afgańskie dziewczęta do szkół i zapewniając bezpieczeństwo osobom znajdującym się w trudnej sytuacji.

„Od prawie 20 lat Polska wnosi znaczący wkład w walkę z terroryzmem i zapewnienie bezpieczeństwa w Afganistanie. W tym okresie służyło blisko 31 000 polskich żołnierzy, 44 zginęło, a 867 zostało rannych. W wysiłku wzięły udział 52 samoloty wojskowe i 15 cywilne.

Węgry współpracują ze Stanami Zjednoczonymi w Afganistanie od 2003 roku i poniosły 7 ofiar. Podczas odwrotu Węgry ewakuowały z Kabulu około 540 osób, w tym 57 rodzin afgańskich i 180 dzieci potrzebujących natychmiastowej pomocy.

“Jako członek Senatu USA i członek szeregowy amerykańskiej Komisji Helsińskiej, chciałbym podziękować Stanom Zjednoczonym za wkład i poświęcenie Węgier i Polski”.

READ  Polska: Liczba krajów międzynarodowych posiadających ważne zezwolenie na pobyt wzrosła o 15%