Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wicepremier RP pojedzie na Ukrainę, aby porozmawiać o współpracy gospodarczej

Wicepremier Polski, minister rozwoju gospodarczego, pracy i technologii Jarosław Kovin złoży wizytę na Ukrainie 29 kwietnia.

Przeprowadzi rozmowy z przedstawicielami ukraińskiego rządu i weźmie udział w posiedzeniu Międzynarodowej Komisji Współpracy Gospodarczej w Kijowie – wynika z doniesień prasowych Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii RP.

„W ramach jednodniowej wizyty wicepremier spotka się z premierem Ukrainy Denisem Schmidtem, ministrem rozwoju gospodarczego, handlu i rolnictwa Ihorem Pietraszką oraz weźmie udział w pełnym posiedzeniu Ukraińsko-Polskiej Rady Międzyrządowej. Komisja ds. Współpracy Gospodarczej ”- czytamy w raporcie.

Ponadto spotka się z przedstawicielami firm ukraińskich.

Głównymi tematami rozmów były ukraińsko-polska współpraca handlowa i inwestycyjna, wpływ epidemii COVID-19 na sytuację gospodarczą obu krajów, przeszkody w rozwoju polskich inwestycji na Ukrainie oraz możliwości współpracy gospodarczej Ukrainy. z Unią Europejską.

Przypominamy, że poprzednie posiedzenie Ukraińsko-Polskiej Międzyrządowej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej odbyło się w 2017 roku.

ish

READ  SSE Renewable Auctions for Poland Coastal Wind Area, partnerzy z Acciona