Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości z Trumpa dzisiaj: Adwokat Jenna Ellis przyznaje się do popełnienia „wprowadzenia w błąd”, ponieważ została oskarżona o oszustwa wyborcze

Wiadomości z Trumpa dzisiaj: Adwokat Jenna Ellis przyznaje się do popełnienia „wprowadzenia w błąd”, ponieważ została oskarżona o oszustwa wyborcze

Donald Trump obiecał pozostać w wyścigu w 2024 roku, jeśli zostaną mu postawione zarzuty karne

Adwokat Donalda Trumpa, Jenna Ellis, przyznała, że ​​„fałszywie przedstawiła” to, co wydarzyło się podczas wyborów w 2020 roku, gdy sąd w Kolorado upomniał ją za promowanie fałszywych kłamstw byłego prezydenta.

Radca organizacyjny prokuratora generalnego Sądu Najwyższego Kolorado upomniał Ellis w środę za niewłaściwe postępowanie po tym, jak złożyła wiele fałszywych oświadczeń w telewizji i na Twitterze dotyczących wyborów prezydenckich.

Ellis, który służył jako doradca Trumpa, gdy próbował obalić wybory na swoją korzyść, przyznał się w zeszłym miesiącu do złożenia 10 „nieprawdziwych informacji” opinii publicznej, w tym twierdzenia, że ​​wybory zostały skradzione Trumpowi.

Pojawia się, gdy Trump pochwalił gospodarza Fox News, Tuckera Carlsona, za wyemitowanie materiału filmowego z zamieszek na Kapitolu z 6 stycznia, które fałszywie przedstawiały je jako pokojowy proces.

Jego pochwała wskazuje, że zdecydował się zignorować fakt, że Carlson powiedział, że nienawidzi byłego prezydenta „z pasją”.

Nowe wiadomości ujawnione w pozwie o zniesławienie przeciwko Fox News przez Dominion Voting Systems o wartości 1,6 miliarda dolarów pokazują, że Carlson wysłał wiadomość tekstową do pracownika Fox News dwa dni przed zamieszkami na Kapitolu: „Jesteśmy tak blisko zignorowania Trumpa”. noce. Naprawdę nie mogę się doczekać. Nienawidzę go z pasją.

1678372211

Były prawnik Trumpa obwiniany za kłamstwa wyborcze przyznaje, że zarzuty były „fałszywymi wyjaśnieniami”

Była prawniczka Donalda Trumpa została skrytykowana przez sędziego z Kolorado po tym, jak przyznała się do zniekształcania dowodów, podczas gdy były prezydent próbował obalić swoją przegraną w wyborach w 2020 roku.

Wcześniej w zeszłym miesiącu prawnik Jenny Ellis zastrzegł, że 10 z tych „nieprawdziwych oświadczeń” zostanie zaakceptowanych w następstwie wyborów w 2020 r., w tym powtarzające się zarzuty kradzieży wyborczej ze strony Trumpa.

Strony zgadzają się, że składając te fałszywe oświadczenia, pozwany naruszył [a state attorney rule of conduct]który stanowi, że wykroczeniem zawodowym jest angażowanie się adwokata w postępowanie obejmujące nieuczciwość, oszustwo, oszustwo lub przeinaczanie faktów”.

Czytaj więcej:

Namitę Singh9 marca 2023 14:30

1678370410

Doradca GOP, który oskarżył Matta Schlappa o niewłaściwe zachowanie seksualne, wyprzedza sprawę wartą 9,4 miliona dolarów

Wieloletni doradca GOP, Carlton Hoffman, zrobił to w wywiadzie dla Washington Post W tym tygodniu po tym, jak sędzia orzekł, że musi to zrobić, aby ruszyć do przodu z pozwem o wartości 9,6 miliona dolarów przeciwko panu Schlappowi. Zamierza złożyć poprawiony pozew, wg Poczta, Usunięcie bariery w dochodzeniu postępowań prawnych.

„Nie wycofuję się” – powiedział gazecie.

„Matt Schlapp zrobił to, co zrobił, i musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności” – powiedział pan Hoffman, dodając: „Nie zamierzam z tego rezygnować”.

Rachel Ostra9 marca 2023 14:00

1678368610

Mitch McConnell trafił do szpitala po upadku w hotelu

Mitch McConnell trafił do szpitala po upadku w hotelu w Waszyngtonie.

Rzecznik przywódcy Republikanów w Senacie powiedział, że brał udział w prywatnej kolacji w hotelu w środę wieczorem, kiedy potknął się i upadł.

81-latek został przewieziony do szpitala, gdzie pozostaje na leczeniu.

Nie podano więcej szczegółów na temat jego stanu.

Incydent miał miejsce kilka dni po tym, jak prawodawca z Kentucky stał się jednym z najgłośniejszych członków Partii Republikańskiej, potępiając Tuckera Carlsona za próbę demonizowania zamieszek na Kapitolu z 6 stycznia w swoim programie Fox News.

(Copyright 2023 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone.)

Rachel Ostra9 marca 2023 13:30

1678366810

GŁOSY: Tucker Carlson „namiętnie” nienawidzi Donalda Trumpa. ale to nie wszystko

Tucker Carlson od dawna przedstawia się jako prawdziwy wyznawca Trumpa. Na podstawie nowych dokumentów wydaje się, że jego entuzjazm dla Trumpa był kłamstwem – a przynajmniej mocno przesadzonym.

W nowych transkrypcjach ze stycznia 2021 r. opublikowanych w ramach pozwu o zniesławienie przeciwko Fox News przez Dominion Voting Systems, Carlson oświadczył, że nienawidzi Donalda Trumpa „z pasją”. są bardzo, bardzo blisko bycia w stanie ignorować Trumpa przez większość nocy” – powiedział Carlson w wiadomościach tekstowych. „Naprawdę nie mogę się doczekać”.

Te transkrypcje i inne materiały pokazują, że Carlson i inni gospodarze Fox News obawiali się twierdzeń Trumpa o oszustwach wyborczych i nie wierzyli, że wybory zostały sfałszowane. Obawiali się jednak, że jeśli powiedzą prawdę, stracą widzów na rzecz innych prawicowych sieci, takich jak Newsmax. Więc skłamali i zapewnili swoich widzów, że Trump jest prawowitym zwycięzcą w 2020 roku w nadziei na utrzymanie udziału w rynku”.

Noah Berlatsky pisze dla Wolny strzelec:

1678365010

Czy Tucker Carlson nienawidzi Trumpa?

Prowadzący Fox News, Tucker Carlson, powiedział koledze, że nienawidzi Donalda Trumpa „z pasją”, zgodnie z szokującymi nowymi wiadomościami tekstowymi opublikowanymi w ramach pozwu Dominion Voting Systems o zniesławienie przeciwko sieci o wartości 1,6 miliarda dolarów.

Nowe dokumenty sądowe we wtorek ujawniają list, który Carlson wysłał do pracownika Fox News zaledwie dwa dni przed zamieszkami na Kapitolu 6 stycznia.

Jesteśmy tak blisko, że będziemy w stanie ignorować Trumpa przez większość nocy. Naprawdę nie mogę się doczekać” – napisał.

„Nienawidzę go z pasją, wysadziłem dziś w powietrze Petera Navarro z frustracji. Właściwie kocham Petera. Ale nie mogę już tego znieść.”

Listy są najnowszymi, które pokazują, w jaki sposób relacje i opinie prezentowane przez Fox News i jego osobowości na antenie były w bezpośredniej sprzeczności z tym, co mówili i myśleli za kulisami.

Rachel Ostra9 marca 2023 12:30

1678363200

Jak związek Ruperta Murdocha z Jaredem Kushnerem wzmocnił kampanię Trumpa?

Pozew o zniesławienie przeciwko Fox News dotyczy bliskiego związku między prawicowym potentatem medialnym Rupertem Murdochem a kampanią Donalda Trumpa, podczas gdy sojusznicy byłego prezydenta i jego prawnicy często pojawiali się w sieci, promując jego bezpodstawną narrację, że wybory prezydenckie w 2020 roku zostały sfałszowane przeciwko niemu . .

Dokumenty sądowe zawierające ujawnione e-maile i zeznania pod przysięgą ujawniły, że Murdoch dostarczył Jaredowi Kushnerowi, zięciowi Trumpa i starszemu doradcy Białego Domu, coś, co rzekomo stanowiło doradztwo w kampanii, wzmacniając początkowo niechętny sojusz sieci z byłym prezydentem.

Murdoch, dyrektor generalny Fox Corporation, przyznał w zeznaniu pod przysięgą, że dał Kushnerowi podgląd reklamy z kampanii ówczesnego kandydata Joe Bidena i wydawał się pokazywać mu strategię debaty, którą miał przekazać panu Trumpowi.

„Czy uważasz za właściwe, aby ktoś na twoim stanowisku powiadomił kampanię opozycji o tym, co pokaże reklama kampanii opozycji, zanim zostanie upubliczniona?” A prawnik firmy zajmującej się maszynami do głosowania, Dominion Voting Systems, zapytał pana Murdocha, zgodnie z aktami sądowymi.

„Próbowałem pomóc panu Kushnerowi” – powiedział Murdoch. „Jest moim przyjacielem.”

Olivera O’Connella9 marca 2023 12:00

1678361410

Adwokat Trumpa, Jenna Ellis, przyznaje się do „przekręcania” kłamstw wyborczych

Adwokat Donalda Trumpa, Jenna Ellis, przyznała, że ​​„fałszywie przedstawiła” to, co wydarzyło się podczas wyborów w 2020 roku, gdy sąd w Kolorado upomniał ją za promowanie fałszywych kłamstw byłego prezydenta.

„Publiczne potępienie w tej sprawie potwierdza, że ​​nawet jeśli prawnicy uczestniczą w dyskursie politycznym, istnieje granica, której prawnicy nie mogą przekroczyć, zwłaszcza gdy przemawiają w charakterze przedstawiciela” – napisano w oświadczeniu kancelarii.

Ellis, który służył jako doradca Trumpa, gdy próbował obalić wybory na swoją korzyść, przyznał się w zeszłym miesiącu do złożenia 10 „nieprawdziwych informacji” opinii publicznej, w tym twierdzenia, że ​​wybory zostały skradzione Trumpowi.

(Copyright 2020 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone.)

Rachel Ostra9 marca 2023 11:30

1678359600

ICYMI: Fox News odmawia wyemitowania reklamy ujawniającej, w jaki sposób gwiazdy odrzuciły twierdzenia Trumpa o oszustwach wyborczych

Fox News podobno odrzucił reklamę telewizyjną postępowej grupy rzeczników i komitetu działań politycznych, która podkreślała niedawno ujawnione reakcje czołowych gwiazd i dyrektorów sieci na fałszywe zarzuty Donalda Trumpa o oszustwa wyborcze i teorie spiskowe otaczające firmę zajmującą się maszynami do głosowania, która pozwała sieć o zniesławienie. .

Olivera O’Connella9 marca 2023 11:00

1678356000

VOICES: Nowa piosenka Trumpa 6 stycznia jest tak zła, jak można się było spodziewać. To też niebezpieczne

W piątek o północy Donald Trump wydał nową piosenkę z J6 Prison Choir. Nie, to nie jest tytuł Onion. To właśnie się stało. Kto potrzebuje SNL, kiedy mamy rzeczywistość?

Według pisarza Forbesa, Zaca Iversona, Trump we współpracy z byłym urzędnikiem administracji Trumpa Kashem Patelem i byłym prezenterem Fox News, Edem Henrym, połączył siły z rebeliantami z 6 stycznia oczekującymi na proces w więzieniu w Waszyngtonie.

Zaoszczędzę ci czas. Piosenka jest tak zła, jak można się było spodziewać.

Olivera O’Connella9 marca 2023 10:00

1678350600

Pozew Dominion: Wszystkie żenujące rzeczy, które Tucker Carlson powiedział o Trumpie

W aktach sprawy Dominion Voting Machines znaleziono Tuckera Carlsona opłakującego krytykę, którą otrzymał osobiście od widzów na temat prawidłowej decyzji sieci, aby zadzwonić do Arizony w imieniu Joe Bidena w noc wyborczą i zadzwonić do prawnika Trumpa i stałego gościa Sidneya Powella „pieprzona suka” *” i oskarżyć ją o kłamstwo.

Ale jednym z jego najciekawszych aspektów jest to, co Dominion Reports ujawnia na temat stosunku Carlsona do samego pana Trumpa, którego regularnie bronił na antenie przez całą swoją prezydenturę i jej następstwa.

Olivera O’Connella9 marca 2023 08:30