Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiceprezes SK Innovation Kim promuje ofertę Korei na Expo 2030 w Polsce

Wiceprezes SK Innovation Kim Jun (z lewej) Polski minister rozwoju i technologii Waldemar Buda pozuje do zdjęcia po spotkaniu w Warszawie, 9 listopada (czasu lokalnego).SK Innovation poinformowało 11 sierpnia, że ​​wiceprezes firmy Kim Jun odwiedził Polskę i poprosił polski rząd o poparcie dla oferty Korei o organizację Expo 2030 w Busan. Omówił również współpracę Polski z Grupą SK w biznesie zielonej energii.

Kim spotkał się z ministrem rozwoju gospodarczego i technologii Waldemarem Budą 9 sierpnia (czasu lokalnego) w Warszawie. Prezes SKIET, Roh Jae-sok, towarzyszył Kimowi na spotkaniu.

Kim pełni funkcję Przewodniczącego Komitetu ds. Biznesu Środowiskowego Rady Supex, najwyższego organu doradczego Grupy SK. Grupa reguluje działalność związaną z zieloną energią.

„Łącząc ludzi z całego świata, planujemy uczynić Expo 2030 Busan platformą do rozwiązywania różnych wyzwań i zadań stojących przed światem, w tym kryzysem klimatycznym” – powiedział Kim. „Expo 2030 Busan skoncentruje się na globalnych inicjatywach zrównoważonego rozwoju. Wydarzenie będzie doskonałą okazją dla Polski i SK, ponieważ SK Group i Polska przyjrzą się bliżej środowisku i przyszłej energii.

Polska ogłosiła „Politykę energetyczną 2040”, której celem jest radykalne zmniejszenie zależności od węgla i zwiększenie inwestycji w morską energię wiatrową i słoneczną. SK Group ogłosiła zerową wartość netto (neutralność węglową) do 2050 r. i aktywnie promuje firmy zajmujące się zieloną energią, takie jak akumulatory do pojazdów elektrycznych, wodór i reaktory małych partii (SMR), starając się osiągnąć ten cel.

Kim wyraził duże nadzieje na bliższą współpracę z Polską w zakresie zielonej energii. „Jestem wdzięczny polskiemu rządowi za duże zainteresowanie i wsparcie realizowanych projektów inwestycyjnych Grupy SK w Polsce” – powiedział Kim. „Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby nasze obecne projekty w Polsce zakończyły się sukcesem i pozytywnie rozważymy dalsze inwestycje w tym kraju”.

„Polski rząd prowadzi elastyczną współpracę z koreańskimi firmami, w tym z SK” – powiedział Buda. „Ponieważ Polska promuje rozwój przyszłego sektora energetycznego, jakim są pojazdy elektryczne, będziemy aktywnie wspierać koreańskie firmy rozwijające inwestycje w powiązanych sektorach w Polsce”.

READ  Premier zatwierdza plan ratunkowy UE, aby uwolnić miliardy w Polsce, mówi First News