Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości z Rosji i Ukrainy – Najnowsze: Siły rosyjskie „zagrożone”, gdy Kijów skutecznie odcina „prowincję” Chersoń

Zełenski potępia atak na ukraiński port Odessa nad Morzem Czarnym

Rząd Wielkiej Brytanii powiedział, że kontrofensywa Ukrainy mająca na celu wyzwolenie kontrolowanego przez Rosję regionu Chersoniu „nabiera rozpędu” i pozostawiła siły inwazyjne „zagrożone”.

Brytyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że Ukraina użyła swojej nowej artylerii dalekiego zasięgu do zniszczenia co najmniej trzech mostów na rzece Dniepr, „na których Rosja polega na zaopatrywaniu obszarów znajdujących się pod jej kontrolą”.

Ministerstwo Obrony stwierdziło, że jest „bardzo prawdopodobne”, że most Antonewskiego jest teraz „niezdatny do użytku” i że tysiące rosyjskich żołnierzy stacjonujących na zachodnim brzegu rzeki są „bardzo bezbronne”.

Podobnie miasto Chersoń, najważniejsze politycznie skupisko ludności okupowane przez Rosję, jest obecnie praktycznie odizolowane od innych okupowanych terytoriów.

Jego strata poważnie podważyłaby rosyjskie próby przedstawienia okupacji jako sukcesu.

W środę sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow powiedział, że Rosja „zbiera dodatkowe siły” dla Chersonia i że „rozpoczął się ruch jej sił na bardzo dużą skalę”.

Tymczasem siły rosyjskie rozpoczęły zmasowane ataki rakietowe na regiony Kijowa i Czernihowa, dwa regiony, które nie były celem ataków od tygodni. Bombardowanie uderzyło także w Charków i Mikołajów.

1659006021

Joe Biden zaproponował zwolnienie rosyjskiego handlarza bronią w ramach wymiany więźniów

Prezydent USA Joe Biden podobno zaoferował uwolnienie znanego rosyjskiego handlarza bronią Victora Bouta, aby zapewnić uwolnienie amerykańskiej koszykarki Britney Greiner i byłego amerykańskiego żołnierza piechoty morskiej Paula Whelana.

John Kirby, koordynator ds. komunikacji strategicznej Rady Bezpieczeństwa Narodowego, powiedział dziennikarzom podczas codziennej konferencji Białego Domu w środę, że propozycja wymiany więźniów została złożona rosyjskim urzędnikom „kilka tygodni temu”, ale odmówił zaniepokojenia, czy Moskwa się na to zgodziła. Pomysł.

READ  Ukraina wzywa tureckiego posła po zezwoleniu na opuszczenie portu przez „skradziony” statek z ziarnem | Ukraina

Powiedział: „Mamy nadzieję, że Rosja będzie w to pozytywnie zaangażowana, ale nie chcę wchodzić w to bardziej szczegółowo.

„Uważamy, że to poważna propozycja i chcemy, aby Rosjanie również potraktowali ją poważnie”.

Przeczytaj całą historię tutaj Andrzej Buncombe A Andrzeja Feinberga

1659004221

„Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poprowadziło świat przeciwko Rosji” – Truss

Liz Truss powiedziała, że ​​oskarżenia, że ​​Departament Stanu pod jej dowództwem nie posiadał wiedzy na temat Rosji, były „całkowicie nieprawdziwe”.

„Poprowadziliśmy świat w walce z Rosją” – powiedział dziennikarzom w Leeds minister spraw zagranicznych i przywódcy torysów, którzy mają nadzieję przewodzić Partii Konserwatywnej.

Sekretarz stanu Liz Truss ma nadzieję, że zastąpi Borisa Johnsona na stanowisku premiera

(Reuters)

Kontynuowała: „Byliśmy pierwszym krajem, który wysłał broń na Ukrainę w Europie, nałożyliśmy na Rosję najsurowsze sankcje niż jakikolwiek inny kraj, a także upewniliśmy się, że nikomu nie wolno zrezygnować z suwerennego terytorium Ukrainy, i współpracowaliśmy z nasi sojusznicy, aby tak się stało”.

„Jestem dumny z naszych osiągnięć, ale musimy zrobić więcej, a jednym z kluczowych obszarów obniżania kosztów życia jest kontakt z Rosją – upewnienie się, że nie mogą okupić świata za dostawy gazu – a ja” Będę twardy dla Putina.

1659002410

Ukraina twierdzi, że liczba ofiar śmiertelnych wśród sił rosyjskich osiągnęła 40 230

Ukraina poinformowała, że ​​zginęło dodatkowo 160 rosyjskich żołnierzy.

Rosja straciła 40 230 personelu wojskowego podczas masowej inwazji wojskowej na Ukrainę.

Tak twierdzi Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

1659000610

Do Wielkiej Brytanii przybyło ponad 100 000 ukraińskich uchodźców

Dane pokazują, że liczba ukraińskich uchodźców, którym przyznano azyl w Wielkiej Brytanii od początku inwazji rosyjskiej, po raz pierwszy osiągnęła 100 tys.

Według opublikowanych dziś danych rządowych do 25 lipca do Wielkiej Brytanii przybyło 104 000 osób w ramach dwóch ukraińskich programów dotyczących uchodźców.

Na Ukrainę przybyło łącznie 31 300 osób w ramach programu rodzinnego i 72 700 osób w ramach programu opieki domowej.

Więcej na temat tej rozwijającej się historii tutaj od Mój Pullman

1658998856

Separatyści oskarżają Ukrainę o zabicie w bombardowaniu czterech cywilów

Wspierani przez Rosję separatyści powiedzieli, że w środę podczas ostrzału ukraińskiego we wschodnim regionie Doniecka zginęło czterech cywilów.

A 11 innych zostało rannych, zgodnie z komunikatem nadanym przez oficjalny separatystyczny kanał Telegram.

Reuters nie mógł zweryfikować autentyczności raportu.

Od 2014 roku Donieck znajduje się pod kontrolą separatystów wspieranych przez Rosję. Siły ukraińskie nadal zajmują pozycje na obrzeżach miasta.

1658998064

„Siły rosyjskie na zachodnim brzegu Dniepru są w poważnym niebezpieczeństwie”

Rosyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że rosyjskie siły stacjonujące na zachodnim brzegu Dniepru są „wyjątkowo bezbronne”.

Dzieje się tak po tym, jak Ukraina użyła nowej artylerii dalekiego zasięgu do zniszczenia co najmniej trzech mostów na rzece, „od których zależy Rosji zaopatrywanie kontrolowanych przez siebie obszarów”.

Dzieje się to w czasie kontrataku na siły Władimira Putina w kontrolowanym przez Rosję regionie Chersoniu na południu Ukrainy.

Ministerstwo Obrony stwierdziło również, że jest „bardzo prawdopodobne”, że most Antonevsky jest teraz „bezużyteczny”.