Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiceminister: Zwiększenie inwestycji, aby pobudzić wzrost w IV kwartale

Wiceminister: Zwiększenie inwestycji, aby pobudzić wzrost w IV kwartale

Rozprzestrzenianie się COVID-19, które zaczęło spadać w Indonezji, zachęciło inwestorów do inwestowania (w kraju)

Dżakarta (Antara) – wiceminister finansów Suhasil Nazara powiedział, że inwestycje, które zaczęły wykazywać tendencję wzrostową, będą jednym z motorów krajowego wzrostu gospodarczego w ostatnim kwartale 2021 roku.

„Wraz z początkiem rozprzestrzeniania się COVID-19 w Indonezji zachęciło inwestorów do inwestowania (w kraju)” – powiedział w sobotę w wywiadzie dla mediów w Jayapura w Papui.

Zauważył, że wyższe inwestycje widać także po indeksie PMI z września 2021 r., który powrócił do poziomu ekspansji 52,2 po spadku do poziomu 43,7 w sierpniu 2021 r. ze względu na wzrost przypadków COVID-19.

Powiązane wiadomości: Dżakarta zaprasza singapurskich inwestorów do inwestycji w dwa projekty

Powiedział, że transmisja COVID-19 typu delta zaczęła spadać we wrześniu 2021 r., co prowadzi do zwiększonej mobilności ludzi.

Dodał, że wraz z rosnącą mobilnością ludzi jest nadzieja, że ​​do końca tego roku gospodarka będzie się stabilnie poprawiać i ożywiać.

Nazara zwrócił uwagę, że „przekroczono niebezpieczeństwo, które rzuca cień (na gospodarkę) w trzecim kwartale”.

Powiązane wiadomości: Prawo o tworzeniu miejsc pracy wita kolejnych inwestorów zagranicznych: ambasador RP

Przewidywał, że oprócz zwiększenia inwestycji, wydatki rządowe przyspieszą wzrost gospodarczy w ostatnim kwartale roku. Wyjaśnił, że rząd zazwyczaj płaci swoje wydatki pod koniec roku.

Powiedział, że wzrost eksportu i importu pobudzi wzrost gospodarczy w ostatnim kwartale roku, ponieważ z powodu pandemii wystąpił ogromny niedobór kontenerów.

Dodał: „Tego właśnie możemy się spodziewać w czwartym kwartale, więc musimy przez to przejść, utrzymując protokoły zdrowotne i zapobiegając przenoszeniu, a oczekiwany wzrost gospodarczy zostanie osiągnięty”.

Powiązane wiadomości: Jokowi wzywa przedsiębiorstwa państwowe do rozliczania się z zadań związanych z budową infrastruktury

Powiązane wiadomości: Prezes Jokowi zachęca przedsiębiorstwa państwowe do współpracy z globalnymi firmami

READ  Dog House Fatty C oferuje więcej niż hot dogi